BLOW OFF

BLOW OFF

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
Ako nisam dobro napisao, neka neko ispravi.
Ukratko, dali neko zna gdje se moze kupiti u BIH, koliko novaca, i da treba mi za golfa IV TDI 2003 godina.
 
Član
ne znam daki fakat nisam cuo ni da ih ima u sarajevu a samo na jednom autu u gradu sam to vidio
 
Na jednom golfu 3. Ma Blow off je sminka u nekim slicajevima al` da imas auto koje svakom turazom "puca" neznam. Dal se sta dobiva na preformansama sa njima?
 
Administrator
dobra pravo opcija copy

“Blow-off valve” tj. izduvni ventil turbokompresora rasterećuje dio usisnog sistema ispred zaklopke za snagu od visokog pritiska zraka koji stvara turbokompresor kada je zaklopka za snagu zatvorena tj. kada se otpusti gas i omogućuje da se turbokompresor dalje vrti bez nabijanja zraka što bi mu jako smanjivalo brzinu okretanja. On ispušta višak zraka u atmosferu i to mu je jedna od negativnih strana jer je taj zrak koji je ispustio vec izmjeren senzorom protoka zraka pa na temelju informacije senzora protoka zraka brizgaljke ubrizgavaju više goriva nego što je potrebno pa smjesa postaje bogata. Zato i potrošnja goriva raste za 1.5 - 2 l/100 km.Na motoru je smješten negdje ispred zaklopke za snagu poslije kompresora

a ne daje snage nista
 
Član
blow off valve ti moze jedino produziti zivot turbine, samo zato je dobar. A i illegalan je ako ispusta zrak u atmosferu.
 
Član
nismo je napisao(la):
dobra pravo opcija copy

“Blow-off valve” tj. izduvni ventil turbokompresora rasterećuje dio usisnog sistema ispred zaklopke za snagu od visokog pritiska zraka koji stvara turbokompresor kada je zaklopka za snagu zatvorena tj. kada se otpusti gas i omogućuje da se turbokompresor dalje vrti bez nabijanja zraka što bi mu jako smanjivalo brzinu okretanja. On ispušta višak zraka u atmosferu i to mu je jedna od negativnih strana jer je taj zrak koji je ispustio vec izmjeren senzorom protoka zraka pa na temelju informacije senzora protoka zraka brizgaljke ubrizgavaju više goriva nego što je potrebno pa smjesa postaje bogata. Zato i potrošnja goriva raste za 1.5 - 2 l/100 km.Na motoru je smješten negdje ispred zaklopke za snagu poslije kompresora

a ne daje snage nista

ja bih jos dodao da se trenutno mogu kupiti ovi ventili sa povratom tj ovaj zrak koji se ispusta se vraca ponovo na usis i to poslije mjeraca zraka tako da se potrosnja ne povecava i nema prebogate smjese i nema nikakvih nus pojava.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top