Blow off  mala pomoc

Blow off  mala pomoc

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Znaci ovako imali ko ikavog iskustav sa postavlajnjem "blow off-a" zanci postavljem je samo da mi neko kaze gdje ovo crveno crijevo treba da ide,i jos kako da se nastima da radi na manjim obrtajima.
Hvala unaprijed
 
e to meni tako nesto trebaa..kad ga stisnem da se cuje..brm brm...hehe..
ajmo zna li ko o ovome staa..znam da je jedan momak sa foruma stavljao na passata..
 
Član
to je vakum crijevo koje mora da se spoji na usisnoj grani ali obavezno iza klapne od gasa,bez njega nece ti ventil raditi.
 
Član
vakum crijevo

a da se otvara na manjim obrtajima
treba ti opruga slabija (tako je na dizel blow off)
ja sam neki dan ugradjivao sebi
 
Član
otvaranje na manjim obrtajima ? :lol:

Jedino sto se na ventilu moze stimati to je pritisak na kome se ventil otvara,ako se opruga popusti onda se ventil otvara ranije ali je zvuk puno slabiji i losiji nego kad se opruga zategne vise jer tada se dobije onaj "FIJUK" koji ti vjerovatno hoces a ako je labava opruga onda je zvuk puno pitomiji i neces biti zadovoljan sa njim.

Nemoj ni previse da zategnes oprugu jer tada nece nikako ni da se otovri,trazi eksperimentom koliko ti njavise moze biti zavrnuta opruga.

Moras standardni ventil iskljuciti i moras imati dvoklipni ventil jer imas MAF senzor,ako stavis jednoklipni nece ti motor fino raditi na leru i gasice ti se na leru.

Dosta od mene;)
 
Član
na isto smo mislili
samo sam se ja pogresno izrazio

ja sam dobio 2 opruge
jedu jacu i jednu slabiju
satvio sam slabiju ali nisam imao vremena da se igram i ustimavam
tako da je zvuk malo duzi sada
ali bice sredjeno za koji dan pa cu i da snimim koji video
 
Član
Mislim da Blow off (Pop off) kako tko kaze i nema neke koristi osim
zvuka na dizel motoru, jer koliko znam dizel nema klapnu gasa...

Tako da se stvara turbo rupa pri saltanjima kod dizela...?
 
Član
imam ja na svom a 4 ide ti gore na kolektoru.imas jedan mali kao odusak pa ga spojis na to.meni je tu racva jer imam cukicu ta pritisak turba
 
Član
Evo mali link uz kratko objasnjenje prednosti i mane Blow-off ventila.
http://www.japan-tuning.info/pages/technik/blow-off-ventil.php
Pop off ventil se ugradzuje u novija auta sa turbinom koji sluzi da visak zraka koji turbina daje odvodi, a Blow off ventil ima istu namjenu samo sa razlikom da on daje zvuk.
Ovi ventili sluze da uklone kod motora sa turbinom tzv TURBO rupu i sa time uvjek pri niskim i srednjim obrtajima daju istu snagu kada stanes ciglom na gas,
 
Član
kupio wastegate za GT28 u novom turboservisu u sarajevu kod aerodroma, navrati ili kontaktiraj, oni znaju, ili turboservis@gnet.ba

MuchOfLuck!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top