Blokirana kartica (izgubljen PUK broj) ?? POMOC HITNO !!

Blokirana kartica (izgubljen PUK broj) ?? POMOC HITNO !!

Član
ljudi zakljucao sam karticu, promasio pin kod 3 puta, i sada nemam PUK broj jer sam izgubio one papire...

kartica je ULTRA...

postoji li mogucnost da se to sredi ???
da se nazove BHT ili nesto ??

pomoc;)
 
Član
jok da se rijesiti na finu ali moras licno otici u postu
dace ti drugi certifikat i deblokirati broj ;)
 
Član
Ja sam burazeru uspio vratiti ;) Reko mu par brojeva na kartici izmedju ostalog i moj broj Covjek provjerio isprinto mi certifikat ja mu se zahvalio i to je to ;)
 
Član
Ne trebaš u poštu otići, ne prije nego odeš u opštinu, z vlastitog iskustva govorim (pišem), neophodno je da s ličnom kartom odeš u poštu te tražiš izjavu, samo spomeni da si izgubio karticu i da nemaš certifikat, odmah ćeš dobiti papir, popuniš izjavu podacima koji se traže te se nadovežeš da se desio gubitak kartice kao i gubitak certifikata te da si vlasnik recimo već 4-5 godina te iste kartice, navedeš broj telefona i ovjeriš u opštini. (Ovjera se u 90% slučajeva naplaćuje tako da bi trebao imati 2-3 KM uz sebe u tom trenutku). Zatim je dovoljno u bilo koju poslovnicu BHTelecoma otići te im predočiti svoj problem - izgubljena kartica kao i certifikat te si postupio prema propisima i donio ovjerenu izjavu iz opštine. Izjavu ne znam ni hoćel uopšte pogledati, heh, odmah će ti početi praviti novu karticu s istim brojem koji si i do tog trenutka posjedovao te će te to zadovoljstvo koštati cijelih 5 KM stoga i u ovom slučaju je neophodno imati koji dinar uz sebe. Na izradu kartice se čeka 10ak min ili ovisno o inteligenciji operatera koji je posao dobio preko štele.

Sretno mada ti sreća neće trebati, ovo je banalna stvar... Nešto kao operacija slijepog crijeva.
 
Član
A zasto da pricam da sam izgubio kartu kada nisam, samo sam je zakljucao ???
a hvala, iako mi neki degen od jarana kaze da ce sutra nazvati da ne moram nigdje ici..al pusti budalu ;)
 
Član
Vidi, možeš slobodno otići do BHTelecoma ali i za PUK kod mislim da će ti tražiti ovjerenu izjavu. Nisam siguran ali znaš kakva nam je država, ništa jebiga nije po propisu pa tako da se ni za to ne zna sad, uglavnom najbitnije ti je da 100% možeš sačuvati broj te se ne sekiraj oko toga. :)
 
Isto tako zablokirao a certifikat davno izgubio. Otisao na salter, rekao mu svoj broj, covjek izdiktirao puk i rijesen problem. Od tada vise ne zaboravljam pin, a nije mi trazio nikakav certifikat ni nista ;)
 
Top