bjezanje policiji....kolika je kazna..

bjezanje policiji....kolika je kazna..

e ovako prije par mjeseci sam pobjegao policiji iz bezveznih razloga..sa auto odjavljenim u drugoj opstini i sad oni su vidjeli broj tablica i poslali starom vlasniku kaznu ja sam onda sve regularno momku dao svoje podatke da on prijavi da nije on vozio vec ja..i sad zanima me znali neko kolika je kazna za tako nesto i imal oduzimanja vozacke:icon_sad:
 
ovom momku na kome je auto njemu su poslali kaznu.. a na ocu mi je ugovor..pa sam mu ja reko svoje podatke da nebi ocu dolazila kazna
 
s1ck je napisao(la):
pa kolika je njemu kazna dosla i za sta tacno?
pa nije mi reko a nisam ni pitao nesto on nabrzinu nazvao vec mi samo reko taj i taj dan u toliko i toliko sat nisam se zaustavio policiji a to bili oni pjesaci policajci ...


roki_actros je napisao(la):
100 KM, odbijane poslusnosti na znake koje daje sluzbeno lice...
mogao bi to prezalit..
 
Član
vlado_jaje80 je napisao(la):
s1ck je napisao(la):
pa kolika je njemu kazna dosla i za sta tacno?
pa nije mi reko a nisam ni pitao nesto on nabrzinu nazvao vec mi samo reko taj i taj dan u toliko i toliko sat nisam se zaustavio policiji a to bili oni pjesaci policajci ...


roki_actros je napisao(la):
100 KM, odbijane poslusnosti na znake koje daje sluzbeno lice...
mogao bi to prezalit..




Cek, nije ti jos nista stiglo? Ne prihvataj odgovornost, trazi suocenje, kad dodjes na sud, fino reci da mjesto zaustavljanja nije bilo oznaceno, nisu te pravilno zaustavljali bla bla bla
 
trizex je napisao(la):
vlado_jaje80 je napisao(la):
s1ck je napisao(la):
pa kolika je njemu kazna dosla i za sta tacno?
pa nije mi reko a nisam ni pitao nesto on nabrzinu nazvao vec mi samo reko taj i taj dan u toliko i toliko sat nisam se zaustavio policiji a to bili oni pjesaci policajci ...


roki_actros je napisao(la):
100 KM, odbijane poslusnosti na znake koje daje sluzbeno lice...
mogao bi to prezalit..




Cek, nije ti jos nista stiglo? Ne prihvataj odgovornost, trazi suocenje, kad dodjes na sud, fino reci da mjesto zaustavljanja nije bilo oznaceno, nisu te pravilno zaustavljali bla bla bla



meni jos nije nisat stiglo na adresu kucnu..
 
Član
brate i kad ti stigne zali se,na te stvari uvijek imas pravo da se zalis, mozes ici na to da te nisu propisno zaustavljali, u tom slucaju mogu ti se nadudlat
nisi vidio da su te zaustavljali i eto
sto triza kaze samo sud;)
 
ArminM je napisao(la):
brate i kad ti stigne zali se,na te stvari uvijek imas pravo da se zalis, mozes ici na to da te nisu propisno zaustavljali, u tom slucaju mogu ti se nadudlat
sto triza kaze samo sud;)
to su me zaustavljali oni pjesaci ..oni kod nas zasutavljaju na krivini na raskrsnici gdje stignu...
 
Legend
pravi se lud i reci da nisi vidio, tj da nisu imali prsluke, da nije bilo cunjeva, da auto (ako su ga vec imali) nije bilo u neposrednoj blizini saobracajnice, jednostavno se pravi lud pa nek dokaze ako moze.. mislim da nece moci, u najgorem slucaju dobit ces neku kaznu tipa ove 100km, u najgorem..
 
.nOKe je napisao(la):
pravi se lud i reci da nisi vidio, tj da nisu imali prsluke, da nije bilo cunjeva, da auto (ako su ga vec imali) nije bilo u neposrednoj blizini saobracajnice, jednostavno se pravi lud pa nek dokaze ako moze.. mislim da nece moci, u najgorem slucaju dobit ces neku kaznu tipa ove 100km, u najgorem..

nisu oni nista imali pjesaci oni najobicniji bez iceg..samo su imali odijelo policajsko i tablu za zaustavljanje...
 
Član
kako ce reci da nisu imali prsluke, da nije bilo cunjeva itd...a istovremeno da ih nije ni vidio :icon_biggrin:
mozes se probati da vadis na ovo drugo ili da te nisu propisno zaustavili sto opet mogu da ospore, plati 100 marki i rijesi se petljanja, tesko je obicnom smrtniku proci na sudu s tom pricom;)
 
Član
vlado_jaje80 je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
brate i kad ti stigne zali se,na te stvari uvijek imas pravo da se zalis, mozes ici na to da te nisu propisno zaustavljali, u tom slucaju mogu ti se nadudlat
sto triza kaze samo sud;)
to su me zaustavljali oni pjesaci ..oni kod nas zasutavljaju na krivini na raskrsnici gdje stignu...

kako si ti duzan da njima stanes tako su i oni duzni da tebe zaustave na primjeren nacin, tim zivicarima ne treba ni stajat
ako nema lizala i drugih obiljezja saobracajnog policajca nisi duzan da mu stanes, nesto slicno sam negdje procitao, da li je neko pisao, ili je bio u pitanju pravilnik nisam siguran
 
Jooooj majko draga..On sam - njih dvojica (jos sluzbena lica), i da ode na sud da laze, ne mogu da vjerujem ! Plati kaznu i gotovo...Kazem ti, 100 KM ces dobiti i zdra'o..Ne vidim razloga zasto riskirati i dobiti jos vecu kaznu i sudske troskove placati..Nikada mi necemo biti drzava kako treba, dok god smo mi takvi kakvi jesmo...
 
Top