biXenon za passat ??

biXenon za passat ??

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Eh ovako,u planu sam da kupim bixenon svjetla za svog pashu pa sam sad u velikoj nedoumici kako da odradim da je bixenon.Jedni kazu treba mi dva seta od H7 i H1 sto je logicno a drugi kazu da mi treba jedan set i za dugo da se koristi preko istog releja samo trebaju sijalice to mi malo nelogicno pa ako ko ima bixenon na pasatu il na autu u kojeg su odvojena duga kratka neka mi kaze sta trebam uciniti tj.sta trebam kupiti...ako moze sto prije odgovor jer sam u planu sto prije uzet xenone ...hvala unaprijed na odgovorima

mislim da sam ukratko objasnio problem
 
RE: Xenon

pa dobro ako je milionita posalji mi link gdje je neko vec postavio isto pitanje jer ne znam ja kako je ko stavio naslov u savjetima ima preko 61 stranica savjeta po 20 po stranici to znaci 1220 oglasa a sad da ja potrefim koji je tacan trebace mi mjesec dana.Razumijes sto kazem
 
Član
RE: Xenon

Trebaju ti 2 seta, jedan za kratka svjetla i jedan za duga ako hoces da ti je sve uredno i da radi bez problema a ta eksperimentisanja sa samo 2 balasta i 4 sijalice nebih ni komentarisao ;)
 
ok zato sam i postaivo ovdje pitanje jer sam dobio tu informaciju koja mi je malo nelogicna.Znaci dva seta i svaki set svoje balaste i rijesen problem....
 
Drug, sa dva seta imaj na umu da kad god budes palio duga, j*avaces xenone, jer nije preporucljivo paliti ih gasiti u kratkim vremenskim intervalima. Takodje blinkanje mozes zaboraviti, a pri paljenju dugih trebace ti oko 10ak sec dok se ne ugriju i dobijes efekat dugih.

Sad, imas mali milion fora kako i sta urediti, mozes recimo ubaciti xenon u kratko, a u dugo staviti one plave sijalice koje daju bijeluu svijetlost (dosta lici na xenon 6000k ali ni blizu po jacini, samo izgled), ili u kratka svijetla te sijalice a u duga xenon, koji palis samo po potrebi i na taj nacin stedis xenone (jer vecinom vozis pod kratkim, s tim da kad upalis duga - xenon - nije ih bas pozeljno gasiti - paliti non stop), ili dva para xenona, a po meni najbolja varijanta je ugradnja bi-xenon leca sa H4 sijalicom, tako sa jednim parom xenona ces dobiti i kratko i dugo svijetlo, i naravno u tom slucaju ces moci da blinkas xenonom kao i da palis dugo kratko bez j*avanja xenona.

Clan foruma Liga radi ove stvarke, po meni extra i iskreno mi je zao sto ovo nisam saznao prije nego sto sam uzeo xenone, jer bih ja definitivno ovo uradio. Evo i link sa malo vise info LINK
 
zen3dom je napisao(la):
Drug, sa dva seta imaj na umu da kad god budes palio duga, j*avaces xenone, jer nije preporucljivo paliti ih gasiti u kratkim vremenskim intervalima. Takodje blinkanje mozes zaboraviti, a pri paljenju dugih trebace ti oko 10ak sec dok se ne ugriju i dobijes efekat dugih.

Sad, imas mali milion fora kako i sta urediti, mozes recimo ubaciti xenon u kratko, a u dugo staviti one plave sijalice koje daju bijeluu svijetlost (dosta lici na xenon 6000k ali ni blizu po jacini, samo izgled), ili u kratka svijetla te sijalice a u duga xenon, koji palis samo po potrebi i na taj nacin stedis xenone (jer vecinom vozis pod kratkim, s tim da kad upalis duga - xenon - nije ih bas pozeljno gasiti - paliti non stop), ili dva para xenona, a po meni najbolja varijanta je ugradnja bi-xenon leca sa H4 sijalicom, tako sa jednim parom xenona ces dobiti i kratko i dugo svijetlo, i naravno u tom slucaju ces moci da blinkas xenonom kao i da palis dugo kratko bez j*avanja xenona.

Clan foruma Liga radi ove stvarke, po meni extra i iskreno mi je zao sto ovo nisam saznao prije nego sto sam uzeo xenone, jer bih ja definitivno ovo uradio. Evo i link sa malo vise info LINK

onda je najbolje da uzmem samo H7 set koji ide pod sociva a na duga da nista ne diram jer citam dalje po forumima savjetima da dugo nece biti ni potrebno jos pogotovo kad u mene imaju sociva fabricka a za blicanje koristiti maglenke nekako mi logicno lici i par ljudi sa foruma tako rade pa je valjda provjerena informacija
 
ako imas sociva tu i ubaci xenon, dugo ti nece ni trebati, a moci ces opet blinkati, jer ostaje ti obicna sijalica u dugima koja se pali kad upalis duga (jer kad upalis duga gore i kratka i duga zajedno, a ne samo duga bez kratkih, barem je tako kod vecine ostalih auta)
 
zen3dom je napisao(la):
ako imas sociva tu i ubaci xenon, dugo ti nece ni trebati, a moci ces opet blinkati, jer ostaje ti obicna sijalica u dugima koja se pali kad upalis duga (jer kad upalis duga gore i kratka i duga zajedno, a ne samo duga bez kratkih, barem je tako kod vecine ostalih auta)

eh tako ce najprije i biti...jel ovo samo kod mene ne radi ovi linkovi za garaze il i kod vas ne radi ima par dana ne mogu ni u ciju garazu uci.....
 
zen3dom je napisao(la):
ne radi, bila temo o tome, idi na svoj profil pa find all theard, i onda nadji garazu ;);)

ok samo pitam jer vidim da ne radi pa sam mislio da je do mene samo....
ajd ok moze lock onda ovdje na temu hvala zen3dom na info
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top