bixenon far passat 3bg otvaranje

bixenon far passat 3bg otvaranje

Član
Imam problem sa sijalicama za poziciju i farom :)))

Crkle mi bile pozicije i aj reko da promjenim.
Stigle mi SMD 12 ubodne
12smd.jpg

skinem stare pozicije, stavim ovu novu, probam je prije vracanja u far, sve extra odlicno sija....

vracam poziciju u far na predvidjeno mjesto i vidim da je precnik sijalice jedva malo manji od precnika rupe gdje prolazi sijalica u far....
stavim poziciju na mjesto, konektor uhvatio sve OK i probam da je izvadim i isteka se konektor od sijalice a sijalica upade u far :wallbashdc1::wallbashdc1:

ovakav je far
5de6c3d02cb6aad6f0022cf21a0def5c.jpg


i kontam ja aj reko izvucu je na H7 dugo svjetlo tu mi je najblize a i rupa je dobre velicine medjutim sijalica je fiksirana polugicom i sa 2 torx sarafa ( jedan se moze odvrnuti ali ovaj drugi mislim da mu se ne moze prici dok je far namontiran )


Izgleda da cu morati skidati branik pa vaditi far i onda cupati jebenu poziciju iz unutrasnjosti fara....

Ima li neko lakse rijesenje???
da li je neko vadio ovu H7 sijalicu bez vadjenja fara (nisam previse zagledao oko ovog drugog sarafa sto drzi H7 posto me prilicno iznerviralo )

vadjenje na zmigavac je isto mogucnost
samo mi je nekako kruta ova plastika od zmigavca ( imaju 4 ili 3 kopče/zebice )


a ne skida mi se branik i far iako nije komplikovano ali nemam ovde ni alata ni prostora za taj poduhvat
 
Član
nemam kuda da "udjem" u far :icon_smile:

ona rupa za poziciju je mala a na H7 sijalici zavrnuta polugica da je drzi ( jedan se saraf moze odvrnuti ali drugom je izgleda nemoguce pristupiti dok se far ne skine)

izgleda da ce morati skidanje branika pa fara i onda istresanje pozicije....:icon_mad:
 
Član
ma uglavio sam ja ove 12 SMD i sve OK al reko da probam da ih izvadim i jebo sam im znanje :)


Narucio sam sad 4 SMD koje imaju samo napred a ove sa strane su i nebitne
pa cu sledeci vikend lagano pripremiti alat i skidanje branika i fara

nekako cu uci u far ili skidati socivo od xenona ili kroz zmigavac ili H7

a i moram EGR odcepiti iznervira me lampica na instrument tabli
Lexillium: jesi li izganjao neki fazon za gasenje one lampice za EGR mislim da je i tebe mucilo ako nisam te pomjesao sa nekim.
 
Član
Nisam druže,nemam baš vremena u zadnje vrijeme ni za šta,pa čekam da budem bolji sa vremenom da to malo prostudiram;)
 
Top