Bijeljina Udes - Scorpio vs Octavia :)

Bijeljina Udes - Scorpio vs Octavia :)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
E ljudi evo mene dolazim sa prvog svog udesa, tj ja nisam imao udes, imao je neko udes u mene tj forda hehe.

Scena sledeca, dao sam zhmigavac da skrenem levo kao shto je onako bzvze nacrtano na slici i leek me obilazi na raskrsnici gde uvek guzhvara sa desne strane me obilazi znaci i kako ulece da ne okrzne ivicnjak oguli se od moju desnu stranu njegovu levu skroz udubi od svojih vrata, preko zadnjih vrata do zadnje karambolke udubljenje. Izlazi frajer iz auta ono sav svoj a ja sa josh dvojicom momaka koji su izashli da vide shta je bilo. A ja se smirujem lagano, ne pushtam volan, i ne mogu da skontam, da me je ladno opalio, tj ostrugao se od mene, i on tako stoji i posle ajde da kazhem i 5 min sam izashao iz auta i pogledam kod sebe, udubljenje, nema puknute plastike, odvalio mi zhmigavac, gledam kod njega, katastrofa udubio sve zhivo, i ni pet ni shest on meni, kao vidish nije ti nishta, rekoh shta kazhesh da se razidjemo ? Kao ne, 600 maraka me je koshtalo kad mu je neko sjebo tako desnu stranu, i ja se ono nasmijem BOZHE rekoh, zovi policiju, bolje ti nego ja da ih zovem, GUZHVA, sviraju, bla bla, dodje i shephica ono da vidi shta je, nebitno, dolazi gosn. milicija zdravo zdravo, saobracajne, vozacke, polise. Momak nema vozacke, kao ono 5 min da je dobavish, qrac proshlo je i pola sata, a on je sincic nekog sudije u sudu nije njegovo auto dodje covek kazhe moj je automobil rekoh bash me briga ciji je. Momak manje od 2 godine vozac nema ni P naravno. Niko to nije ni komentarisao, samo nema potrebe za svedocima kao materijalna je shtetam, nebitno ja sam naveo svedoke, i plus ako je stani padni zvacu i policajca da kazhe da li je ovaj imao uopshte pri sebi dokumentaciju itd.

Shta vi mislite iz vasheg ugla gledanja ovako ukratko, mozhe li biti ikako da je krivica do mene ? :)

evo i slike, moj je obiljezhen crvenim F a oktavija plavom linijom. Crvena linija sa strane auta pokazuje oshtecenja.
 
Član
kolko ja znam preticanje i zaobilaženje sa desne strane se nesmije raditi znači on je trebao čekati dok ne skreneš pa onda krenuti i on je kriv jer nije čekao,e sad štela buši gdje burgija nemože ;),ako je neki guzonjin sin mogu svašta oni izvesti,znam to,a sreća pa tebi nije puno slupao auto kolko vidim na skici
 
Član
Sutra cu okaciti slikice sad je mrak, meni nije nishta puno ali je on u haosu i ako bude da ja trebam da isplatim tj moje osiguranje bice puno para, mada mislim da ne mogu izvesti nikako moju krivicu ortak je slikao automobile kako su stajali vidi se sve. Usput, zna li iko da li se trebam javiti svojoj osigruavajucoj kuci ili neshto slicno zbog ovog udesa, sutra idem po zapisnik u saobracajnu mozda trebam jos nesto da pridodam ili ti ... ?
 
Član
LaVbreLaV je napisao(la):
Sutra cu okaciti slikice sad je mrak, meni nije nishta puno ali je on u haosu i ako bude da ja trebam da isplatim tj moje osiguranje bice puno para, mada mislim da ne mogu izvesti nikako moju krivicu ortak je slikao automobile kako su stajali vidi se sve?

Kako ne moze, on je isao ispred tebe i krenuo lijevo da skrene, ti si doletio straga i kad je vidio da neces moci stati, pokusao je pobjeci i krenuo ispravljati volan i ti si ga okrznuo i sastrugao mu citavu lijevu stranu.

Znam za jedan slucaj u Sarajevu, lik apsolutno nije bio kriv, al na kraju ispao kriv, jer je ovaj drugi imao neku stelu. I na kraju popusio bez razloga. Tebe izvlaci sto imas svjedoke, no nadaj se da ti nece zatrebati. To sto on nije imao vozacku kod sebe, ne predstavlja nikakav problem. Bitno je da je imao polozeno i da mu nije oduzeta, a slovo P ne mora imati ako auto nije registrovano na njega (a ti rece da je tudji, tu je onda sve legalno).
 
Član
ma imas ba svjedoke, a on ih nema...ako dodje vec do toga da pocne srat, lagano zovnes tu dvojicu svojih i svjedoce...ne moze ti onda nista...
uglavnom, sretno...
 
Član
S obzirom da zivimo u BiH sve je moguce, zato ti sredi svjedoke i ako bude frke, na sud pa dokazuj... Inace VIP ti je danas glavno pravilo kod nas, pogotovo kad je policija u pitanju... Ako taj lik ima veze, puno toga ce se zanemariti i u najboljem slucaju po tebe ici na podjeljenu odgovornost.... Moj savjet ti je da odmah ides u njegovo osiguranje (cim dobijes zapisnik) i trazis sebi nadoknadu stete, uzmes pare i boli te uvo... Jer ako ti daju pare on je kriv...

A ako te i zeznu, pa ti budes kriv, opet ces imati za platiti samo kazu (i mozda troskove suda) neces morati njemu placati stetu, za to postoji osiguranje....

* VIP (veze i poznanstva)
 
Član
ma nisi kriv sto posto obilazenje i preticanje je zabranjeno s desne strane sto je on i uradio stoga... a daj mi pojasni ovo malo sa slovom p da nije potrebno ako auto nije registrovano na tebe????????? znaci ja posto je moj polo na leasing nemoram nosit p ???? de pls malo mi to pojasni....
 
mora slovo P nositi svaki pocetnik..na njemu pise broj vozacke pocetnika i cije god auto da pocetnik vozi mora to imati na autu
 
Član
koliko znam slovo P moras nositi dok ne napunis 2 godine iskustva, tj. dok ne prodju 2 godine odkako si polozio, meni je do toga ostalo jos 4 mjeseca, ali ga nikada necu staviti na auto, ofirno je do bola... sta treba da me lakse skontaju iza 23h.... ma ko ih jebe.... :)
 
Član
ukoliko se jos nisi javio svom osiguranju - potreban ti je zapisnik od policije i sa njim odes u osiguranje, oni ce ti dalje reci sta ce biti. pogledaj sam zapisnik, sta su napisali za izjave vas vozaca i kako je policija opisala nezgodu... u svakom slucaju, javi se osiguranju... ako je on kriv ... a koliko ja znam u raskrsnici je zabranjeno preticanje... njegovo osiguranje tebi placa odstetu...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top