Bijeli dim kod prvog paljenja

Bijeli dim kod prvog paljenja

Član
Eh ovako raja..kupio sam skoro seta leona 81kw 2003god..izutra kod prvog paljenja mi se desava da baci bijeli dim na auspuh 10 sec prestane..svako naredno paljenje sve uredu nema dima,auto voznji nedimi..netrosi ulje!sta moze biti..
 
Meni je tako na Golf 2 dimilo belo zbog dihtunga glave, pa ulazi voda s vremena na vreme u smesu i isparava u vidu pare

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 7041D using Tapatalk
 
Član
Kako radi tih prvih 10 sekundi, jel normalno ili kao na 3 klipa ?

Kod mene je prvih 10-15 sekundi (zavisno od vanjske temperature kako sam bio skontao) bacao bijeli dim i radio nepravilno , da bi se na kraju ispostavilo da je pukla glava , pa uspije zapaliti smješu u tom cilindru tek nakon tih 10-15 sekundi i onda radi sve normalno . Provjeri kakva su crijeva od vode , jesu li tvrda ...
 
Član
Nista se netrese radi sve normalno samo bijeli dim izbaci nakon prvog paljenja nakon toga nista..
 
Član
Ne ne..samo prvo paljenje..kasnije nista,nema nikakvog dima..dijagnostika nista nepokazuje
 
Član
Ma volio bi to rijesit..nervira me,taj dim sto baci na prvom paljenju kasnije nigdje dima..
 
Član
baci svaki. meni je pd pa baci dima pri paljenju, doduse cuje mi se turbina pa kontam da je od toga.
 
Član
Ma bas tako baci svaki..al ovaj moj bas baci bijelog dima,smrdi..dal nesagori gorivo sta mu je..kasnije nigde dima,u voznji bas ga cijepam nista..
 
Član
Ne čačkaj mečku...
Bijeli dim sugeriše nehomogenu smjesu koja je samim ti nepravilno sagorila , jer dizna u tom momentu dizna ne rasprši divoljno naftu.
Uglavnom , ako je samo hladni start u pitanju , ne diraj ništa , 15 ljeta je to skoro staro auto.
Bijeli dim kroz čitav režim rada ne valja , jer onda uglavnom razlog budu krive klipnjače prave problem.
 
Član
To mi je majstor govorio..moguce da dizna neka zeza,izbaci zivo gorivo nezapali ga..ma necu nista dirat!bojim se samo kako ce zimi zapusit dal ce upalit,kada u ljeto zadimi na plus temperaturi :D
 
Član
Zvao sam zulfera bosistu i dizne sto radi..reko mi je da je do dizna,neka dizna zeza..zato baca bijeli dim kod provog paljenja..pa valjda to sutra rijesim..javim
 
Član
Bio kod bosiste..poriktano paljenje lose bila pumpa uzubljena,dizne ociscne ispitane..medjutim opet ista stvar,bijeli dim ponovno cim se auto ohladi..nervira me izgleda toku sedmice da cu motor otvarat da se vidi do cega je..
 
Top