Bijeli dim audi a4 1.9tdi 2000 god

Bijeli dim audi a4 1.9tdi 2000 god

Pozdrav,
Zamolio bih za pomoc vezano za bijeli dim iz auspuha. U pitanju je audi a4 1.9 tdi 2000 god. Turbina je zamjenjena i nije problem u njoj, dizne su provjerene i one su OK (sve u granicama), provjerio sam i zacepljenje auspuha i to je OK, potrosnja je normalna i nema povecanja, ulje ne trosi, pali bez problema. Sto je motor zagrijaniji vise dima izbacuje i kada stoji u mjestu vise dima izbacuje nego u voznji.
Hvala puno na savjetima.
 
Član
Kod:
jel mozda ulje na mjeracu sive boje !?
mozda je brtva glave i bloka motora izgorila ?
ali mozda je ispravno da navratis u neki servis i trazis objasnjenje !!
 
Član
Imao sam davno vrlo slicnu (ako ne i istu) situaciju i nakon sto sam promijenio 3-4 "majstora" skinuta je glava i nadjena pukotina na samoj glavi . Meni se tad vise isplatilo da kupim drugu polovnu glavu i odnesem na test i obradu nego koliko su mi trazili da moju urade .
 
Imao sam davno vrlo slicnu (ako ne i istu) situaciju i nakon sto sam promijenio 3-4 "majstora" skinuta je glava i nadjena pukotina na samoj glavi . Meni se tad vise isplatilo da kupim drugu polovnu glavu i odnesem na test i obradu nego koliko su mi trazili da moju urade .
Ok. Valja mi i to provjeriti. Hvala
 
Član
dogadja se isto ako je u motoru previse ulja (u karteru) , da se pojavi bijeli dim !

ali kao sto sam vec napomenuo , upitati u nekoliko servisa za savijete !!
 
Član
Dogodi se da napukne kod grijaca glava pa pocne zajebavat. Kad se zagrije motor zagrije se i glava pa se pukotina rasiri.
 
Član
Pozdrav,
Zamolio bih za pomoc vezano za bijeli dim iz auspuha. U pitanju je audi a4 1.9 tdi 2000 god. Turbina je zamjenjena i nije problem u njoj, dizne su provjerene i one su OK (sve u granicama), provjerio sam i zacepljenje auspuha i to je OK, potrosnja je normalna i nema povecanja, ulje ne trosi, pali bez problema. Sto je motor zagrijaniji vise dima izbacuje i kada stoji u mjestu vise dima izbacuje nego u voznji.
Hvala puno na savjetima.
Meni je tako bilo a riješili su u servisu podešavanjem ugla ubrizgavanja i štelovanjem boš pumpe ( dobro je bilo uzubljeno, ali su još podesili to i pumpu) Poslije je i auto bolje išao !
 
Top