BiH ima najvise automobilskih nesreca u Evropi!

BiH ima najvise automobilskih nesreca u Evropi!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Nepropisna brzina i brzina neprilagođena uslovima saobraćaja su najčešće pogreške vozača zbog kojih se dogodi najveći broj saobraćajnih nesreća. Potom slijedi nepoštivanje prednosti prolaza i drugih saobraćajnih pravila kretanja, te uticaj alkohola. Najteže saobraćajne nesreće događaju se na magistralnim i regionalnim putevima.


Sigurnost cestovnog saobraćaja na cestama BiH je najugroženija u Evropi, što je zvanična ocjena International Road Traffic and Accident Datebase.

Godišnje u ovoj državi u saobraćajnim nesrećama nastrada približno 460 ljudi, a broj nesreća s povrijeđenim je iznad 9.500. Na 100.000 registrovanih automobila približno pogine 60 osoba.
 
BHT Ovisnik
kako nece kad nemozemo uvest nesto normalno za neku normalnu cjenu,odmah kazu da bi uvodili smece
 
Početnik
steta sto nema statistike koliko uzrocnika nesreca u bih su dijasporasi... oni sto dodju malo da pokazu svom komsiluku sta su kupili, kakvo im je lijepo auto, pa se pijani vozikaju okolo i ugrozavaju svijet!

u njAmAckoj mora vozit' po propisima, jer je kazna velika, ali EVOD ce ga sredit sa 10 OJra... fuj!

nije ni cudo da smo najugrozenija drzava glede saobracaja...
 
Početnik
dobro bi bilo kad bi ostalo na ovim ciframa,kakvi se krsevi voze,a vlastima nije u cilju da puste ljudima da uvezu vozila jer oni se voze u vozilima 2008 godista.
 
Član
Sami smo si krivi, ako pijes i vozis, onda pogini ne briga me, samo nemoj nekog sa sobom voditi i to je to...a dok nema zakona i propisa da se provode i dalje cemo nastaviti ginuti...
 
bilosto je napisao(la):
steta sto nema statistike koliko uzrocnika nesreca u bih su dijasporasi... oni sto dodju malo da pokazu svom komsiluku sta su kupili, kakvo im je lijepo auto, pa se pijani vozikaju okolo i ugrozavaju svijet!

u njAmAckoj mora vozit' po propisima, jer je kazna velika, ali EVOD ce ga sredit sa 10 OJra... fuj!

nije ni cudo da smo najugrozenija drzava glede saobracaja...

u potpunosti se slazem, mislim nemam nista protiv BIH dijaspore, ali neki se stvarno bezobrazno ponasaju kada je u pitanje kultura u saobracaju, propisi itd. a siguran sam da to u Njemackoj, Austriji, Holandiji... ne rade
 
Član
bilosto je napisao(la):
steta sto nema statistike koliko uzrocnika nesreca u bih su dijasporasi... oni sto dodju malo da pokazu svom komsiluku sta su kupili, kakvo im je lijepo auto, pa se pijani vozikaju okolo i ugrozavaju svijet!

u njAmAckoj mora vozit' po propisima, jer je kazna velika, ali EVOD ce ga sredit sa 10 OJra... fuj!

nije ni cudo da smo najugrozenija drzava glede saobracaja...

uredu to haj, iznajmi BMW-a il nesto sl. i dodje ovdje pokazivat...al ne voze oni opet tolko brzo, jer je njemu fazon da vozi sporije, da bi ga sto vise ljudi vidilo...a ima ba nasih vise, kolko kod nas znate "racera" koji navece prze magistralom kad su ugaseni semafori, pa i danju prolaze kroz crveno (pred mojim ocima, ne izmisljam nista), sve dok jedan od njih ne ostane na banderi, pa se onda par dana smire...i tako onda sve ponovo...a imamo i najnesigurnija auta, to stoji...ko kad je kod nas Golf 2 najmnogobrojnije auto...
 
Član
Jbg trude se vlasti da to promjene.

Zato na putu gdje se moze ici 100 ogranicenje je 60.
Zato po danu vozimo sa upaljenim svjetlima.
Zato nosimo P oznake.
Zato pocetnici ne voze iza 11.
Zato su instalirali kameru gdje god su mogli.

Zar se vec ne osjecate sigurnije ?
 
Početnik
Schumi je napisao(la):
Jbg trude se vlasti da to promjene.

Zato na putu gdje se moze ici 100 ogranicenje je 60.
Zato po danu vozimo sa upaljenim svjetlima.
Zato nosimo P oznake.
Zato pocetnici ne voze iza 11.
Zato su instalirali kameru gdje god su mogli.

Zar se vec ne osjecate sigurnije ?

:lol:;):lol:

Naravno najsigurniji smo,mozda bi nam bilo bolje da i nema murije,jer nema velike razlike ni s njima,osim sto zaje...u posten narod.
 
Član
Deyo je napisao(la):
Hajde to, ali dokle god se kupuje vozačka dozvola, biće ovako... oni što savjesno i oprezno voze, budu oboreni jer komisija kaže da su "nesigurni vozači"... tj dok im ne platiš.

pa sad ima istine al nije bas tako
 
@bilosto, Deyo, Schumi: Svaka cast pravo receno...Sve dok se vozacke dobijaju na stelu od min 200 KM bit ce ovako, sve dok policija uzima 20 KM na pice, sve dok postavljaju kamere bit ce ovako...Daj Bože da ne bude gore...Neka puste skolovane ljude na cestu koji ce raditi svoj posao...Prevalio sam kilometara i kilometara i kroz nasu lijepu BiH se provlaci uglavnom ona prica: "Moze se dogovoriti"....Jednom mi pregleda sve zivo i na kraju nema sta, tahograf OK, zimska oprema OK, signalizacija sve OK...Kaze a imate li prvu pomoc? Imam. Mozemo li pogledati? Naravno izvolite (prva pomoc je nova ne otvorena)...Kaze koliko imate baslija unutra? Ja puknem u smjeh? Kaze mogu vam pisati kaznu od 30 KM a mozemo se i napraviti mimo zakona? Rekoh mu: "Kazi da si gladan i ja sam pa da idemo negdje sjesti da jedemo ko' ljudi"...:lol::icon_mad::icon_question:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top