Big problem sa Bengom

Big problem sa Bengom

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
BMW 525 TDS `92 godiste. Naime, radi se o sljedecem: Pred pocetak ljeta imao sam veliki problem sa BMW om, skroz slabo je palio, dugo verglo pa tek onda skrese, onda mi je poceo da gubi snagu, varira prvih 30 tak sec pa se smiri, mislili smo da je do elektronike na Bos pumpi, prvo smo je pokusali zamjeniti medjutim samo je sa mojom palio, odvucem ga kod Zufera u Visoko on je ispita, stavi i on neku svoju i opet isto samo radi sa mojom, isti dan ga odvucem kod Buze isto u Visokom, nesto mu je radio nije mi htjeo reci sta uzeo mi 300KM za popravku i kao jedno vrijeme je bolje palio pa onda je ponovo vratio na staro, cim je toplije slomi se verglajuci dok ne upali, a sad ovo par hladnijih dana palio puno bolje i ide puno bolje.

Zanima me jeli iko imao ovakav problem, kako je rijesen, gdje da vozim auto, kome, sta da radim, pomazite ljudi ako iko zna. Vise mi je puk klinac ovih nazovi majstora koji uzmu auto cackaju nesto naplate a nista ne urade.

HELP!
 
Član
Idi u Tomic na dijagnostiku i nek ti ustanove kvar pregledom. Kad budes znao sta je lagano je nac zamjenski dio:icon_smile:
 

MTR

Član
Sa dvije razlicite pumpe ima isti problem ? Ima fora koju sam radio na Nissan Patrol GR , zaljevam pumpu vodom iz slaufa , kad je dobro ohladi palio ko mina , dok je toplije nema sanse . Skinem pumpu sa starijeg Patrola , ( kako nije ista pumpa morao tokarit onaj dio sto ide na remen ) , eno ga i danas kod covjeka , nema nikakvih problema .
Sve ( koliko ja znam ) bosch pumpe te vrste na sestacima zahtjevaju reparaciju izmedju 150 i 200 hiljada km.
A Buza ti nikad nece reci sta je radio , al sve fino naplati.

Opet nisam ni ja pametan , ima tu momaka koji su bolji oko BMW-a .
 
Član
mom dajdzi se nesta slicno desilo njemu nisu mogli da ustanove sta je
a bmwpali na pocetku i kasnije se u voznji ugasi i onda mora da stane da ga ohladi da bi opet upalio
izvinjavam se na offu
 
Ja sam imao istih problema sa dieselom (Renault)...Grijaci, relej grijaca i elektricna dizna na Bosch pumpi nisu radili kako treba...Da li je slican sistem ne bih znao..Ali treba krenuti od osnovnih stvari tipa grijaci, pa onda dalje...Kad je bilo -18 upali k'o mina a na +30 vergla godinu i onda upali :icon_mad:
 
Član
Pri paljenju zavuc glavu u gepek i slusat hoce li pumpa relej kliknut, ako ne uradi - bad pump!
Rezervoar -> pumpa goriva, skinut otvorit pregledat ocistit kontakte mozda su korozirali.
Promjeniti naftni filter, sipati additiv za ciscenje dizni u manjoj kolicini nego sto pise na boci (pun tank, znaci pola ili manje).
 
Član
Kod mene je bio 2.5 TDS motor u E36ici i imao sam iste probleme kad sam prokontao koliko bi me kostala reparacija Bosh pumpe ubacio sam drugi motor 1.8 benzin.
 
Član
nermin je napisao(la):
Pri paljenju zavuc glavu u gepek i slusat hoce li pumpa relej kliknut, ako ne uradi - bad pump!
Rezervoar -> pumpa goriva, skinut otvorit pregledat ocistit kontakte mozda su korozirali.
Promjeniti naftni filter, sipati additiv za ciscenje dizni u manjoj kolicini nego sto pise na boci (pun tank, znaci pola ili manje).

Pumpa radi, skidali je pregledali super, promjenjeni svi filteri, od naftnog, uljnog, 2 puta sam sipao aditiv na pun pun rezervoar, i nista. Danas sam pricao sa jednim momkom koji je imao 524TD i kaze mi prvo pregledaj grijace, jer ako jedan od njih ne radi nece normalno palit, jer treba vise vremena dok ostali skresu, a on se pali tek kad upali auto pa ga kompresija upali, kaze i meni je tako bilo zato ti kaze i varira. Sutra cu ispitat prvo grijace, pa ako ne bude do njih pravac Tomic.

jaba78 je napisao(la):
Kod mene je bio 2.5 TDS motor u E36ici i imao sam iste probleme kad sam prokontao koliko bi me kostala reparacija Bosh pumpe ubacio sam drugi motor 1.8 benzin.
Moja Bos pumpa je dobra. Testiro je Zufer.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top