BI-XENON PROJEKTORI ... ;)

BI-XENON PROJEKTORI ... ;)

Član
RE: Univerzalna Bi-xenon "leca" sa EA prstenom...

Liga je napisao(la):
alen222 je napisao(la):
liga drug koliko para ta ugradnja leca u farove golfa 2
vec posjedujem bi-xenone ali bi htjeo lece,
trenutno su na autu fab farovi dali mi je bolje kristale uzeti ili na ove ugradjivati.
hvala na odgovoru

Evo da ti ovdje odgovorim i tako rijesim pitanje za farove Golfa mk2... ;)

Moja preporuka je AUTOPAL kristalni farovi...
- razlog je sto su stakla prozirna i sto ti nece biti zao rezat sjenilo na istim, a i najjeftiniji su...- sjenila se rezu jer far nije dovoljno dubok da stane projektor u njega...
- sa tvojih BI-XENON-a pasu samo balasti, ni u kom slucaju ne pasu tvoje sijalice, tako da ti ostaju viska...
- ugradnja je s materijalom 60KM (pod uslovom da kupujes robu kod mene)...
- bi-xenon projektori (bez balasta) su 220KM...
- 1 godina garancije...


ko je god radio sebi sigurno ce reci da je cijena realna, s obzirom da ima rezanja i centriranja sjenila i samog projektora...

NAPOMENA:
za ove projektore se u 90% slucajeva ne mora nista rezati, problem predstavljaju plitki farovi kao sto su od Golfa mk1/2 i sl... ;)

ok liga samo reci imas li ti farova ili da trazim po auto pijaci:icon_question:
uglavno cujemo se oko dogovora da mi uradis ovo,
u svakom slucaju cu imati i dugo i kratko svjetlo na farovima jel de ?
 
RE: Univerzalna Bi-xenon "leca" sa EA prstenom...

@alen22, imas i dugo i kratko, a farova imas povoljno po pijaci, sjenilo ti ne igra ulogu tako da ne gledaj to.....;)
 
Legend
RE: Univerzalna Bi-xenon "leca" sa EA prstenom...

alen222 je napisao(la):
ok liga samo reci imas li ti farova ili da trazim po auto pijaci:icon_question:
uglavno cujemo se oko dogovora da mi uradis ovo,
u svakom slucaju cu imati i dugo i kratko svjetlo na farovima jel de ?

nemam farove drug... to nadji, kao sto rekose, sto jeftinije... ;)

poz... ;)
 
Legend
RE: Univerzalna Bi-xenon "leca" sa EA prstenom...

Jos jedan... :) BMW - E46 2003 - karavan...

158460x.jpg


Gotov proizvod... ;)
ml2k90.jpg
 
Legend
RE: Univerzalna Bi-xenon "leca" sa EA prstenom...

VW Sharan Powered By PROTUNING Centar ...

1zwf4sz.jpg
2d8qg5c.jpg


Farovi By Liga ...
 
Super Moderator
Drug nisam bas puno upucen u ovo pa ako bi mi mogao malo objasniti sta i kako
Prvo kako se ugradjuje to me zanima i da li je komplikovano? I zanima me cijena i sta se sve dobije? Dodju li unutra vec i sijalice i balasti? I kad se sve to spoji kako se napravi i dugo svjetlo da je u leci ako je prije toga na autu bilo odvojeno kratko i dugo svjetlo?? I jos jedno pitanje da li cesto pregaraju kao vecina ovih H4 bi-xenon?
Znam da je puno pitanja al nisam upucen a bas me zanima
hvala unaprijed ako ce neko odgovoriti ;)
 
allroad je napisao(la):
Drug nisam bas puno upucen u ovo pa ako bi mi mogao malo objasniti sta i kako
Prvo kako se ugradjuje to me zanima i da li je komplikovano? I zanima me cijena i sta se sve dobije? Dodju li unutra vec i sijalice i balasti? I kad se sve to spoji kako se napravi i dugo svjetlo da je u leci ako je prije toga na autu bilo odvojeno kratko i dugo svjetlo?? I jos jedno pitanje da li cesto pregaraju kao vecina ovih H4 bi-xenon?
Znam da je puno pitanja al nisam upucen a bas me zanima
hvala unaprijed ako ce neko odgovoriti ;)

http://www.bhtuning.com/ugradnja-bixenon-leca-na-fabricke-farove-t-44315.html


evo ti odgovor na vecinu tvojih pitanja, a sto se tice vijeka trajanja sijalica, eto imas datum na slikama kada sam ja ubacio sebi projektore i tek je jedna sijalica crkla neki dan mi, druga jos radi ali se naravno mjenjaju u kompletu....

regulacija dugo/kratko se obavlja pomocu leca, unutar njega ti je mehanizam koji podize/spusta klapnu i tako regulise visinu snopa ;)
 
Super Moderator
zen_3dom je napisao(la):
allroad je napisao(la):
Drug nisam bas puno upucen u ovo pa ako bi mi mogao malo objasniti sta i kako
Prvo kako se ugradjuje to me zanima i da li je komplikovano? I zanima me cijena i sta se sve dobije? Dodju li unutra vec i sijalice i balasti? I kad se sve to spoji kako se napravi i dugo svjetlo da je u leci ako je prije toga na autu bilo odvojeno kratko i dugo svjetlo?? I jos jedno pitanje da li cesto pregaraju kao vecina ovih H4 bi-xenon?
Znam da je puno pitanja al nisam upucen a bas me zanima
hvala unaprijed ako ce neko odgovoriti ;)

http://www.bhtuning.com/ugradnja-bixenon-leca-na-fabricke-farove-t-44315.html


evo ti odgovor na vecinu tvojih pitanja, a sto se tice vijeka trajanja sijalica, eto imas datum na slikama kada sam ja ubacio sebi projektore i tek je jedna sijalica crkla neki dan mi, druga jos radi ali se naravno mjenjaju u kompletu....

regulacija dugo/kratko se obavlja pomocu leca, unutar njega ti je mehanizam koji podize/spusta klapnu i tako regulise visinu snopa ;)

Ok drug hvala sad cu ovo malo prelistati
Znam ja princip rada bi-xenon nego me zanimalo kako ce to sada raditi jer mi je na autu kratko H7 a dugo H1/H3 ne znam bas tj odvojene su sijalice za kratko i dugo svjetlo pa me to malo buni
A kad crkne u njih ide neka posebna sijalica ili??
 
Član
drugari , kako bih ja to u srbiji mogao nabaviti i ugraditi u farove od golfa 2.. i naravno koliko bi me to zadovoljstvo kostalo :)
pozdraVW
 
Legend
mikonja je napisao(la):
drugari , kako bih ja to u srbiji mogao nabaviti i ugraditi u farove od golfa 2.. i naravno koliko bi me to zadovoljstvo kostalo :)
pozdraVW

Prelistaj temu od pocetka... imas opisano kako se ugradjuje u mk1, ista ti je procedura za mk2... ;)
 
Član
i ja cu reci nesto, a to je sve preporuke za ovaj set

dok stavim i drugi balast slikat cu kako sija, normalno vozim i sa jednim farom:icon_smile:
 
Član
Evo kad nece covjek sam da se pohvali moram ja! :lol: Radio je danas drugu ove projektore na E46,ispalo predobro! Nazalost slika nema al bice! Liga prva liga! ;) :cool:
 
Legend
Bravo 16v je napisao(la):
Evo kad nece covjek sam da se pohvali moram ja! :lol: Radio je danas drugu ove projektore na E46,ispalo predobro! Nazalost slika nema al bice! Liga prva liga! ;) :cool:

Baci slike drug... ja danas zaboravio... ;)
 
Top