Bi-xenon ili Xenon i Projektor

Bi-xenon ili Xenon i Projektor

Neznam dal je bila neka ovakva tema al evo
Koji je bolji kupiti xenon ili bi-xenon i u cemu je razlika
Xenon Projektror cemu sluzi i kolko je bolji od xenon sijalica:icon_question:
 
Ako grijesim neka me neko ispravi mislim da je razlika xenon i bi-xenon u tome sto bi-xenon ide u far koji ima samo jedno predvizeno mjesto za dugo i kratko svjetlo i onda se oni preko klapne prebacuju tako da bi po logici to bilo isto samo sto bi-xenon ima tu klapnu da prebaci kratko u dugo. A projektor je isto ako se ne varam drugi naziv za socivo . Moze se to sve ugraditi u far koji ima odvojeno dugo od kratkog al ces imati onda 2 duga. Ako sam sta pogrijesio burjum ispravka
 
Član
Ground Zero je napisao(la):
Neznam dal je bila neka ovakva tema al evo
Koji je bolji kupiti xenon ili bi-xenon i u cemu je razlika
Xenon Projektror cemu sluzi i kolko je bolji od xenon sijalica:icon_question:

Xenon (samo kratko xenon svjetlo), bi xenon (i dugo i kratko xenon svjetlo) s' tim sto postoje i xenon-kratko i halogeno-dugo svjetlo kao jedna sijalica, znaci imas 3 vrste i sve u jednoj sijalici. Ja sam imao h4 bi xenon, u sustini nije lose, samo sto ubijaju one sto ti u susret idu, moras farove bas dobro oboriti. Imao sam tu srecu da mi sijalica crkne poslije cca 2 mjeseca pa sam odustao od njih. Kad budem pri kešu kupiti projektore/sočiva i mirna bosna. Kod njih imas i dugo i kratko,(takodje imaš projektore/sočiva koji daju samo kratko svjetlo) fino rasporedjen snop svjetlosti, ne šljašti okolo sto bi narod rekao, ne ubija vozače ispred i sto ti idu u susret itd itd....ima par tema gdje su momci radili pa razgledaj....;)

Nadam se da ce se javiti neko stručniji i fino objasniti, ovo je vidjenje iz mog ugla pa ako sam pogriješio ispravite me slobodno ;) pozz
 
Pa po tome sto se rekli koji je bolji bi-xenon ili xenon
nasao sam ove jel valjaju http://www.kupindo.com/Tuning/10751466_Bi-XENON-HID-komplet-uredjaj-H4-8000K-sa-SLIM-Balastima
 
Član
Ako hoces samo kratka xenon, ako hoces i kratka i duga svjetla u jednoj sijalici onda bi xenon....a kvalitet, zavisi na kakve naletis. Za te sa slike nzm, ne razumijem se puno...Po meni je najbolje opcija projektor, zbog rasipanja svjetlosti a i drugih učesnika u saobraćaju ;)
 
Član
dule ti prodaje bixenon projektore... unutra ide h1 xenon sijalica te postoji klapna u projektoru koja regulise dugo/kratko svjetlo... bixenon sijalica od ovih komercijalnih moze hiti samo H4 sto znaci da u jednoj sijalici imas i kratko i dugo xenon svjetlo... ako mene pitas ugradi projektore, i ja ih imam u planu ugradjivati ;)
 
Znaci naj bolje uzeti projektor kad vec uzimam da uzmem u kompletu kod nas je oko 60-80e komplet 2x projektora i 2x maske ukrasne
 
Top