Bi-xenon Audi,problem trafo ili ti "steuergeret"

Bi-xenon Audi,problem trafo ili ti "steuergeret"

Član
Pozdrav,
Imam mali problem sa Bi-xenonom na Audiu A4 B7 avant, godište 04.2006. Nekada se ne upali lijevi far,onda treba ugasiti auto,ponovo upaliti i onda radi! Sijalice nisu sigurno jer su promjenjene prije tri sedmice. Malo sam pregledao forum na www.a4-freunde.de i vidim da je to boljka svih A4 koji su proizvedeni u prvoj polovini 2006. god., tj. problem je trafo ili njem. "steuergeret"! U njemačkoj je Audi to i mjenjao besplatno ali kod nas u Asi im to ne pada na pamet! Zna li neko gdje se može uzeti taj trafo, može i polovan zamo da je proizveden od decembra 2006. god?
Ovo su oznake:
lijevi SW TN: 8E0941003AM ili 8E0941029AS
desni SW TN: 8E0941004AM oder 8E0941030AS

dazu passendes SG (klein 120mm) TN: 1307329115 (
 
Član
ma drug ako ti se to cesto en desava ne vidim zasto bi mijenjao, kod mene na passatu se ista stvar desi i moras ugasit svejtla i ponovo upalit da bi radilo, ne predstavlja mi to neki problem, jer je sve ispravno i sve radi,tako da necu da mijenjam balast i ostale stvari, jer sam primjetio kod nekih audija a6 da se isto desava...
nije to neki kvar poseban
 
Član
Sad me vec pocinje nervirati!! Lijevi far koji se nije palio kako treba je ok, ali je sijalica na desnom riknula!! Sada kada desni ne radi, lijevi radi normalno!!! Zamjenio sam malo prije tu desnu sijalicu i u slijedecih sat vremena je sve rakilo kako treba, i jedan i drugi far! Prije pola sata krenem, upalim svijetla, opet lijevo ne radi!!??? Pun mi je k....!! Upalim,ugasim rade regularno, samo se pitam do kada!! Ima li neko neku ideju?
 
Član
probaj za pocetak pojacati masu. znaci dovedi novu masu jel sa sasije jel sa akumulatora svejedno je i trebalo bi da rijesi problem. taj tvoj slucaj se desava najcesce na faru koji je dalje od akumulatora
 
Član
Problem rijesen!! Nije bilo u pitanju nista od gore navedenog, nego su nove sijalice koje su bile ugradjene neorginalne!!!! Naravno prodate su kao orginalne a nisam neki strucnjak da zagledam izradu sijalice. Uglavnom sada sve radi bez problema!!!
 
Top