Bh. konzorcij dobio posao gradnje dionice Gorica - Drivuša

Bh. konzorcij dobio posao gradnje dionice Gorica - Drivuša

Član
Ako tunele bude radio Že-Ge-Pe nece valjat nimalo..Trebali su vidjet ko je radio u Hrvatskoj i trazit..A cesta ce propast..Kad ne znaju pravit..
Najjeftinije je najbolje!!!Malo sutra!!;)
 
Član
daki je napisao(la):
emir_89 je napisao(la):
btw, prica mi rodjak kako je nezz koja firma, dok je izvodila radove "ukrala 2 mosta" tako sto su prepravili korito rijeke bosne i izbjegli pravljenje 2 mosta, koja su naravno naplatili. a poznato je da je dosta skuplja izgradnja 1km mosta nego 1km puta. ljudi na svemu kradu. nije ni cudo sto nista ne mozemo uradit kako treba i da to bude kvalitetno...

Nije to kradja to je poso. Ti ako budes radio ista "posteno" po svom navodjenju, umrjeces od gladi ;)

kako nije kradja, naplate ti nesto urade ti nesto drugo. nemoj gledat sad iz perspektive te firme. ipak se od nas uzimaju te pare i placa... :D
 
@kaca: pratim i ja redovno sta pise onaj na sa-c i svaka mu cast, covjek pokazuje da im je stalo da stvari krenu boljim putem.
znam da uslove za tender postavlja investitor, ali nasi ljudi sprovode svu tendersku proceduru, i kontrolisu sve eventualne nepravilnosti. pa tako se moglo pozabaviti problemom dampinga, kao i ovim problemom sa mostovima (takodje je sct izvodjac). nije svjetskoj banci u interesu da ovu drzavu zastiti, valjda to treba nama biti u interesu..
vidjeo si vjerovatno i za one posebne tehnike pravljenja mostova, tehnike za koje nijedna firma iz bih nije kvalifikovana da radi..i to pokazuje da je bilo dosta lobija kada se radio glavni plan za citav koridor VC.
 

MTR

Član
@Zela : drug slazem se sa tobom za post na predhodnoj strani u potpunosti , a evo vam i nesto iz prve ruke a ne iz novina , kako se bavim prodajom kamiona i gradjevinskih masina stalno sam u kontaktu sa navedenim firmama osim sa ovim govnarima iz SCT-a , trenutno vam je ovako : nosioc posla placa podugovaracima cijenu od 2,40 KM po metru kubnom za odvoz i dovoz materijala - gorivo nije uracunato ( znaci 10 kubika kamena , zemlje stane u kipera tro osovinca ili do 17 kubika u 4 osovinca ) tj 24 KM po turi od koje vlasniku kamiona ostaje ciste 4 KM = 10 tura = 40 KM dnevno , saberite mjesecno da radi non stop 30 dana = 1200 KM . Na 4 osovincu ima 12 guma od kojih ce pogonskih 8 stradat u roku od 2 mjeseca a svaka kosta pomasno........ da ne idem dalje , ljudi su gladni , nemaju kod kuce sta jest , a vozit se mora jer ima ratu kredita za kamion , kucama ne idu , bacaju nenormalno veliki broj tura i dovode sebe i druge u neposrednu opasnost , evo sad dok pisem pumpaju beton u neke podzide , radnog vremena nema , rokove niko nece ispostovat jer je mali broj radnika ( nemajuu dovoljno ni za njih novaca ), te pare koje ce dobit mogu pokriti troskove izgradnje dionice od prosle godine jer Euro Asfalt nema para ni za goriva , Hidrogradnja je na izdisaju , svi imaju masine i kamione stare u prosjeku po 20 i vise godina , na mjestu gdje mi je firma prvih dana je bilo oko 15 gusjenicara na iskopima , sad ih ima oko 6-7 jer su ostali riknuli i nemaju regulisanu remontnu sluzbu i svi se krpe kako znaju , mislim situacija je katastrofa . A tek se rade pripremni radovi , sta ce biti kad se podje nasipat i asfaltirat ???

O tenderima i njihovoj regularnosti da ne pisem djaba sve se vec zna , ko vise podmaze taj ce i da dobije posao , kakav tender ba halo . joj muka mi je
 
Član
Imam i sam par primjera kakvi su kod nas ljudi. Radio sam praksu u jednoj većoj građevinskoj firmi (za Mostar), projekt je bio uređenje parka i postavljanje ograde. Jedan dan dolazim na gradilište i čujem motorku kako pila. Kontam, smetala im grana pa je režu. Ima dosta puta do gradilišta a ja čujem motorku pila li ga pila. Kontam, yebote grane. Dolazim do radnika i vidim da su srušili stablo, podjelili se u ekipe, jedan pila, drugi cijepaju i utovaraju drva u kombi od firme.

Ostao sam paf. Nikada tu sliku neću izbaciti iz glave. Ljudima plaćaš dnevnicu, a oni koriste radno vrijeme i mehanizaciju da uništavaju park:icon_confused:

Znam da su plaće male, da nije lako...Ali kada ćemo se opametiti? Kada ćemo naprijed?
 
Član
ma joj, nigdje mi necemo napredovat sve dok svako gleda samo sebe. kazu propadaju firme, kako nece propadat kad je pola uposlenih, uposleno na racun rodbinskih veza tih direktora. nemam ja nista protiv, uposli ti svog rodjaka, al neka zna radit taj posao, a ne 30% radnika u firmi ne radi nista, a prima platu... da ne idem dalje u off... :D
 
Top