Bezbojni lak preko farbe?

Bezbojni lak preko farbe?

Član
E ovako, ogulio mi je se lak ili kako se vec kaze zastita farbe.
Na prednjem lijevom blatobranu vise prednje gume mi je se prvo poceo malo guliti i ja tako pravo nekim kecerom sto vrti u spiralu kada pere auto i zguli mi bas dosta tog laka .
E sada me zanima kakav ''bezbojni lak'' je najbolji za to znaci farba mi je na autu kao nova samo trebam prec tim lakom da ju zastitim i da dobije onaj sjaj, sada mi je kao mat eto.
Hvala unapred drugari.
 
Član
Kako mislis osmirglat taj stari lak sto je ostao :icon_question:
A ako ne osmirglas ostat ce ti stepenice, a ako osmirglas ogulitt ces farbu ispod jer nemozes tako precizno smirglat na tankom sloju :icon_rolleyes:
 
Član
Franki je napisao(la):
Kako mislis osmirglat taj stari lak sto je ostao :icon_question:
A ako ne osmirglas ostat ce ti stepenice, a ako osmirglas ogulitt ces farbu ispod jer nemozes tako precizno smirglat na tankom sloju :icon_rolleyes:

Hahaha druze moj lak mi je spao skroz nigdje ga nema :)
Znaci ostala samo crna farba koja izgleda kao mat :)
Ja trebam uzet taj lak imam masinu za farbanje i da to predjem samo ne znam koji lak i tako to nemam iskustva :)
 

rs6

Član
svejedno morat ces malo osmirglat starog laka jer poslije kad spricom prelakiras taj dio koji je osto bez laka dobit ces prelaz, koji ces poslije uklonit poliranjem ....

zato je bolje osmirglati malo da bi taj prelaz mogao bolje odraditi i nakon poliranja se ne bi trebalo nista primijetiti .....

al najbolje cekaj dok se MTR javi, on ce ti rec' u detalj sve kako treba ....
 

MTR

Član
uzmi vodobrusni 800/1000 i lagano prosiri 5-10 cm , ili jos bolje Scotch brite brusnu spuzvu ( siva ) i lagano preleti na suho , odmasti sa antisilikonom / vostanom krpom , kupi lak u spreju i lagano prespricaj u dva sloja sa razmakom od 10-15 minuta .
to je jeftinija , kratkotrajna i nekvalitetnija varijanta

skuplja :

kupi 100 grama crne baze u istoj nijansi , hertera za bazu 60 grama , filer sivi ( moze i u spreju ) , papir 320/400/500/600 za suho i 1000 vodobrusni .

preleti cijeli blatobran sa 320 , nanesi filer u 2/3 prelaza , oslajfaj sa 400/500 , odmasti , nanesi bazu u 2 sloja , sacekaj 30 minuta i onda spucaj bezbojni u 2 sloja


ovo je skuplje i komplikovanije , ako nisi strucan onda ga odvezi nekom i plati 100 KM , lakse ti je :D
 
Član
MTR je napisao(la):
uzmi vodobrusni 800/1000 i lagano prosiri 5-10 cm , ili jos bolje Scotch brite brusnu spuzvu ( siva ) i lagano preleti na suho , odmasti sa antisilikonom / vostanom krpom , kupi lak u spreju i lagano prespricaj u dva sloja sa razmakom od 10-15 minuta .
to je jeftinija , kratkotrajna i nekvalitetnija varijanta

skuplja :

kupi 100 grama crne baze u istoj nijansi , hertera za bazu 60 grama , filer sivi ( moze i u spreju ) , papir 320/400/500/600 za suho i 1000 vodobrusni .

preleti cijeli blatobran sa 320 , nanesi filer u 2/3 prelaza , oslajfaj sa 400/500 , odmasti , nanesi bazu u 2 sloja , sacekaj 30 minuta i onda spucaj bezbojni u 2 sloja


ovo je skuplje i komplikovanije , ako nisi strucan onda ga odvezi nekom i plati 100 KM , lakse ti je :D

Hvala druze puno vidjecemo sta ce mo jos :)
 
nemoj nista karabudziti ne isplati se, poslusaj mtr-ov drugi prijedlog
i miran si ;) a na tim pasatima bas blatobrani i krov prvo stradaju,
pocne lak da se guli, to sam primjetio. a nije to nista ne uobicajeno za starija auta,
ali za fiJate 2000 godiste je vec :icon_eek: :lol:
 
Član
bucky_mb@yahoo je napisao(la):
nemoj nista karabudziti ne isplati se, poslusaj mtr-ov drugi prijedlog
i miran si ;) a na tim pasatima bas blatobrani i krov prvo stradaju,
pocne lak da se guli, to sam primjetio. a nije to nista ne uobicajeno za starija auta,
ali za fiJate 2000 godiste je vec :icon_eek: :lol:

Ma nasao sam blatobran iste boje pa ce mo samo zamjeniti cjeli blatobran :)
Pa jbg druze ima 20 godina autu nije ni cudo, haha a i u opela boga mi :)
 
Top