Beta >> Gamma , golf 4 radio zamjena

Beta >> Gamma , golf 4 radio zamjena

Član
Pozdrav. Trenutno u golfu imam orginalni beta radio koji ima izlaze samo za prednja vrata .. dakle imam dva visokotonca i dva ona veca zvucnika. Kupio sam jos dva visokotonca i dva ona veca zvucnika i zelim da to sve povezem. Posto znam da nemam izlaze za zadnje zvucnike a nemam nesto puno para , planirao sam kupiti isto tako orginalni gamma radio sa 4 izlaza i to bi trebalo da bude fino na kraju. Nisam neki ovisnik o muzici tako da mi netrebaju neki after market kastofoni.
Sad me zanima kako su spojeni vec postojeci visokotonci sa zvucnicima ? Imaju li negdje vec ugradene skretnice ili je to u samom kastofonu , uglavnom nemam pojma . Kupio sam dakle 2 zvucnika , 2 visokotonca i dvije skretnice za zadnja vrata , pa me zanima trebam li sad kupiti i dvije skretnice za prednja vrata i onda kao tako spojiti na 4 izlaza na kastofon ili ima neka druga fora . Nadam se da me razumijete sta hocu da kazem :p
 
Član
I ja sam dodao nazad dva zvucnika samo bez visokotonaca ( u mene je golf 4 sa dvoja vrata), nisu bili provedeni kablovi pa sam to morao odraditi, prednji ako rade dobro ne diraj nista, a moras kasetofon gamma uzeti ako hoces 4 izlaza, ako ti ne budu razvedeni kablovi nazad fabricki trebace ti oni, kao i 4 zabice na dzekovima, nez tacno kako izgledaju (u mene nisu bile, mozda u tebe budu tu), skines tapacirunge zadnje, ubacis zvucnike i te visokotonce, spojis to sve i to je to, a ne bi ti znao objasniti oko tih skretnica
 

Prilozi

  • vw-radio-navigation.gif
    vw-radio-navigation.gif
    11,3 KB · Pregleda: 20
Član
Sve je rjeseno, kada sam skinuo radio vidio sam da su dovedene samo 4 zice sa 8 zvucnika sto znaci da su tu ubacene fabricke skretnice ili su mali kondenzatori. Uglavnom sad da ne bi spajao zadnje zvucnike na ove predstojece prednje izlaze sto bi zasigurno opteretilo radio kao i cjelokupan sistem , sad trazim neki fin radio , ali ja mislim da cu se odluciti za gammu. poz
 
Mozes zadnje zvucnike povezati na prednje nece nista biti , samo pri vecem pojacavanju muzike osjetice se opterecenje a za normalno slusanje radi super
 
Član
Spojio sam zadnje zvucnike na prednje, medutim vidim da se kastofon grije i na normalnom slusanju, doduse nisam testiro kako se grije samo sa dva zvucnika tako da ne znam je li normalno ili nije,uglavnom, ovo je privremeno dok ne nadem kakav radio sa 4 izlaza koji ce lagano ovo da gura :p
 
Top