BBS RM

BBS RM

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Legend
eo za nas (ove proklete factory tunere ili german stylere, jedan extra opis projektica zvanog promjena bbs rm 6.5x15 na 7.5x15 i 8.5x15

kad je vec svabo bio skrt da nam da vise jota na fabrickim felama, ako nista ostavio nam je da to samo mozemo uradit

VW FOREVER

Jagamann je napisao(la):
Nakon dugog razmišljanja o promjeni felga na svom Bravu sa 17" na 15" iz jednih i drugih razloga, odluka je u 11. mjesecu prošle godine pala na 15". Felge su morale biti nešto posebno jer prema 17" na koje sam naviko stvarno minijaturno izgledaju ???
Oduvjek su mi se sviđale "duboke" felge s poliranim rubom i šarafićima i ostvario sam si sam s dvodjelim BBS RM 012 felgama koje su serijski išle s golfom II GTI ili Edition One. Potraga je trajala dugo jer morale su biti kompletne (čepovi, poklopci kod šarafa) i naravno nepolomljene :p Napokon sam ih krajem 2. mjeseca nabavio iz njemačke i krenulo je buksanje love, jer novi širi rubovi nisu nimalo jeftini + 120 novih šarafića za rubove - 500 eura. Dodajte to felgama +300eura i već sam bio na 800 eura, a nema još guma, i ništa nije napravljeno ???

Felge sam kupio preko oglasa sa ovom slikom:

faed_1_b.jpg


Kad sam napokon početkom 5. mjeseca skupio pare za rubove kreulo se u realizaciju projekta! 8)




Pa idemo redom. Felge su došle sa starim gumama pa je to trebalo skinut, mali trošak kod vulkanizera. Nakon toga izgledale su ovako:



Potreban alat za skidanje i stavljanje novih šarafića su 12terokutni nasadni ključevi od 8mm..zašto 2? jer je sa gedorom lakše odvrnut nakon što su se zapekavali 18 godina, a sa manjim ključem ih je spretnije skinut do kraja
:)
kupio sam ih u Merkuru u sklopu Lesnine u Zagrebu, Slavonska avenija veći je oko 16kn, manji 6kn. Tnx FileFixer na savjetu gdje kupit ;)



i rastavljanje je moglo početi, 120 šarafića za jedno popodne, bilo je vruće i bez igre sa šarafićima...



nakon šta sam ih sve odšarafio javio se novi problem - stari rubovi nisu išli dole jer su se žeće zapekli sa diht masom za felgu :mad:
razočaranje je bilo neizmjerno :D

al sam svejedno probao zadovoljit maštu



nisam htio riskirat pa sam felge odnio stručnjaku - u firmu Koling u Čalincu koju mogu samo pohvaliti i preporučiti! Dugo se čeka (jer imaju posla kad su dobri) al se zna de će posao biti dobro odrađen. Naravno šarafiće sam morao vratiti gore (bio sam presretan, moš mislit) jer se felge nemogu ravnat ako nisu kompletne. Uz to još je trebalo proširit centralnu rupu za glavčinu sa VW-ovih 57.1 na Fiat-ovih 58.1. Ta me priča koštala ukupno 600kn sa skidanjem rubova. Felge su se vratile ovakve i stari rubovi dole (napokon):



i prvi puta nove rubove mogao staviti na svoje mjesto



Serijski su felge 6.5J x 15" ET33 (serijski rub je 0.5"), a ja sam ih presložio na 7.5J x 15" za prednju osovinu i 8.5Jx15" za stražnju osovinu (dakle novi rubovi su 1.5" odnosno 2.5"), evo razlike:



kad sam se za tjedan vratio iz zg krenulo se u završnu fazu...na prvoj slici je potreban alat za učvršćivanje rubova za ostatak felge, cigarete kao pogonsko gorivo jer šarafio sam svaku felgu oko 45 min, od pola 1 u noći do 4 ujutro... ovo crveno je vatrostalna diht masa - zašto crvena, neznam ni ja, bitno da služi svrsi :p

pribor i diht masa



gotove felge 7.5J x 15"



gotova 8.5J x 15"



sve na okupu



Gume sam uzeo GY GS-D3 195/50/15, zahvaljujem Auto Bušnja-i iz Koprivnice i Borisu na realiziranom popustu! :klanjanje:
nisu 45ice jer mi za auto treba minimalno 82 nosivost gume na prednjoj osovini, a GY se proizvode samo u 78...

Najveći problem predstavljali su mi ventili, i to još uvjek jesu, čekam ih već 5 dana i do petka će valjda doći da mogu gume smontirat i napokon felge na auto...ventile nisam našao pa predpostavljam da ih nema u HR za kupit, pa sam naručio iz njemačke:

3b75_1.jpg


ukupna duljina 26mm, od toga 22 viri van iz ruba 8)
svi ostali ventili NE PAŠU, pa ni oni "nevidljivi" :eek:

eto nadam se da sam nekome pomogao! ;)



 
Član
Vala iskreno....znam koliko se bbs rm rs i slicne cijene kod VW tunera, i da kada ulozis 30 milja u golfa 2 ne znaci ti puno dodatnih milju - milju i po dati na ovakve felge al brate....dobre su one nema sta, imao bi ih i ja itekako rado, al za puno manju lovu se daju naci (pogotovo za nase uslove), takodje kultne Borbet T, ako ne vec klasicniji model A, koje su em 9j, em sa ovako ispoliranim rubom izgledaju fantazija.....

Ne znam, i meni su ove sire bbsice prelijepe, al stvarno mislim da je previse love u pitanju....
 
Član
fele su za mene cista preverzija STARA SKOLA i najbolja
samo me zanima kolika je cijena prstenova?? i dal imaju u ponudi 16' prstenovi
ono da centar felge bude 15 a prsten na 16' ili cak 17' vidio sam da to ima samo me zanima jel znas cijenu tih dodataka
 

Zex

Član
Ja nikada nisam video da neko prstenovima povecava precnik feluge,eventualno na trodelnim i cetverodelnim felugama,ali i to mi je apsurdno jer verovatno izadje skuplja pita nego tepsija.

P.S. Zar german look nije sto nize i sto bucmastije (sto se primenjuje i na feluge)?
 
Legend
bmwscaner je napisao(la):
fele su za mene cista preverzija STARA SKOLA i najbolja
samo me zanima kolika je cijena prstenova?? i dal imaju u ponudi 16' prstenovi
ono da centar felge bude 15 a prsten na 16' ili cak 17' vidio sam da to ima samo me zanima jel znas cijenu tih dodataka

koliko sam ja upoznat, samo se mogu prosirivati, ne povecavati..
a bbs rs mozes naci u velicini 16" ili 17" pa onda prosiruj :D

eo sa ebaya koliko kosta

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/polished-wheel-lips-shells-rims-dishes-BBS-3x15-RS-RM_W0QQcmdZViewItemQQ_trkparmsZ72Q3a543Q7c66Q3a2Q7c65Q3a12Q7c39Q3a1Q7c240Q3a1318Q7c301Q3a1Q7c293Q3a1Q7c294Q3a50QQ_trksidZp3286Q2ec0Q2em14QQhashZitem150295363303QQitemZ150295363303QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAccessories

mislim da je ovo cijena jednog :S
 
Član
dadao_style je napisao(la):
jako korisno ovo je ujedno i san svakog vw vozača

nije, san svakog VW vozaca je isto ovo samo sa radinox rubovima :)

to nOKe: da cijena to je cijena sa komad poliranih al rubova. radinox dodu duplo skuplje i puno lijepse izgledaju, tvrdi su i netreba ih polirati poslije svako drugog pranja.

to trizex: golfu (posebno duji) ne stoje niti jedne felge da nisu mrezaste (bar po meni)
 
N

nenad

Kad si vec spomeno radinox, ovo vrijedi pogledati :icon_eek:

http://kolesofun.ru/product_details.php?id=1994

http://kolesofun.ru/product_details.php?id=1993
 
Legend
nenad je napisao(la):
Kad si vec spomeno radinox, ovo vrijedi pogledati :icon_eek:

http://kolesofun.ru/product_details.php?id=1994

http://kolesofun.ru/product_details.php?id=1993
gledao sam ovo davno
steta sto je taj radinox kod nas gotovo pa nemoguce imati..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top