BBS proglasio bankrot!

BBS proglasio bankrot!

ko neka steta, dosta vise ovih BBS mreza, svaka felga ista sa nijansu promjena a cijene do neba.. :) sad ovi sto imaju ove starije modele BBS falcara bit ce skuplje = rariteti.. :)
 
Član
sta ce sad german style cuneri kad vise ne bude rubova sa bbs RSice hahahaaha kidat ce poklopce serpi hahahah
 
-Suki- je napisao(la):
pa jbg...i oni seru.kad se moze broock proizvoditi u Jajcu,gdje radnici imaju 0,5€ satnicu sta fali i njima da u napravili par pogona po ''zaostalim'' zemljama cisto da se moze konkurisati cijenama na trzistu a i da na takvim niskim cijenam aima dobre zarade.....
ali neeeeeeeee......ocemo mi da radimo kvalitetno,ko zna sta je kvalitet kupice....oce moj ku*ac....hoce ali jedan od 1000kupaca ako i toliko....

sve poznate firme,bilo cega od bijele tehnike,elektronike i svega imaju pogone po Kini i drugim zemljama....

nemojmo se kinom ni zavaravati,ima otud i kvalitetne robe,znam jer radim u trgovini bijele tehnike....ali i ta roba kosta,ako je od kvalitetnih materijala i komponenti,ali opet kosta manje za onoliko koliko su manje satnice kineza u odnosi na jednog radnika u njemackoj,Sloveniji i drugim zemljama....
npr Gorenje zamrzivaci se sklapaju u Srbiji,po potpuno istoj kvaliteti kao i oni slovenski,nema tu tajni...razlog je taj sto je plata radnika u srbiji oko 200€ a satnica slovenca u brutu firmu kosta oko 15€... SATNICA...znam jer sam radio tamo...
kad bi npr slovenci sklapali taj zamrzivac umjesto cijene od nekih 250€ sad bi kostao oko 400€ a sa tom, cijenom mogu samo da se slikaju pored BEKO i drugih firmi.....

i nema tu puno pametologije....
Potpis
Cilj je svake firme ostvariti sto veci profit, uz sto manja ulaganja u sredstva za rad. Briga je njih za radnika, plati ga minimalno, jer on tako moze spustiti cijenu, biti konkurentan, a pritom i dalje dobar profit imati...
 
Član
ma ustvari ne treba ni gledati vise gdje je sastavljeno nego cije su komponente na prvo se zna odgovor a drugo se gleda da bi se odlucilo kupiti ili ne
 
To je odvano praksa... Sto svi prave outsourcing u Indiju kada im zatreba neki program ili nesto trece ? Ljudi rade skoro za dzaba, a malo je reci da im je IT sektor razvijen ;)
 
Top