BBS proglasio bankrot!

BBS proglasio bankrot!

Član
20110106003155_photo_0.jpg


Proizvođač ultralakih felni BBS ponovo je u krizi. 2007. godine, ova kompanija je zatražila pomoć od poverilaca, a zahvaljujući finansijskoj injekciji kompanije Punch International, mogla je nastaviti dalje. Sada je opet tamo gde je bila...


Nemačka kompanija proglasila je bankrot, a u skladu sa novonastalim uslovima, predstavljena je i nova strategija. BBS je najavio da će nastaviti dalje sa svojim aktivnostima u motorsportu, kao i sa saradnju u razvoju felni za kompanije kao što su Porsche, Ferrari... Proizvodnja masovnih proizvoda za korisnike biće okončana.

Bankrot je poseban udarac zadao partneru IG Metall, koji BBS snabdeva materijalom za izradu felni. Fabriku u Herbolzheimu, gde se za radno mesto bore stotine ljudi, verovatno će kupiti konkurentski proizvođač Ronal, gde će proizvoditi jeftinije proizvode. BBS se seli u Schiltach, gde se odvija razvoj i proizvodnja komponenti za motorsport. Prema saopštenju BBS-a, ova kompanija se vraća svojim korenima: BBS je pre četrdeset godina počeo sa razvojem i proizvodnjom felni za motorsport, a proizvodnja felni za serijska vozila počele je kasnije.
 

MTR

Član
:smajli03::smajli03::smajli03::smajli03::smajli03::smajli03::smajli13::smajli13::smajli13::smajli13::smajli13::smajli21::smajli21::smajli21::smajli21::smajli18::smajli18::smajli18::smajli18:
 
Član
MTR je napisao(la):
:smajli03::smajli03::smajli03::smajli03::smajli03::smajli03::smajli13::smajli13::smajli13::smajli13::smajli13::smajli21::smajli21::smajli21::smajli21::smajli18::smajli18::smajli18::smajli18:

ha :icon_question:
 

MTR

Član
@sahman , upravo ovo sto suki spomenu :) samo sam slikovit bio , odose neke od legendarnih firmi u propast zbog kineskih marifetluka
 
Član
pa jbg...i oni seru.kad se moze broock proizvoditi u Jajcu,gdje radnici imaju 0,5€ satnicu sta fali i njima da u napravili par pogona po ''zaostalim'' zemljama cisto da se moze konkurisati cijenama na trzistu a i da na takvim niskim cijenam aima dobre zarade.....
ali neeeeeeeee......ocemo mi da radimo kvalitetno,ko zna sta je kvalitet kupice....oce moj *****....hoce ali jedan od 1000kupaca ako i toliko....

sve poznate firme,bilo cega od bijele tehnike,elektronike i svega imaju pogone po Kini i drugim zemljama....

nemojmo se kinom ni zavaravati,ima otud i kvalitetne robe,znam jer radim u trgovini bijele tehnike....ali i ta roba kosta,ako je od kvalitetnih materijala i komponenti,ali opet kosta manje za onoliko koliko su manje satnice kineza u odnosi na jednog radnika u njemackoj,Sloveniji i drugim zemljama....
npr Gorenje zamrzivaci se sklapaju u Srbiji,po potpuno istoj kvaliteti kao i oni slovenski,nema tu tajni...razlog je taj sto je plata radnika u srbiji oko 200€ a satnica slovenca u brutu firmu kosta oko 15€... SATNICA...znam jer sam radio tamo...
kad bi npr slovenci sklapali taj zamrzivac umjesto cijene od nekih 250€ sad bi kostao oko 400€ a sa tom, cijenom mogu samo da se slikaju pored BEKO i drugih firmi.....

i nema tu puno pametologije....
 
Top