bass

bass

Član
To su vjerovatno neki jeftiniji zvucnici zato ti je slabiji bas, jer imaju pojacalo u sebi koje je jako jedno 2 wata.

U autu ti je jace pojacalo i vjerovatno bolje, odnosno plejer, koji ima u sebi pojacalo od 10-20 wati :D

Nego uzmes fino 50 KM kupis Logitech 2.1 sistem i imaces solidnu jeftinu muziku za racunar.
Logitech S220:
Logitech-S220-L23-7834-main.jpg


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ako hoces malo skuplje onda uzmes 150 KM i kupis Logitech 5.1 sistem i imaces vise nego solidnu muziku za racunar.
Logitech x-540 :
logitech-x540.jpg


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A ako hoces jos bolje da ne kazem savrseno uzmes 300 - 400 KM i kupis Logitech Z sistem i imaces muziku koju mozes samo da pozelis i snagom i kvalitetom, tresce ti se prozori od basa.
Logitech Z-2300:
Z2300.jpg
 
A ako hoces da ti spada krec sa zidova, onda uzmes http://ingel.ba/ingelshop/product.php?id_product=307 i namiris se za 10 godina :D
 
Član
technoGeek je napisao(la):
A ako hoces da ti spada krec sa zidova, onda uzmes http://ingel.ba/ingelshop/product.php?id_product=307 i namiris se za 10 godina :D

680KM :icon_eek:

ma vako kad gledam imam ja kod kuce zvucnika,treba mi sam pojacalo.a to cu nabavit u genelecu vidio sam 13KM:icon_biggrin: spojim na jaci zvucnik i Taman:D .
a ako nebude dovoljno skupim pare uzmem veliko pojacalo za auto spojim na racunar kad uzmem auta sojim na auto i to je to:D:D
 
mahe007 je napisao(la):
technoGeek je napisao(la):
A ako hoces da ti spada krec sa zidova, onda uzmes http://ingel.ba/ingelshop/product.php?id_product=307 i namiris se za 10 godina :D

680KM :icon_eek:

ma sitnica :lol::lol: [attachment=36476] evo na sta sam ja spojio svoj woofer :cool:
 

Prilozi

  • DSC01013.JPG
    DSC01013.JPG
    88,1 KB · Pregleda: 30
Član
za poboljšanje baasa ima programčić dfx audio,
a ako hoćeš baš da grmi uzmi kakvo jako kućno pojačalo i woofer kakav jak od 30cm uradi baas reflex kutiju oko 100l
i ima da ti sve prouši po kući :cool:
ja imam kućno pjačalo koje ima i funkciju da radi kao mono svu sangu šalje na jedan izlaz a ovo je moj woofer
nisam ga samo tapaciro,


sam1685_33d6f.jpg


edit,
a što se tiče spajanja pojačala od auta na komp mani se toga,nema struje za to kućno pojačalo je zakon i svira stotinu puta bolje
imo sam razni pojačala i svašta radio...
 
Član
e aj sad i meni objasnite nesto kad se vec o tome prica...:)
...imam 5 malih zvucnika i veliki woofer od kucnog kina Vivax...player mi crkao a nikad ga nisam ni pokusao popraviti pa bi ja sad to sve da spojim nekako na komp...gledam kod druga, kod njega se svi ti mali zvucnici spajaju na woofer i jedno kablo iz woofera ide u komp i to je to...a kod mene je problem sto je to sve zasebno spajano u player, na woofer nemogu prikopcati ove male zvucnike, sto znaci da sad imam 6 kablova koje bi trebao spojiti na komp...:D
jel moguce da se to spoji nekako, recimo na neko kucno pojacalo da to povezem ili neki drugi nacin da spojim 6 kablova u jedno:icon_question:
 
Trebalo bi da moze, ne znam imas li Mercator gdje u blizini, ali oni imaju tih raznih vrsta adaptera, pa pokusaj s tim, da u adapter ide tih 6 kablova, i iz adaptera da idu tri kabla, zeleno, crno i zuto, i to ide u PC, pod uslovom da imas 5.1 zvucnu na njemu, a ko nema danas :D, namjestis u postavkama 5.1 i uzivas :)
 
Član
on spaja u woofer jer u woferu ima 5.1 pojačalo,
kod tebe je pojačalo bilo u playeru što ne vidiš šta je tačno playeru dvd pogon ti netreba neka samo rade audio ulazi
i pojačalo,na komp bi ga mogao spojiti sa onim kablom što na jednoj strani ima činčeve na drugoj 3.5mm audio konektor,
problem ti nije spojiti tih svih 6 zvučinka da rade kao jedna samo stim nećeš ništa dobiti bolje bi iblo kad bi dva spojio
na neko pojačalo recimo liniju,za te zvučnike ti treba 5.1 pojačalo ,prednji zadnji centralni i woofer ,
ako uspiješ popraviti dvd to je najbolje rješenje,

ja na komp imam spojita 3 kućna pojačala jedno za prednje jedno za zadnje zvučnike i jedno najače za woofer ,
a sve kutije sam sam radio,na 20% kad se pojača nemože se biti za kompom kolko se to čuje i gruha :D

te zvučnike nemože spojiti direkt na pc jer nema pojačala za njiha neće ništa dobiti ,može samo u player a player na pc preko gore onog kabla štas napisao
 
Član
srdjo je napisao(la):
e aj sad i meni objasnite nesto kad se vec o tome prica...:)
...imam 5 malih zvucnika i veliki woofer od kucnog kina Vivax...player mi crkao a nikad ga nisam ni pokusao popraviti pa bi ja sad to sve da spojim nekako na komp...gledam kod druga, kod njega se svi ti mali zvucnici spajaju na woofer i jedno kablo iz woofera ide u komp i to je to...a kod mene je problem sto je to sve zasebno spajano u player, na woofer nemogu prikopcati ove male zvucnike, sto znaci da sad imam 6 kablova koje bi trebao spojiti na komp...:D
jel moguce da se to spoji nekako, recimo na neko kucno pojacalo da to povezem ili neki drugi nacin da spojim 6 kablova u jedno:icon_question:

ma ja sam 4 kabla spojio na jedno klijesta za zice u ruke i opleti:D .ja sam tako spjio to kablo sto sam prepravio spojio na woofer,i jedno i iz woofera u komp:icon_biggrin: ma pi . . . n dim:lol: :lol: :lol: :lol: skontat ces ti to. :lol:
 
Član
Ne moze se to tako spajati, a drugi vivax plejer na koji ces opet moci spojiti i jos i koristiti za gledanje filmova kosta od 40 do 60 KM tako da ti se to najvise isplati Srdjo.

Mislim sve se moze, al ne valja, ako imas mozda zvucnu koja je 5.1 pa kupis 3 para kineskih zvucnika i spojis preko njihovih pojacala, recimo.

Jedan par ukljucis kao prednje, i umjesto njihovih odvedes na vivax predje. Drugi par ukljucis kao zadnje i takodje umjesto njihovih zvucnika spojis vivax. i konacno treci par kineza ukljucis u muzicku na mjesto SUB i umjesto jednog izlaza a provjeris kojeg spojis taj vivax SUB :D

Ali pored sto se nece isplatiti jer ce opet doci 30 KM plus spajanje milion kablova i tri zauzete uticnice, opet neces napraviti nista da valja.

Ali eto to bi ti bio neki takozvani "Poor man's surround system" :D

Ili mozda ovako nesto ako nemas 5.1:
pmssschematics.png


Ili ovako:
Arrangements-and-connections.jpg


ili ...................

surround-sound-hook-up.gif
 
Član
Trozic je napisao(la):
za poboljšanje baasa ima programčić dfx audio,
a ako hoćeš baš da grmi uzmi kakvo jako kućno pojačalo i woofer kakav jak od 30cm uradi baas reflex kutiju oko 100l
i ima da ti sve prouši po kući :cool:
ja imam kućno pjačalo koje ima i funkciju da radi kao mono svu sangu šalje na jedan izlaz a ovo je moj woofer
nisam ga samo tapaciro,


sam1685_33d6f.jpg


edit,
a što se tiče spajanja pojačala od auta na komp mani se toga,nema struje za to kućno pojačalo je zakon i svira stotinu puta bolje
imo sam razni pojačala i svašta radio...

imas li link za full download
 
Član
http://www.dl4all.com/2007/05/21/dfx_audio_enhancer_8349.html

pa isprobavaj kako ti svira snjim najbolje mi radi na wmp
 
Član
hvala na info...mislim da cu ipak odustati od tog spajanja...jebes zaebanciju toliku a rijetko sam kuci...:)
 
Top