Basic Bora/Golf 4 i stavljanje bolje opreme?

Basic Bora/Golf 4 i stavljanje bolje opreme?

Član
Dakle kupio Boru sa osnovnim i najosnovnijim :icon_sad: :D paketom opreme, pa ko fali malo luksuza.

Zanima me moze li se recimo onda iz Bore/ Golfa 4 staviti bolje siceve sa grijanjem ili ona kontrolna tabla od climatronica jer kod mene je mauelna klima, ili tapacirung prednjih vrata sa prozorima na struju jer kod mene su rucna ... uglavnom jesu to problemi koji se jednostavno rjesavaju, ono tipa plug and play?
Ili treba dodatno razvlaciti kablove izmisljat konektore i sta ja znam sta, u tom slucaju odustajem.

Primjer nadjem tablu od automatske klime za Boru ili Golfa, izvadim ovu moju koja je rucna, i dal tu vec postoje predvidjeni konektori u koje samo ustekam ovu automatsku?
 
Član
Intersantno pitanje...
Climatronic pored panela sa komandama iziskuje kontrolnu jedinicu i instalaciju motorica koji ce upravljati klapnama za termoregulaciju, ugradnja sistema je moguca ukoliko imas kompletan sistem sa donatorskog automobila, ako mislis da sve to pojedinacno kupis, neisplativo je. Sicevi u Bori su uslovno luksuzniji nego default sedista iz Golfa, ne bih ti preporucivao da na tom planu ista diras ukoliko tvoj enterijer nije fizicki ostecen. Na Bori i Golfu elektro paket je obuhvatao sva vrata tako da bih ti preporucio ugradnju podizaca na sve prozore, nedavno sam na nasem oglasniku "pik.ba" video sva cetiri podzaca sa prekidacima i tapacirima za 200KM, s time da tebi ne odgovaraju tapaciri od golfa nego bi morao nesto da improvizujes sa prekidacima. Potrebno je samo dovesti struju do vrata, sve se ostalo nalazi nosacu podizaca koji smestis ispod tapacira.
 
je li SDI :D
JEDINO RJESENJE ti je da nadjes golfa ili boru
u dijelovima, platis, skines sta ti treba,, nema tu puno problema,,
vw je to,, jedinu ulogu kes igra.
 
Član
Climatronik ima zica ko u bajci.. ako imas viska para i vremena na bacanje baci se na posao. Ta sjedista nisu neki problem mislim.
 
Član
mislim da ima ele. podizaca sa tapacirunzima ostalo puno muke i para jedino ako nadjes kojim slucajem razbijenu boru ili stranca jeftino (iako cisto sumnjam sa takvom opremom kao sto ti kontas da bi mogla biti jeftina) pa da lagano prebacujes
 
Zasto nisi dodao to para sto bi sve to zamjenio drugim dijelovima, i uzeo auto koje sve to ima.
A isto bi te izaslo, jos ako se odlucis ti da to mjenja i ugradjujes pitanje je hoceli li sve funkcionisat i kolko ce te na kraju izac
 
Drug sve se to moze odraditi, ali prvo stavi na papir sve to sto zelis uraditi, vidi da li ti se isplati zezati oko toga, mozda bi bilo bolje resenje kao sto neki predlazu, da te pare ulozis i kupis bolje sa tom opremom, jer to ubacivanje iziskuje dosta zajebancije i prepravki pogotovo sto se climatronika tice! Opet ti znas najbolje!
 
imao sam iste probleme druze,pa kako god sam kontao i preracunao se neisplati se to jarane...(ko me imalo poznaje zna da ako to zelim mogu nabaviti gujinih ociju,pa ako se meni nije isplatilo,kush dalje :D )
Najbolje ti je uzmi sebi drugo vozilo ili uzivaj u tome sto imas dok ti bas ne prekipi...
 
Član
Mda, tako sam i mislio, al rekoh da priupitam :icon_rolleyes:
Onda eventualno samo udobniji sicevi sa grijacima mozda, ako se nadje dobar donator. Te podizaci stakala.
Inace auto ne mislim mjenjati skoro, sto zbog financija, sto zbog toga jer ovaj dobro sacuvan, nije lupan, malo kilometara, a trosi manje od twinga :icon_biggrin:, da sdi je u pitanju jbg za nas momke u godinama ;)!
 
Član
Sve može samo treba živaca i para i ako neznaš sam nekog ko će biti voljan da ti to složi...ja sam ugrađivao sebi tablu sa Bc, el podizače, klimu...pa ako te šta znaim pitaj na PM ;)
 
Član
darko13 je napisao(la):
Sve može samo treba živaca i para i ako neznaš sam nekog ko će biti voljan da ti to složi...ja sam ugrađivao sebi tablu sa Bc, el podizače, klimu...pa ako te šta znaim pitaj na PM ;)

Imam ja jedno pitanje kad vec imas iskustva sa ugradnjom el podizaca, ja imam boru pa me interesuje jesi stavljao orgnialne podizace ili neke ovako kupovne da se tako izrazim i koliko te izaslo poz
 
Član
Originalne...potrebni su ti podizaci, tapacirunzi, instalacije i modul fabricki za podizace (to je modul za daljnsko, unutrasnje svjetlo, alarm itd.) već ga imaš ali taj tvoj nema opciju za el. podizace ;)
 
Član
darko13 je napisao(la):
Originalne...potrebni su ti podizaci, tapacirunzi, instalacije i modul fabricki za podizace (to je modul za daljnsko, unutrasnje svjetlo, alarm itd.) već ga imaš ali taj tvoj nema opciju za el. podizace ;)
Aha a koliko bi sve otprilike izaslo poz
 
Član
Mene je prije 3 godine izašlo sve 400km (za sve 4 vrata) djelovi ;) Sad bi trebalo biti i manje...mada oni na otpadima lupe cjenu na prvo da boli galva ali ako ne vidi da si zagrizao znaju drastično i spustiti ;)
 
Top