Balansiranje guma?

Balansiranje guma?

Član
Ljudi pomagajte !:icon_biggrin:
Da li neko zna gdje mogu balansirati gume na felgama bez centralne rupe? Naime u pitanju su vts felge na saxu i nemaju centralnu rupu i zato treba poseban alat za balasiranje(ja mislim da i peugeot ima slican problem sa nekim modelima felgi) . . . bio sam u djemtransu i oni mogu balansirati ali cijena zara 15KM!!!! po felgi znaci 60KM!! za sve cetiri sto je stvarno previse. Znaci negde u i oko Sarajeva jel postoji vulkanizer koji to moze uraditi a da ne kolje cijenom? Hvala svima unaprijed!;)
 
Član
evo i ja citam felga ko felga guma ko guma :icon_mad:
ko ti je od osoblja saopstio cijenu jer sam nedavno za sluzbeno auto kod njih kupovao gume i bili su jako usluzni i korektni
 
Član
obadva radnika i sef osobno su deklarirali ovu cijenu ! . . . balansiranje guma na normalnim felgama s centralnom rupom je puno puno manje ali meni treba balansirati gume na felgama bez centralne rupe sto zahtijeva neki nastavak posebni :S
pa nije moguce da niko nije imao slican prob. gdje su ti savjeti?:D
 
Član
vidi sa aldin-om. oni u blazuju (autospura ferhatovic) imaju najmodernije masine za balansiranje i montazu guma. mozda ti on moze pomoci.
 
Legend
evo ovo sto emirex rece, ili odes dole u hrasnom (gdje je halidova frizerska radnja :D) imaju oni momci sto prodaju felge i gume, i oni imaju poprilicno nove masine, vjerovatno da i oni mogu to odradit..

mislim da je regularno cijena oko 5km po felgi da se izbalansiraju..
 
Legend
ehhehe jesu ti prosli ispiti?
bio sam ja juce sa tarikom na kafi..

cut cemo se, bio sam i ja u nekoj frci drama, nego reci mi idel sad bolje kako si skinuo taj golfov lonac :p
 
Član
.nOKe je napisao(la):
evo ovo sto emirex rece, ili odes dole u hrasnom (gdje je halidova frizerska radnja :D) imaju oni momci sto prodaju felge i gume, i oni imaju poprilicno nove masine, vjerovatno da i oni mogu to odradit..

mislim da je regularno cijena oko 5km po felgi da se izbalansiraju..

5 km je po obicnoj felgi,a za ove pametne francuze sta prave felge bez rupe ke razumljivo da je malo skuplji balans jer svaku felgu treba uhvatiti sa svim sarafima za poseban alat pa tek onda na balansirku.....mislim da je ovdje u MD 7km balansiranje u tom slucaju,sto je sasvim prihvatljivo...ali 15km je previse.
kad smo vec kod bahatih vulkanizera ovdje u MD naprimjer ventil naplacuju 5-6km,a jedan ventil je 1km u nabavci,pa ti gledaj.
u mom rodnom MG ventil naprimjer dobijes gratis kad se radi komplet,demontaza,montaza,balans...vlasnik odma odsjece ventil i stavi novi za svaki slucaj da ne radi isti posao 2 puta,radi klijenata i radi reputacije....
 
Legend
meni se nedavno desilo u jednoj vulkanizerskoj radnji koja je bas na dobrom glasu, da su glupani ostavili stari ventil, koji sada pusta..
 

IGY

Član
.nOKe je napisao(la):
meni se nedavno desilo u jednoj vulkanizerskoj radnji koja je bas na dobrom glasu, da su glupani ostavili stari ventil, koji sada pusta..

noke reci gdje da mu ofali ta reputacije, nece niko ici ako ne rade kako treba
 
Član
hvala na savjetima oticu provjeriti evo i danas obisao "lokalne" vulkanizere po starom gradu niko nema alat . . .
@noke : ma ide bolje al od duje lonac bio strogo :D ajd za vikend se cujemo ;)
 
Legend
IGY je napisao(la):
.nOKe je napisao(la):
meni se nedavno desilo u jednoj vulkanizerskoj radnji koja je bas na dobrom glasu, da su glupani ostavili stari ventil, koji sada pusta..

noke reci gdje da mu ofali ta reputacije, nece niko ici ako ne rade kako treba

momci su stvarno usluzni, sve je bilo po psu, izvadili oni gume i felge da se ja ne prljam, ja otisao zavrsio neke poslove, vratio se felge oprane, ocisceno posuseno sve ceka, dosao kuci namontiram ih na auto, cujem nesto "zvizdi" pridjem jednoj po jednoj kad pusta jedan ventil :S

desilo se to u WRCu prije tunela u velesicima..
 
Član
Eh svako rijesenje ima neki problem :p sala naravno . . uglavnom problem je rijesen i sve 4 gume izbalasirane za 6km po gumi sto je ja mislim fer cijena i daleko nize od cijene djemtrans firme, firma se zove Ikic company i nalazi se odmah poslije table koja oznacava RS(ona cesta pored aerodroma sa radarom, neka neko kaze tacno ako zna ime ulice), ugl momci su profesionalni i uljudni brza usluga i sve pohvale ! eto ako neko ima slican problem nadam se da sam pomogao! ;)
 
Top