balans stanga na mk2 ?

balans stanga na mk2 ?

Legend
Imam namjeru da stavim balans stangu (prednji trap), pa me interesuje nekoliko stvari..
Uzeo sam stangu, nosace, gumice, ostalo mi je jos da uzmem onaj metalni dio koji dodje oko gumice koja nosi stangu..

eh sada, jel se mora skidati komplet prednji most kada se ugradjuje stanga (na autu fabricki nije bila,medjutim ostavljene su rupe da se moze ugradit)

jel neko naknadno ugradjivao i jel osjetio bilo kakva poboljsanja u ponasanju auta, i cjelokupnom ovjesu ?

hvala
 
Koje je auto u pitanju, je li Renault Clio MK2? Ili nesto drugo MK2?

(ovo je retoricko pitanje, ne trazim odgovor naravno. Samo da istaknem da nije jedini Golf koji se oznacava sa "mark" oznakama... hhh)
 
Član
Ja sam neki dan sebi stavio stangu naprijed,
ako imas sve dijelove nista ne brini sve se namontira nije potrebno nista skidati,eventualno malo popusti most da lakse prodje stanga izmedju lafeta mosta i karoserije jer je malo nezgodno uvuci kad je sve stegnuto,
uglavnom oko pola sata posla plafon!
 
Legend
Al_Galone je napisao(la):
Ja sam neki dan sebi stavio stangu naprijed,
ako imas sve dijelove nista ne brini sve se namontira nije potrebno nista skidati,eventualno malo popusti most da lakse prodje stanga izmedju lafeta mosta i karoserije jer je malo nezgodno uvuci kad je sve stegnuto,
uglavnom oko pola sata posla plafon!

imam stangu, imam onaj nosac na lafeti (blize tocku) sa sarafom sto se provlaci kroz onaj krugic, imam gumicu sto se ovamo sa unutrasnje strane lafete kaci isto (fali mi jos onaj metalni nosac sto dodje tu oko te gumice) i to je to..

meni majstor rece da treba skinut kompletan most, pa da ga stavi na sto pa onda da provlaci tu, kontam pola dana posla, valja poslije opet radit spuru i te gluposti.. bas mi pokvari dan levat :D

gdje si ti radio i koliko te izaslo?
 
Legend
Kako se moglo desiti da ti to ne znas:icon_question::icon_question::icon_question::icon_question: cuneru jedan... :lol:

Kao sto si napisao, imas stangu, gumice, stabilizatore... niste ti vise ne treba... kakvo skidanje mosta :icon_question: hoce covjek da ti dnevnicu skine... :lol:

samo popusti (kao sto je Gale napisao) sarafe na mostu da mozes provuci stangu sa gumicama i zategnuti, a stabilizatoru su minut posla... ;)

drug moj... cuner ko ti to moze sam odraditi... ;) al vidi negdje ko ima kanal... puno je lakse... ;)

p.s.
zovi ako sta ne bude jasno... :cool:
 
Legend
znas ti da sam ja tanak sa mehanikom :icon_biggrin:, ucim se jos oko tih pravi chuning stvari, do sad je bilo sve sminka :D

hvala svakako za objasnjenje, popravili ste mi dan ;)
 
Član
.nOKe je napisao(la):
znas ti da sam ja tanak sa mehanikom :icon_biggrin:, ucim se jos oko tih pravi chuning stvari, do sad je bilo sve sminka :D

hvala svakako za objasnjenje, popravili ste mi dan ;)

nazovi me i recu ti ko ce ti postaviti ako vec nemas kanal.
 

IGY

Član
ja postavio na ibizu u subotu
i ne da sam zadovoljan nego prezadovoljan, auto se na novim weitec gewindma blago naginjalo u krivini, sad toga nema vise, malo je kruci u odnosu na prije i dosta stabilniji, eto ti utisci sa i bez stange
a kako se montiora su ti vec rekli ...
 

IGY

Član
Stavio sam ih kod Ekia dole u Rakovici, on mi je i nasao stangu pa sam odmah kod njega i postavio
predpstavljam da ces pitati cijenu za ruke pa da ti odmah odg da ne znam, jer sam platio 50 km onoliko koliko je i on stangu platio tako da bi to morao sa njim vidjeti ;)
 
Član
ova stanga koju ti imas uopste nije ista kao moja

eh sad neznam da nisu sta mjenjali na novijim modelima,jer je kod mene od stare godine GTI-a ali
cisto sumnjam da ti je ovo stanga za dvojku!
 
Član
.nOKe je napisao(la):
Imam namjeru da stavim balans stangu (prednji trap), pa me interesuje nekoliko stvari..
Uzeo sam stangu, nosace, gumice, ostalo mi je jos da uzmem onaj metalni dio koji dodje oko gumice koja nosi stangu..

eh sada, jel se mora skidati komplet prednji most kada se ugradjuje stanga (na autu fabricki nije bila,medjutim ostavljene su rupe da se moze ugradit)

jel neko naknadno ugradjivao i jel osjetio bilo kakva poboljsanja u ponasanju auta, i cjelokupnom ovjesu ?

hvala


Nije ona drugi nokke uzeo stangu jos je vozam po autu :lol::lol::lol::lol:
 

IGY

Član
Al_Galone je napisao(la):
ova stanga koju ti imas uopste nije ista kao moja

eh sad neznam da nisu sta mjenjali na novijim modelima,jer je kod mene od stare godine GTI-a ali
cisto sumnjam da ti je ovo stanga za dvojku!

ja sam istu uzimao od Eldina i on mi je takodze rekao da to nije za dvicu i nije ni meni mogla a pase mi takodze od dvice stanga
al eto vidicemo mozda je noke uglavi nekako :D
 
Top