Autowoofer POMOOC

Autowoofer POMOOC

Član
Eh ljudovi prodo sam auto a woofer sa pojacalom mi ostao :D posto nemam u planu prije maja kupovat auto jer su ljudi pukli i traze basnoslovne cijene za auta odlucio sam Prikopcati svoj Woofer sa pojacalom u kucu :D al problem NE ZNAM KAKO...

Sada da kupujem transformator sa 220 na 12 glupo mi neg kontam da kupim neko pojacalo Kucno ... da li bi mogao prikopcati na njeg Woofer od 800 W i 2 visokotonca po 250w ..... pa eto prijedlog javite mslm koliko snage pojacalo treba da bi ovo izduralo

ili...
Znaci imam Kompjuter/laptop --- Piooner Woofer 800w i Blaupunkt pojacalo ( auto)... e sada kako to prikopcati imal iko da radi i da se razumije nek kontaktira
 
Član
RE: Autowoofer

banana - na chinch(kablo kosta 3 ili 4 km) i ispravljac struje sa 220v na 12v... i spoji kako se spaja ;)
 
Član
http://postimage.org/image/6yetu9rp7/ evo kako sam ja rijesio imo sam napojnu od racunara koja mi nije trebala spojio sam je tako sto sam na onom velikom dzeku sto ima 24 pina
spojio crnu i zelenu i ona se upalila a zutu i crnu sam uzeo sa onih dzekova sto se ubacuju u hdd i dvd rom mali komadic zice sam uzeo i spojio + ii rem a 3.5 to cinc sam napravio sam
 
Super Moderator
Mozes ti kupiti kucno pojacalo al su ta pojacala vecinom skupa i ne mozes puno izvuci iz woofera s njim. Kakvi su to visokotonci od 250W? Ja sam kuci spajao 2 pioneera i brdo zvucnika al imam snagator i miksetu to ti je vec druga stvar al je skupa investicija za taj kratak period koliko ce tebi trebati dok ne kupis auto. Ja nisam znao spojiti autopojacalo u kucu zato sam i nabavio ove stvarcice :/
 
Član
Uzmi neku stariju Sony/Kenwood/Pioneer muzičku liniju, dobro će ti to pogurati, sasvim dovoljno.. ja sam svoj sub spajo i fino je sviralo, za 100RMS-a pojačalo ;) Jedini problem je u omaži.. auto zvučnici rade na 0.5/1/2/4 oma.. a kućni na 8/16 i postoji mogućnost pregrijavanja i gašenje pojačala tj. ide u protect...
 
Super Moderator
Da to se moze desiti. Al evo meni bio spojen pioneer 306c na jedan izlaz, a na drugi pioneer 306dvc, i sa svakim pioneerom po jedan bose 802 zvucnik i nikad u protect nije isao a po vazdan znalo svirati
 
Član
izvoli najlakse ti je to ovako spojit:
može se spojiti,nije problem....
prvo da te upozorim sa ovim se ne igra najmanja nepažnja može
izazvati posljedice prije svega lako je spaliti napojnu ak napraviš spoj
ili može te ozljediti struja ako prepravljaš napojnu dok je uštekana u struju,
napojnu dok radiš na njoj ištekaj iz struje i njen kabal oprezno uštekavaj u nju
najboje mejri napon na svakoj žici on bude do 12V ak ti treba možeš i zabilježiti žice da ti je lakše spajati samo polako i sve bude ok...
da počnem
uzmeš napojnu od kompa i sve žute žice otkineš sa oni utikača za hard disk i cd/dvd,zatim oguliš te žice pri vrhu neki 2cm i sve ih zajedno spojiš,znači sve žute od 12V zajedno spojiš najbolje uzmi i mjeri napon one od diskete utikače ne diraš ni one od matične ploče samo one za hard disk i cd/dvd sjeci žute kablove i spajaj u jedan...
kad si spojio sve žute 12V uzmi i sa utikača gje su bile spojene otkini i sve crne kablove i njih spoji zajedno,znači imaš na jednoj strani sve žute spojite na drugoj sve crne,žute su + idu na plus od pojačala i spojiš jednu malu žicu
sa plusa na remote da se može upaliti pojačalo,crne kablove spojiš na - ,
sad još napojnu treba pokrenuti,ima onaj široki utikač na napajanju on je za matičnu ploču nađi na njemu zeleni kabal i do njega crni njih kratko spoji sa komad žice,to će upaliti napojnu kad je uštekaš u struju,sad uštekaš napojnu u struju i pojačalo će se upaliti ak si sve dobro spojio kako sam rekao.

što se tiče snage koju će proizvoditi pojačalo na napojnoj to ovisi o
snazi napojne,snazi pojačal i zvučnika,nemoj da te zavaraju napojne ima ih većina piše 400w ali nemaju pola od toga
to moraš testirati viditi kako ti radi

da sve upogonis sa kompjutera znaci da pustas muziku treba ti jos onaj chinch kabal,jedan kraj stavis u pojacalo a drugi kraj u kompjuter,slikovito to ti je ovaj kabal:
http://ecx.images-amazon.com/images/I/41NFaFwzqXL._SL500_AA300_.jpg
a treba ti i ovaj y komad kabla da mozes spojit te chinceve u kompjuter:
http://www.izenet.com/WebRoot/ce_fr2/Shops/255617/49C2/653C/0833/4DFD/6C3C/C0A8/8008/D635/MJFa.jpg

Znaci na jedan kraj kabla stavis ovaj y kabal koji sam ti gore slikovito pokazao i taj kraj prikljucis na kompjuter,a drugi kraj kabla direkt ukopcavas u pojacalo.

Nadam se da sam ti pomogao ;)
 
Član
Ja inace dok ne koristim muziku u autu,odnosno ako nemam auta,ako prodam,obavezno je bufer skopcan kod kompjutera.
Koristim kucno pojacalo Grunding Fine Arts A-903 SA 2X 100 W RMS-A---
I radi odlicno...
Subwoofer je DlD Acoustic sa 250 w rms-a,i lijepo ga goni....
 
adoDBDRAG je napisao(la):
Ja inace dok ne koristim muziku u autu,odnosno ako nemam auta,ako prodam,obavezno je bufer skopcan kod kompjutera.
Koristim kucno pojacalo Grunding Fine Arts A-903 SA 2X 100 W RMS-A---
I radi odlicno...
Subwoofer je DlD Acoustic sa 250 w rms-a,i lijepo ga goni....

jbg je li kod tebe "bufer" ili subwoofer????
 
Član
jbg je li kod tebe "bufer" ili subwoofer????
[/quote]

Subwoofer DLD Acoustic,max 800 w,250 w rms-a...
Jel sad bolje?:icon_smile:
 
Top