Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Član
Isti problem na Zafiri 2.0 dti EGR ti nevalja vjerovatno a cudi me da si ga mogao nabit na tolike obrtaje sa tom lampicom kod nas nece preko 2.5k
 
Član
da egr je bio problem išao sam u hr u nekakav servis covijek ustanovio da je egr i uzeo 600kn za novi.Za sad se više nije pokazivala lampica
 
Član
Mercedes W168, u zadnjih par dana primijetio sam malo cudan zvuk kod rada motora. Nisam jos isao majstoru pa ajd da prvo pitam ovdje.

Kod desnog tocka se najbolje cuje, kao da neki remen ruzno radi. Zna neko nesto o ovome i koliko je opasno?
 
Jos jedno pitanje :facepalm:
Ako je neispravna kontakt brava mogu li raditi svjetla,kazaljka goriva i td...
Znaci okrenem kljuc,upali se lampica,rade svjetla svirena,zmigavci...samo nece da upali.
Inace radi se o skuteru :D
 
Član
U pitanju je golf 4 karavan brisac zadnji kad upalim odradi jedan krug pa onda se zaustavi na pola sajbe pa kad krene dalje brisat krece odatle gdje se zaustavio pa opet se vrati na pola sajbe . I upust imal ko dijelova za motoric zadnjeg brisaca treba mi prskalica
 
Pozdrav jedno pitanje nabrzaka, kucnut auto na sastavu vrata i blatobrana, donji dio vrata i blatobrana se udubio i izgreban, sad konto sam odvuc to majstoru da mi ispravi jer vrata kad se otvaraju udaraju od savijeni lim blatobrana, nakon sto to mi odradi jer ne bih farbao cijeli blatobran i vrata da li bih mogao ja malo kitovat i kistom nanijet boju (uzet je po kodu da mi naprave)?

I u Sarajevu gdje ima dobar auto limar da nije preskup?
 
Ja sam na svom autu imao skoro ogrebotinu koja je isla od zadnjih vrata pa do zadnje karambolke, tako da je pokrivala ta tri dijela: vrata, karambolku i onaj dio izmedju vrata i karambolke. Vozio u Speed na Vojnicko, htjeli 450KM, tj 150 po dijelu jer se kao svaki dio mora farbat komplet. Odustao i odvezao auto kod Zije ( lokacija iza DZ Omer Maslic na Malti) i on mi je sve zavrsio za 300KM. Mozda je moglo i jeftinije jer nije bilo udubljenja niti je bilo toliko strasno ali nisam imao zivaca trazit dalje. Btw rekao mi je da su skidali karambolku kako bi je fino ofarbali i lakirali a ja nesto sumnjam u to :/
 
Član
Pozzzzz,jedno brzinsko pitanje
da li bih možda trebao raditi nešto ovome što se čuje na videu,i o čemu se radi .....
Iskusnijim forumašima će ovo možda izgledati smiješno,ali eto :depressed:
 
Top