Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Da li se smije nakratko zacepiti odusak na poklopcu ventila koji je spojen crijevom sa separatorom uljnih para?
Dakle crijevo sa dekla odspojiti i zacepiti?
Motor onda nece "disati" i strah me da sta ne zajebem??
 
Zasto ti to treba?

Pojavio mi se plavi dim na auspuh,skroz malo ali ga ima!Kad dodajem gas nista,tek kad radi u leru nekih 30 sek. i vise pa dodam gas onda malo izleti.
Takodjer mi se upalila greska P0420 sto znaci da katalizator ne odradjuje svoje kako treba.
Znam svi ce odmah reci karike i gumice ventila,ali sam vadio svjecice nema trunke cadji na njima nakon 30 000 km.
Mislio sam krenuti od ovog separatora ulnjih para pa onda kompresiju izmjeriti i na kraju katalizator i sonde.
 
u leru jeli ti se gusi?
Obrtaji na nekih 6500 do 7500,nekad se samo strese ko covjek kad mu je zima,nebitno jel hladan ili na radnoj temperaturi,ali se ne ugasi nikad.
Mislim da je izgubio malo i na vuci,prema mojoj procjeni nekih 10%
Ja tipujem na katalizator najvise ali necu da mijenjam dok ne nadjem sta ga je to unistilo,da ne bih i taj novi za par mjeseci riknuo.
 
Član
Evo stigli dijelovi pa cemo da vidimo,sta ce nasi vrsni majstori da kazu
Jeste da jese malo cudno,remen brazil,spaner kanada
Ali cemo da vidimo.valja je ok za ugraditi
 

Prilozi

  • 1535042968923-234049709.jpg
    1535042968923-234049709.jpg
    1,7 MB · Pregleda: 29
  • 1535043023948811800680.jpg
    1535043023948811800680.jpg
    1,6 MB · Pregleda: 28
  • 1535043043379-566957537.jpg
    1535043043379-566957537.jpg
    1,3 MB · Pregleda: 26
Član
Ma znamg drug.nego kad odes kod nasih majstora,doduse ne kod svih,imaju oni nesto bolje.to nije bas ali eto moze se ugraditi i sl
 
Član
Ma necu ja nikoga ponizavati,da se tako izrazim
Ali je znam vise ko prodaje ok dijelove a ko fals
Sve je kod jednog ok a kod drugog ne valja.
Zato sam i narucio ovo
 
Član
Ma znamg drug.nego kad odes kod nasih majstora,doduse ne kod svih,imaju oni nesto bolje.to nije bas ali eto moze se ugraditi i sl


Ma nemaju oni bolje dijelove , nego imaju procenat pa bacaju suplju , što kažeš nadje se neki i pošten , al više je ovih drugih .

Znam lično servise koji neće da vrše ugradnju dijelova koje ti doneseš , ja ih npr. zovem i pitam koliko košta usluga velikog servisa , znači moji dijelovi njihova ugradnja , kaže lik samo sa našim dijelovima , objasnim mu da mi ne treba od njih garancija jer sam već dobio garanciju od ljudi - firme gdje sam kupio dijelove , kaže lik ništa . Stvar je u tome što taj isti servis ode kupi dijelove u Motorex i meni ili bilo kome drugom ugradi po svojim cijenama , a kvalitet dijelova isti ili gori , a cijene u Motorexu neću komentarisat i njihove popuste od 40% za servise .
 
Top