Automobil se zabio u stajalište na kojem je djevojka čekala autobus

Automobil se zabio u stajalište na kojem je djevojka čekala autobus

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Na Amru Smailbašić (19) obrušila se teška metalna nadstrešnica


U saobraćajnoj nesreći koja se prekjučer ujutro dogodila na magistralnom putu M-4, u Donjoj Lohinji kod Gračanice, teško je ozlijeđena devetnaestogodišnja Amra Smailbašić. Ona se oporavlja u Općoj bolnici "Dr. Mustafa Beganović" u Gračanici i van je životne opasnosti.

Silovit udar

Djevojka je povrijeđena dok je stajala pod metalnom nadstrešnicom i čekala autobus za Gračanicu. U tom momentu naišla je "škoda fabija" s hrvatskim registarskim tablicama ŠI-597 DI, a za čijim upravljačem je bila Sanela Poturalić (25) iz Gračanice.
Poturalić vožnju nije prilagodila uvjetima na putu te je u velikoj brzini skrenula s kolovoza na autobusko stajalište i svom silinom udarila u nadstrešnicu tešku više stotina kilogama, koja se obrušila na Amru Smailbašić.
Prvi se na mjestu udesa našao Dževad Smailbašić, koji je pritekao u pomoć djevojci, izvukao je pažljivo ispod metalne grdosije i svojim automobilom odvezao u Službu hitne pomoć.

Izbjegnuta tragedija

- Bila je u šoku. Bojao sam se da nema ozljede na glavi i kičmi, ali na svu sreću, nema ni prijeloma nogu. Ovo je velika sreća u nesreći, jer automobil je pri udaru iz zemlje, osim nadstrešnice, iščupao i veliki panj. Bio je to jeziv prizor. Posjetio sam djevojku u bolnici i drago mi je što se oporavlja. Sretan sam što je i Sanela Poturalić, koja je, primijetio sam, vozila prebrzo, ostala neozlijeđena - kazao je Smailbašić.
Tokom posjete u gračaničkoj bolnici Amra nam je kazala da se ničega ne sjeća, samo zna da se probudila u bolničkom krevetu. Tokom jučerašnjeg dana niko nije sklanjao niti popravljao razvaljenu nadstrešnicu. Oko nje su se okupljala djeca koja čekaju autobus. Ni pomisliti se ne smije šta se moglo dogoditi da su se u vrijeme nesreće nalazili na stajalištu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top