Automatski mjenjač kod Mercedesa S/W mode

Automatski mjenjač kod Mercedesa S/W mode

Član
Ehh ovako neki dan sam imao priliku da vozim C i E klasu Mercedesa sa automatskim mjenjačem i pvo što sam primjetio kod mjenjača je prekidač S W. Malo sam guglao i našao a nekim stranim forumima da pišu da je ustvari S-Summer (ljetni) način vožnje gdje vožnja počinje iz PRVE brzine, a W-Winter (zimski) način vožnje gdje vožnja počinje iz DRUGE brzine :icon_eek:
Kod oba su prekidači bili uključeni na W.
Eh sad me interesuje ako ko zna je li to ispravno što sam ja pročitao, ili ustvari drugačije znači S i W :icon_question:

I ako je to tačno, kako onda reguliše kretanje u brdu :icon_question: , kada je na W modu ako već kreće iz druge u tom modu, i kako kada se vozi negdje uzbrdo kada skroz smanjiš brzinu i laganim gasom se voziš, da li tada on prebacuje u prvu ili :icon_question:
 
Član
S- ti je standard,ne sumer... Ako se vidi slovo S ,tada je u standard modulu,ako w tada je u winter modulu.
Kao sto ti i samo ime kaze w koristis u zimskom periodu,krece iz druge(osim kickdowna) salta brzine na manjim obrtajima.
 
Super Moderator
Da kao sto je kolega rekao S je standard...samim tim standardno i radi :D
W jeste winter i krece iz druge osim kada mu puknes kickdown i saltat ce na manjim obrtajima i pod punim gasom osim ako ne drzis kickdown
Tu je jos i C opcija kod avantgarde modela a koliko ja znam to je comfort
Nema veze u kojem modu vozis neces bas neku razliku osjetiti pri normalnoj voznji
 
Super Moderator
Da kao sto je kolega rekao S je standard...samim tim standardno i radi :D
W jeste winter i krece iz druge osim kada mu puknes kickdown i saltat ce na manjim obrtajima i pod punim gasom osim ako ne drzis kickdown
Tu je jos i C opcija kod avantgarde modela a koliko ja znam to je comfort
Nema veze u kojem modu vozis neces bas neku razliku osjetiti pri normalnoj voznji
 
Super Moderator
E pa onda je ta c klasa avantgarde.. i ako ti je diesel pod punim gasom u C ce saltati na nekih 3500-3700 (ako nije kick down) ne znam sad tacno koliko ali tako nesto a u S kad si pod punim gasom nebitno jel kickdown salta na 4500
I da, u C ti malo manje trosi pri normalnoj vozni
 
Član
Znam da mi je u E klase sa ne baš punim gasom u W modu šaltao na 3 000 i nešto sitno preko, i je li E klasa ima "automatsku ručnu" :icon_question: Pošto u brdu kada pritisnm kočnicu i pustim je džabe što je u D-mjenjač auto ni milimetra mi se ne pomjera unatrag.
 
chaky93 je napisao(la):
Znam da mi je u E klase sa ne baš punim gasom u W modu šaltao na 3 000 i nešto sitno preko, i je li E klasa ima "automatsku ručnu" :icon_question: Pošto u brdu kada pritisnm kočnicu i pustim je džabe što je u D-mjenjač auto ni milimetra mi se ne pomjera unatrag.

To je prednost automatika, nema zajebancije sa rucnom, pustis on stoji, gas on krece bez cimanja;) ali nije automatska rucna, nego do mjenjaca.
 
Super Moderator
A ne mora znaciti druze, moguce da ima autohold...il kako se to vec zove
Moja C klasa kad je u brdu i prebacim je u D, zablokira papucicu kocnice, kocnica je stisnuta sve dok ja ne dam gas
 
Član
allroad je napisao(la):
A ne mora znaciti druze, moguce da ima autohold...il kako se to vec zove
Moja C klasa kad je u brdu i prebacim je u D, zablokira papucicu kocnice, kocnica je stisnuta sve dok ja ne dam gas

Al u ovoj E klasi baš bude puštena kočnica, odvoji je skroz, vrati je u normalan položaj, biće da je onda do mjenjača automatskog, što mi se baš sviđa :cool:
 
Super Moderator
Ma znam, stariji malo model al tako vise trpi mjenjac iako je to lijepo.. al ja na semaforu uvijek ubacim u N ne drzim ga u D nikad
 
allroad je napisao(la):
Ma znam, stariji malo model al tako vise trpi mjenjac iako je to lijepo.. al ja na semaforu uvijek ubacim u N ne drzim ga u D nikad

Kod mene je isto bilo i na 190-tki, kad pustim kocnicu stoji, e sad koliko to utice na mjenjac to ne znam, praktikujem kad ga ostavljam u brdu, da prvo stisnem rucnu pa tek onda prebacim u P, da prenesem tezinu na kocnice. A sto se tice prebacivanja u N u koloni mislim da nema potrebe za tim, ne bi trebalo da skodi mjenjacu.
 
Super Moderator
Znam znam jer kad je naravnom i kad ga ubacis u D ili R on ide bez gasa, zato u brdu stoji nece ici nazad..al sigurno da malo vise trpi
Pa ne znam ne bi mu trebalo skoditi ali meni je zao kad cujem onaj duboki zvuk hoce auto da krene a ja ga drzim na kocnici...tako da kad znam da cu stajati na semaforu prebacim ga u N uvijek
A to radis pravilno da prvo ga zakocis pa ubacis u P ;)
 
Član
To sto radis nije pogodno za duzi period,komponente mjenjaca se brze trose i samim tim mjenjac ima kraci vijek trajanja...
 
Član
chaky93 je napisao(la):
Ehh ovako neki dan sam imao priliku da vozim C i E klasu Mercedesa sa automatskim mjenjačem i pvo što sam primjetio kod mjenjača je prekidač S W. Malo sam guglao i našao a nekim stranim forumima da pišu da je ustvari S-Summer (ljetni) način vožnje gdje vožnja počinje iz PRVE brzine, a W-Winter (zimski) način vožnje gdje vožnja počinje iz DRUGE brzine :icon_eek:
Kod oba su prekidači bili uključeni na W.
Eh sad me interesuje ako ko zna je li to ispravno što sam ja pročitao, ili ustvari drugačije znači S i W :icon_question:

I ako je to tačno, kako onda reguliše kretanje u brdu :icon_question: , kada je na W modu ako već kreće iz druge u tom modu, i kako kada se vozi negdje uzbrdo kada skroz smanjiš brzinu i laganim gasom se voziš, da li tada on prebacuje u prvu ili :icon_question:

eh mozelis li i meni poslat te forume gdje si cito to w/S imam i ja merca pa da se malo edukujem znas li ima li kakve razliek u potrosnji ?
 
Top