Automatik s osam brzina

Automatik s osam brzina

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Prezentacija novog mjenjača održana je pred 1000 inženjera na Motor Symposiumu u Beču. S osam brzina ovaj automatik, u usporedbi s ostalim mjenjačima šest brzinske konstrukcije, troši 6 posto goriva manje na 100 prijeđenih kilometara. U usporedbi s još uvijek masovnim petero stupanjskim mjenjačima riječ je o čak 14 psototonom smanjenju potrošnje. Istovremeno ZF-ov mjenjač omogućuje prijenos veće snage, a predstavljen je i poseban kit za buduće hibridne automobile kao i one s pogonom na sva četiri kotača.
 
Član
smajke je napisao(la):
Hm..... treba digitron da izracunas kolko imas brzina:)
Treba ti jos......Mozartov sluh da skontas kad se presaltaju.... i ....Einsteinov mozak da sracunas u kojoj si :lol:
 
poKle je napisao(la):
doubleclutch_sa je napisao(la):
poKle je napisao(la):
smajke je napisao(la):
Hm..... treba digitron da izracunas kolko imas brzina:)
Treba ti jos......Mozartov sluh da skontas kad se presaltaju.... i ....Einsteinov mozak da sracunas u kojoj si :lol:

Mjenjac je automatski :lol:
neko mu je vec rekao na forumu

^^filozof

:lol:

nije ovo nista :lol: dok ga uzivo ne upoznas ubi od filozofije jos su mu ove teme malo strane pa jos dobro i prolazimo :lol:
 
pa vidim ljudi se raspravljaju kako mijenjati 8 brzina pa sam ih samo prosvijetlio da se radi o automatskom mjenjacu :lol:

tema mi nije strana, samo ne smijem biti previse strucan ne bi me razumjeli :lol:


Salu na stranu, mjenjac je fakat automatski.
 
Super Moderator
to je prvo iskoristeno u nekom lexusu neznam tacno kojem... al kad skontas manual je zakon :)
 
Član
jeste...upravu si...ide u novu sedmicu i najvjerovatnije u novog A8...zajedno su ga razvijali ZF i BMW...a najvjerovatnije i Audi ce tu upast...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top