Automatik Passat 2.8 V6 - Promjeniti ulje ili ne ?

Automatik Passat 2.8 V6 - Promjeniti ulje ili ne ?

Početnik
miki321oc je napisao(la):
Tipo16V izvini sto malo skrecem sa teme ali ti ces mi najbolje reci

Mozes i na PM
Da mi napises par stvari u utisaka za 2.8 motor.
Jel zahtjevan za odrzavanje ? Koliko te izasao veliki servis ? Koje su mu mane ? Na sta obratiti paznju ? Zapeo mi je za oko jedan sa sekvent plinom pa je upao u razmisljanje....


Trebalo bi da je to izdrzljiva masina.



Pozdrav

Krenimo redom i logicno :)
Ja sam auto kupio prije nekih cirka 15-20 hiljada km
Ovdje je vrlo lako voziti takva auta s obzirom da je litar benzina 0.30 KM
Jedini kvar koji sam imao do sada je da mi je spalo crijevo od nekog vakuma i ugasio mi se na semaforu. Poslije par minuta upalio opet i uspijem se spasiti doci do kuce ali jedva, trzanje, obrtaji gore dole. Otvorim haubu onako malo pregledo kablove od svjecica itd, vidim u desnom gornjem uglu da mi je spalo crijevo sa vakuma nekakvog, vratim to sve ok.

Sto se odrzavanja tice ja sam promjenio ( uz napomenu da dijelove kupim u Bosni kad dodjem na godisnji pa mjenjam ovamo jer su ovdje fakat skupi s obzirom da ih mozes kupiti samo kod zastupnika VW-a)
Nosace motora/mjenjaca 150ak KM
Pakne prednje zadnje 70 KM (idu iste kao na passata 2.5 tdi)
Zubcasti Remen/Pumpa/Mikro Remen/Spaneri cca 330 KM

To je to ... nista mi se nije kvarilo nije pravilo probleme
Auto vozim dnevno minimalno 112 km (56 km do posla u jednom pravcu) i 90% je auto put gdje ga vozim kad sam normalan 120-140 kad nisam 200
Potrosnja na 120 tempomat ukljucen (znaci optimalno) 8.5 u principu sa 60 litara predjem 500 km +- 50

Oni koji me znaju i kome nije mrsko da pretrazi moje postove znaju kakav sam VW hater. Medjutim ovo auto mi je leglo cudo jedno. Zbog motora koji je stvarno tezak i koji prednji kraj drzi cvrsto na zemlji auto je neopisivo udobno bas ljulja ono ... doduse nije to vise G2D ali ... ja sam prezadovoljan.
 
Top