Automatik 407

Automatik 407

Član
Pozz mala raja :D

Zanima me kad se mjenja ulje na pezovoim automaticima i kolko ide ulja u njega. Motor je 2.0 mjenjac klasicni 4 stepena.

Danas me malo izjebo nece nesto iz druge u prvu da vrati, nije mi se desavalo auto radi na d modu savrseno radi i na manuelnom al nece iz vece u manju da vrati, do sad kad stojim nemos krenit iz druge danas ubaci u trecu auto krece normalno...Nzm koji mu je djavo
 
Član
U kolege se dešavalo slično nije htjelo šaltati ,bio mu je otišo neki ventil pa je sve ulje iz mjenjača odlazilo na izduvnu granu,
spaljivalo ga i kad je ostao bez ulja nije više mogao šaltati.
 
u tebe je redoslijed
P
R
N
D
3
2
1
i nikad bez stavanja njije preporucljivo saltat polozaj 2-1 moze se ono saltat al spusti brzinu ispod 10 Km/h ;) mada i to nije za preporuke ali u hodu moze se lagano radit 1-2-3-D

i jos jedno ulje iz mjenjaca nemoze pobjeci nikuda ako nije puko dihtung ili probijen karter ti ventili nisu izvana da se vide golim okom oni su skriveni na ploci ;)

Samo ti njemu mjenjaj ulje a i filter nije za bacit da ga promjenis ;)
 
Član
Od zadnjeg javljanja radi sve super, valjda i auto poludilo od ovog vremena. Sto se tice ulja zvao sam majstora kaze ide do 7 litara u zavisnosti od mjenjaca koji je u sustini sve kad je sracuno izaslo bi me nedje oko 250-300 KM ruke ulje filter dihtung kartera i to. Ako si mislio na moj mjenjac i to za saltanje on je 4 brzine obicno nikad i ne vracam u manju sem ako preticem kad stanem sam sebi vraca jebat ga a kod nas u gradovi takvi da nemas kud dalje od trece brzine i to mora bit dobrog puta :D
 
Top