Auto vuce u stranu

Auto vuce u stranu

Član
Vidio sam ima cini mi se vec 2 teme ovog tipa ali problemi su drugaciji.
Naime kod mene je stvar da kada stisnem gas i kada auto ubrzava vuce u lijevu stranu.
Inace normalnom voznjom to se ne desava, auto ide normalno pravo ali cim ga stisnem, bilo ubrzanje ili preticanje auto ide u lijevo.
U cemu bi mogao biti problem ?
U pitanju je passat b6 2006. god. 2.0 motor.
 
Član
To je normalna pojava. To se zove torque steer i izrazen je kod auta sa prednjim pogonom. Ovo proizvodac pokusava da otkloni tako sto pravi lijevu i desnu poluosovinu iste duzine. Ipak do ovoga ne bi trebalo pretjerano da dolazi na takvom autu ako imas na njemu dobre gume i ako je dobar asfalt. Pogotovo gdje je klizavo mozes osjetiti pod snagom kako proklizuje i zanosi te.
 
Član
To je normalna pojava. To se zove torque steer i izrazen je kod auta sa prednjim pogonom. Ovo proizvodac pokusava da otkloni tako sto pravi lijevu i desnu poluosovinu iste duzine. Ipak do ovoga ne bi trebalo pretjerano da dolazi na takvom autu ako imas na njemu dobre gume i ako je dobar asfalt. Pogotovo gdje je klizavo mozes osjetiti pod snagom kako proklizuje i zanosi te.
gume su skoro nove a znamo svi kakav je asfalt kod nas. ne primijeti se to normalnom voznjom i pri manjem ubrazanju, kad ga stisnes bas "muski" onda se osjeti da ide u lijevo.
 
ista stvar kod mene na octaviji,čim ga stisem vuče u desno...a volan idalje stoji ravno samo auto oddeeee...
čim pustim gas vrati se ali to je prilikom naglih ubrzanja je bena stvar auto mi totalno nestabilno..
btw,juče sam mjenjao gume i uradili ljudi optiku...kazu most nije bio u normanom polozaju,nisu ga mogli vratiti na centar ali je u "zelenoj zoni"
Ali i prije i posle optike i tog vracanja mosta on idalje vuce u desno
 
Top