Auto Tuning trikovi i savjeti

Auto Tuning trikovi i savjeti

Član
Pozdrav raja, evo jedno pitanje za vozace koji se bave Auto Tune.

Imam passat 5.5 1,9tdi pa bi malo dotjerao motor perfomans i izgled.

Citao sam po forumima da se dobije malo na snazi ukidanjem EGR ventila i da se dobija lijepsi zvuk motora instaliranjem sportskog filtera (gljiva).
Posto se nerazumijem bas u motore neznam koje su prednosti i mane.

Bilo bi dobro kad bi svako napisao trikove i savjete za dotjerivanje motora koji nisu izlozeni velikim troskovima ili koje bi vozac mogao sam uraditi a da neide majstoru.

Hvala,
Lp.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
chip tuning je za dizanje snage, a sportski filter samo kvalitetan a ne sa arizone
egr mozes ukinut ali neces dobit na snazi nista bez remapa
 
Član
Sta dobijam kad bi stavio KN filter i jel se isplati jer sam cuo da se filter samo cisti traje duze odnovih obicnih ?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Član
Koliko je kw taj 1.9tdi i koliko bi ti zelio da povecas snagu,imas clana ovdje na forumu bavi se tim chipovanjem i najbolje bi te mozda posavjetovao sta ti treba a sta ne treba..za pocetak taj kn filter umjesto fabrickog i taj chip bi bilo optimalno stanje.
 
Član
Koliko je kw taj 1.9tdi i koliko bi ti zelio da povecas snagu,imas clana ovdje na forumu bavi se tim chipovanjem i najbolje bi te mozda posavjetovao sta ti treba a sta ne treba..za pocetak taj kn filter umjesto fabrickog i taj chip bi bilo optimalno stanje.
74kw nerazumijem se u chipovanje motora al prepostavljam sto mu vise snage dajes sto prije ce motor riknuti . dali ima neka odredzena vrijednost do koje se preporucuje chipovati. volio bi znati kolko smijem chipovati svoj

A sto se tice KN filtera dali je bolja gliva il onaj obicni

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Član
Mislim da ti se ne isplati placati papreno neke filtere i to. Uz gljivu filter ili bilo sta moras ili kupiti neki stit koji ce filter stitit od toplote motora ili napraviti sam. U vecini slucajeva najbolje rjesenje bude to da na fabrickoj kutiji filtera napravis veci rupu i nekako mozda preradis taj dio i imas siri usis..

sto se tice cipovanja turbo motora tu ti uglavnom steluju pritisak turbine... znaci povecaju pritisak na njoj, ona gura vise zraka, podesi se kompjuter isto tako da moze bacati dovoljno goriva za novi zrak... jaca detonacija u komori i vise snage. kao rezultate trpe jebiga svi dijelovi motora pocevsi od karika, klipova, lezajeva na radilici.. mislim ipak dijelove motore podlijezes vecem teretu, za koji nije preodredjen iz fabrike.

moj savjet ti je da nista ne diras. najbolje da stedis pare pa sebi uzmes onaj 2.0 tdi 140 konja .. npr audi a3 ;)
 
Član
Snage neces dobit nista stavljanjem drugog filtera, bas sam na netu neki dan gledo gdje kod seata leona 1.9 tdi izvadi skroz filter i na valjcima nema nikakvog napretka, jedino se moze vise cuti sa gljivom
 
Član
http://bhtuning.com/members/alen_g60.53371/ eto ti covjek i pitaj ga kako sta i posto je da ti chipuje auto..oko 200km je mozda za taj motor all opet se posavjetuj s njim..a zaletis se ovako ko za ovog audija sto je jaci pa ako nije pazen nadajes se para za sve jos ako volis stinuti onda i srkne i goriva i ulja..aa danas pretezno svi rade chip na auto koje je malo novije i ima te dijelove ocuvane..znaci moras imati zdrave dijelove da bi to bilo sve ok..sa chipom za taj motor mozes optimalno dobiti sa 100ps na 135ps da bude neka normala ili da vise iscjedis na nekih 160ps al tad bi i cadio malo vise,ali stvar je i u masini..ima ljudi koji bolje znaju moja preporuka je chip na jedno 135 a to sa filterom na tdi mi je bacanje para nije to 1.8T,ako hoces mozes nekad umjesto fabrickog kn..gljiva za taj motor ti je dzaba.
 
Top