Auto trokira / trza na PLINU !?

Auto trokira / trza na PLINU !?

Član
Sta reci, auto na benzinu rdi normalo, bez greske, medjutim kad se prebaci na plin ne samo u voznji da promjeni rad nego i na leru, te pri naglom ubrzavanju pocinje da trza ili da trokira . . .

Zna li neko o cemu bi se moglo raditi i da li je neko imao slicnih iskustava ?
 
Član
Predpostavljam da ti je sekvent, tako da imaš filter tečne faze i gasovite faze, promjeni oba, od toga kreni, podešenost plina predstavlja količinu plina koju dizna ubrizgava u cilindar, to se radi kompijuterski i košta max. 10 km. Da li ima razlike u vuči između plina i benzina, i dal uzima više plina nego benzina, mislim, normalno je da uzima više plina pola litra litar, zavisi od kubikaže i plinskog sistema, al ako uzima više može lako bit da su dizne zrele za zamjenu.
 
Član
Sekvent je, naprotiv trosi normalo, sta vise vrlo malo od ocekivanog . . .

Sutra mjenjam filtere i ocisticu rasplionjivac, cuo sam da se i u njemu nakupi nekog taloga nesto tipa katrana i sl.

A te dizne, plinske, one se mjenjaju sta, kako, ko ?
 
Član
Ako imas u blizini nekoga ko ugradjuje plin odes kod njega bar servis plina nije skup negovorim to nako nego radi dijagnostike prvo skopcaj ga na dijagnostiku da vidis parametre pa onda ostalo radi filtere zamijeni svakako jer im je cijena smijesna ;)
 
Član
Mogu ti prenjeti svoje iskustvo sa istim slucajem (na E39 2.5).
Trza trza odem kod majstora on kaze svjecice odvedem ga u radnju da izabere te koje trebaju (jer mi preko glave bilo tek ugradio plin a vec nesto ne valja)
On kaze ti imas one trokrake ili 4 kraka ne sjecam se sada koej od ta dva, moramo kupiti sa 1 i ok kupimo svih sest komada zamjeni covjek auto kao na benzinu miran jer isti je problem bio zakucam gas on trz trz trz i kao procepi ona i vuce kao lud (i to obicno ako sam u "prevelikoj" brzini tipa 4ta pa gas do poda da povuce,tako sam najlakse izazivao taj problem da bi mu pokazao).
Kasnije je auto isao kao lud i bez ikakvih problema, i kasnije sam imao problema sa plinom gdje nije trzao vec stisnem gas on prigusen (a meni noga u podu) o tako moja sekunda i krene kao lud (palio se sekvent prerano, podesili temperaturu na kojoj se pali i rjesio problem.

NAGLASAVAM: to je moje iskustvo i nije cuo od momka kojem je rekao neki koji je to gledao, nadam se da ce i tebi pomoci.
 
kod mene kada su bili isti ovi simptomi, rijeseno je sa zamjenom filtera, i ocistio taj katran, cadj iz tog..rasplinjaca, ili kako vec. poslije je normalno radio. pa pocni i ti od toga
 
Član
Na isparivaču (rasplinjaču) u dnu imaš plastični čep koji odvrneš i putiš da tečni katran iscuri i to je to. Otvarat ga i čistit unutra, od toga nemaš ništa, on se otvara jedino kad membrane odu, odnosno otvrdnu da se moraju zamjenit. Dizne možeš zamjenit u svakom servisu gdje ugrađuju plin, jaran je skoro mjenjo i plaćo je Atikerovu po komadu 16KM i poslije toga mu je auto bolje išlo na plinu i potrošnja mu se smanjila za 2-3 litra. Isto što rekoše za svjećice, pogledaj kolko ti krakova imaju svjećice, za plin trebaju svjećice sa jednim krakom jer je plin gušći od benzina pa se tako teže zavlači između krakova svjećice tako da što ih je manje to je bolje. :)
 
Član
Molim za pomoc kad vozim na plin pri niskim obrtaima auto trese i pri ubrzavanju u leru normalno radi kad pocne da se trese upali mi gresku svjecica kao ne radi ali na benzinu sve ok nema trzanja niti greske uradijo sam i mapu plina podesijo sve i zamjenio isparivac
 
Član
Svjecice i bobine moraju biti 100% ispravne. Na benzinu mogu i „slabije“ svjecice (tj istrosene), jer se benzinska smjesa lakse zapaljuje od plinske (ko bi rekao??)

tako da na benzinu auto moze da radi savrseno, a na plinu trza
 
Top