Auto radi na 1000 rpm

Auto radi na 1000 rpm

Član
Pozdrav drustvo, zamolio bih vas za pomoc.
Leon 1.9 tdi 77kw 2008god.
Jucer sam primjetio da mi auto dok stojim npr. na semaforu, u leru digne obrtaje na oko 1000 obrtaja i tako stoji neko vrijeme, sve dok mu ne dam malo gasa nakon cega se spuste na normalu. Primjetio sam da se to desava kada se upali ventilator. Auto je bio na radnoj temperaturi, sa upaljenim svjetlima, klimom na max i radiom.
Malo sam citao na netu da se to desava ako je akumulator pri kraju pa da se kao tako puni ili sta vec...
Auto radi i ide normalno bez ikakvih drugih simptoma.
Interesuje me jel ovo tacno ili je nesto drugo u pitanju
 
Član
Onda probaj opet kad ti dode na radnu temperaturu da ugasis klimu. Jer vjerovatno preopterecen potrosacima pa mu fali snage da se odrzava
 
Član
Mozda ti alternator slabo puni pa mu pojaca obrtaje nezz jesil ikako radio kablove na alnaseru veliki snop zica mozda je koja ispucala
 
Član
Danas isao kod majstora, digao ga na radnu temperaturu, upalio i klimu i sve ali on kao po pehu radi normalno. Na brzinu izmjereno punjenje akumulatora i kazu da je to u redu, pokazuje 13,7... Vratim se kuci i nakon 2h ponovo upalim i krenem da bi nakon 100m, na prvoj raskrsnici, kada sam stao, digao obrtaje na 1000rpm i tako svaki semafor i svako zaustavljanje. Isto se desava i sa klimom i bez klime ali definitivno ima veze sa ventilatorom. Istog trena kada se vetilator pokrene obrtaji idu na 1000rpm i tako stoje iako se ventilator zaustavio.
U ponedjeljak nastavljam traziti uzrok ali sve sam blize da kupim novi akumulator jer ovaj koji je u autu kazu da je jos uvijek fabricki, nmg vjerovati da je izdrzao 11god.
 
Član
Jos uvijek nisam rijesio problem. Obisao sam nekoliko elektricara ali problem je jos tu.
Prije par dana sam od prijatelja posudio njegov akumulator i auto je nekoliko dana radio normalno. Nije palio ventilator i nije dizao obrtaje pa sam pomislio da je do njega, medjutim danas stao na pumpu i ugasio auto, kada sam ga ponovo upalio problem se je vratio. Izgleda da negdje gubi neki kontakt jer mi je ponistio sat i kilometrazu na bordu.
Ako neko ima kakvu ideju sta da gledam dalje
 
Član
Jos uvijek nista, u srijedu radjen alternator i sve do danas auto radio normalno. Jutros ponovo kada sam krenuo nesto je zapistalo 3 puta kao onaj signal upororenja i kazaljke su pocele skakati gore-dole i onda je ponovo digao obrtaje. Sada se vratio kuci i kada sam ga posao ugasiti ponovo mi je ponistio sat i kilometrazu na bordu.... ZNACI LUDIM...
 
Danas isao kod majstora, digao ga na radnu temperaturu, upalio i klimu i sve ali on kao po pehu radi normalno. Na brzinu izmjereno punjenje akumulatora i kazu da je to u redu, pokazuje 13,7... Vratim se kuci i nakon 2h ponovo upalim i krenem da bi nakon 100m, na prvoj raskrsnici, kada sam stao, digao obrtaje na 1000rpm i tako svaki semafor i svako zaustavljanje. Isto se desava i sa klimom i bez klime ali definitivno ima veze sa ventilatorom. Istog trena kada se vetilator pokrene obrtaji idu na 1000rpm i tako stoje iako se ventilator zaustavio.
U ponedjeljak nastavljam traziti uzrok ali sve sam blize da kupim novi akumulator jer ovaj koji je u autu kazu da je jos uvijek fabricki, nmg vjerovati da je izdrzao 11god.
Imam isti problem pali ventilatore i obrataje na 1000 / 1100 kad aje hladan tj. nikad da se ugrije ako imaš kakvu informaciju javi molim te
 
Top