Auto preglasno/bucno

Auto preglasno/bucno

Član
Pozz svima,e ovako ne znam kako najbolje da opisem problem ali ukratko auto mi je preglasno i hoce prerano da ga saltam,zato od 60kmh moram odma u petu i tu negdje oko 80-90 bruji kao da hoce da ga u jos vecu brzinu prebacim,jedino sto mogu jeste da ga onda u rikverc ubacim pa da sve sje**em :)(u pitanju je fiat punto 1.1,znam ja nije to neko jako auto ali bi trebao barem lagano do 100tke nagurati a da ne bruji kao da ce mu motor iskociti :D ) i jos nesto,nekako lakse krenuti i iz druge brzine nego iz prve a i ponekad kad ga upalim kao da dize neko vrijeme sam ler gas pa se smiri,jedan mi mehanicar dok sam rekao u 5oj brzini podje brujiti na nekih 80-90 kmh odma rece da je kvacilo,e sad da li je to u pitanju ili ler gas,filter goriva ili sta ja znam,ako neko zna pa da znam otprilike sta je u pitanju da me ne zajebu kad otjeram da vidim sta je problem,hvala



Edit:nasao sam i ovaj post na ovom forumu https://bhtuning.com/threads/fiat-punto-hgt-problem-s-tockovima.103321/ (imam neke od ovih problema isto,tipa treskanje ovo ali dok ubrzavam samo i na manjoj brzini(desni prednji tocak),isto se prenosi na volan ali ne toliko kao kod ovog sto je pisao post,skoro sam mjenjao desnu prednju lafetu/viljusku ili kako se to zove vec,ali ovaj problem sa brujanjem sam imao imao i prije ovog tako da mislim da nije do toga)
 
Poslednja izmena:
Član
odi kod majstora nek ti provjeri ležajeve točkova, ili si toliki laik da ti auto trokira, tj nema snagu (da ne primjećuješ) ... jedno od to dvoje, evventualno neki ležaj u mjenjaču ali nisi tačno definisao odakle bruji.. poz

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Član
odi kod majstora nek ti provjeri ležajeve točkova, ili si toliki laik da ti auto trokira, tj nema snagu (da ne primjećuješ) ... jedno od to dvoje, evventualno neki ležaj u mjenjaču ali nisi tačno definisao odakle bruji.. poz

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

Ma jasta nego laik sto se tice automobila,ma da nisam primjetio nekakvo trokiranje ili trzanje,ali evo ovako preciznije,brujanje je kao kad se vozis prebrzo a u premaloj brzini pa hoce da mjenjas u vecu,a ne vozim tako 100%,vec sam napisao u prvom postu ali evo opet cu od nekih 60kmh vec moram u 5-u saltati i onda tamo negdje kad predjem 80-90 podje brujati kao da hoce u jos vecu brzinu a gdje cu dalje od 5-te
 
Top