Auto neće da upali ?

Auto neće da upali ?

Juče sve normalno vozo ga palio par puta.

Danas sjedam u auto dajem kontakt sve se lampice pale normalno pa nestanu kad ja dalje ključ neće opet neće.
Ne čuje se nikakvo verglanje, uglavnom slični simptomi ko kad ode akumulator samo u autu ima struje sve radi kasetofon itd....., sumnjam na anlaser (starter), šta vi mislite ? :D U pitanju je Golf IV 1.9 TDI.

Hvala.
 
daki je napisao(la):
Goril ti ona crvena lampica od imobilizera kad zavrglash ??

Mislis ona lampica slika od akumulatora na poziciji da gori ona. ALi kad zaverglam nista više ne gori sve se elektircno gasi a ništa se ne dešava.
 
Član
Ta lampica je zute boje, kao ovaj smjesko :icon_smile: Daki..

Zenedom ti je rekao sta je problem ... ~ 70-100km
 
Član
5KM ti je dijagnostika akumulatora...mozda ima dovoljno struje da pali uredjaje po autu al nema snage da zavergla;)
 
sumnjam da je akku, on ako ima struje da upali sijalice i ostale zajebancije onda bi pokazao bar malo "zivota" da zavergla a kod tebe nece nikako... ulozak brave ili alnaser... prvo provjeri alnaser, prije da je on dao svoje nego Bosch brava ;)
 
zaverglat ce vraga kod mene se tako desavalo sa akumulatorima dok nisam kupio Bosch S5 i od tada nikakvih problema anlaser nece ni da cuje kao da nema nikakvih zicva na njemu nego drug moj savjet ocisti kontakte na anlaseru pa onda probaj ako ne ide mjenjaj akuu
 
Član
ja prije 5 dana iz dzipa izvadio jedan takav akumulator...jeftinije mu je provjerit akku od bilo cega;)
 
ernadhusic je napisao(la):
zaverglat ce vraga kod mene se tako desavalo sa akumulatorima dok nisam kupio Bosch S5 i od tada nikakvih problema anlaser nece ni da cuje kao da nema nikakvih zicva na njemu nego drug moj savjet ocisti kontakte na anlaseru pa onda probaj ako ne ide mjenjaj akuu

heh pa nek' onda prebaci od nekoga akku nek' proba... ako bude do akku-a nek' ga kupi... trebao bi bar cuti ono "kuckanje" automata... mada cudno mi da akku odjednom prestane raditi, znas i sam da se on vremenom potrosi a ne odjednom :icon_question: hmm nek' stavi drugi akku i ako upali, onda mu najvjerovatnije nevalja punjenje akku-a, nek' to provjeri ;)
 
Evo jučer ga na kleme i malo napunimo akumulator i upali, i cijeli dan ga palio sve normalno klima ovo ono.

Kad danas ujutro opet neće da upali......................... Il nešto vuče struju ili je akumulator otišao u helać.
 
Nevalja ti akku, kad si ga napunio onda je imao struje u sebi i alternator ga je nadopunjavao... cim je ostao preko noci, "izlapio".. da je punjenje problem nebi ga dugo vozio sa upaljenim potrosacima :D zamijeni akuu i za svaki slucaj provjeri punjenje ;)
 
Top