Auto ne baca varnicu, hitno potrebna pomoc!

Auto ne baca varnicu, hitno potrebna pomoc!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Dakle motor je sastavljen, upaljen, proban sve 5, nakon prvog gasenja nije hteo da upali. Proverili smo sve zivo i ne baca varnicu na svecicama, a normalno vergla, sta bi to moglo da bude?? Da li moze da ima neke veze sa alarmom koji je umeo da zeza? FIat bravo hgt
 
Početnik
Ako nebaca varnicu,moze bit da je bobina crkla,ili da kao sto kazes da je alarm spojen na sustav palenja pa da mu prekida varnicu.tako se i meni desilo na jednom BMW sve fino sklopili al nece da upali vam tam i dodje vlasnik i kaze ima alarm tj tu neku zastitu,on iskljuci i auto upali..
 
Član
Lija je napisao(la):
Ako nebaca varnicu,moze bit da je bobina crkla,ili da kao sto kazes da je alarm spojen na sustav palenja pa da mu prekida varnicu.tako se i meni desilo na jednom BMW sve fino sklopili al nece da upali vam tam i dodje vlasnik i kaze ima alarm tj tu neku zastitu,on iskljuci i auto upali..

Imam neku zastitu ispod sedista, ali nije do nje probali smo. Jedino nam jos ostaje da skinemo alarm da vidimo, cudno je jer je sve normalno radilo i samo odjednom...
 
Početnik
Probaj ukoni alarm pa vidi onda..A jeste gledali dal baca sa bobine struju .?? i imali do nje struja.??
 
Član
Stavljali smo druge svecice isto je, majstor je nesto isprobavao ceo dan koliko se on razume u struju i kaze da mu nije jasno...Sama instalacija je kao kupus sve zivo izolirano i slicno.
 
Početnik
Ne nerazumijes me,prije kabla od svjecice ti je bobina,tj kabal je zakacen na nju,pa skini kabal i vidi dali tu baca,mada vjerovatno nece baciti jer je nemoguce da sva 4 kabla crku zajedno.I probaj provjeriti koliko ima napon prije boboine,tj na kablovima sto se kopcaju u bobinu,ako me razumijes.,?A znaci gorivo ima 100%
 
Član
Lija je napisao(la):
Ne nerazumijes me,prije kabla od svjecice ti je bobina,tj kabal je zakacen na nju,pa skini kabal i vidi dali tu baca,mada vjerovatno nece baciti jer je nemoguce da sva 4 kabla crku zajedno.I probaj provjeriti koliko ima napon prije boboine,tj na kablovima sto se kopcaju u bobinu,ako me razumijes.,?A znaci gorivo ima 100%

Razumem te, nemoguce je da su svi crkli odjednom. Ne znam da li je gledao pre bobina. Gorivo ima, nece ni na benz ni na gas da da vanicu. Moracu da nadjem ujutru nekog elektricara da on pogleda nema druge.
 
Početnik
PA neka provjeri imali struju do bobine,ako nema znaci alarm je nesto prekinuo 99% a ako ima onda je bobina svoje rekla...Mozes to i ti sebi provjerit nije ti to tesko ;)
 
Član
Meni se isto desilo, samo skini alarm i palit ce, ili ako ni to ne bude onda bi trebao da zamijenis plocicu za paljenje (na audiju je lijevo od kvacila pod tapacirungom) i onda ce da baca varnicu :)
 
Član
provjeriti senzor radilice, provjeriti senzor bregaste, kako su ufazirali taj motor kad su ga sklapali, on se ne moze sklopiti bez blokatora bregastih? ne moze biti samo do bobine ,jer on ih ima 5 komada :)
 
Član
trizex je napisao(la):
provjeriti senzor radilice, provjeriti senzor bregaste, kako su ufazirali taj motor kad su ga sklapali, on se ne moze sklopiti bez blokatora bregastih? ne moze biti samo do bobine ,jer on ih ima 5 komada :)

Alarm nije to smo skinuli, motor je uzupcen pomocu alata za blokiranje bregastih to je valjda ok(ti majstori rade samo novije fiato i pro su za njih). Ostaje sutra da nadjem negde senzor radilice pa da probam iskreno se nadam da je on, da nije senzor bregaste jer bi morao da se razupci opet pa jovo nanovo. Svaki relej i osigurac je proveren i svi su ispravni, moze li biti jos nesto osim tih senzora?
 
Član
Nije senzor radilice, menjali smo ga. Auto je sad na dijagnostici pa ako i oni ne nadju do cega je nemam vise ideju gde da ga vozim...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top