auto iz slovenije

auto iz slovenije

pozdrav.novi sam ovdje pa ne zamjerite.planiram kupit auto u sloveniji i tamo registrovat.ovdje vozat na slo tablama na punomoc od starog.stari mi posjeduje slo vozacku tako da nema problema preko granice.eh sad mene interesuje ako neko zna koliko kosta registracija auta u sloveniji i da li se ovo moze izvest?
 
Član
zasto se nece moc izvest,stari ti tamo rega i dovuce ti ovdje i ti vozaj koliko te volja. Tamo je osiguranje skuplje,ali izvodivo. Bas jednom mom prijatelju istice registracija na ibizi koju su mu starci uzeli u sloveniji da se malo uci, sad za koji dan vratit ce je u sloveniju,i dovuc nesto drugo, znaci vozi na slovenske table bez ikakvih problema
 
hvala na odgovoru.zanima me da li bi ja mogao to odradit sa svojom BIH vozackom.da odem u sloveniju kupim i registrujem auto?
 
Početnik
Ma ne mozes ovde voziti slo table sa bih vozackom.... I licnog iskustva ti govorim... Mozes ali nije po zakonu..

2 godine sam vozao takvo auto od caleta iz slo on ima i stalne papire u slo i medjunarodnu vozacku ali okaci macku o rep...

Vadio sam punomoc mogu ti je slikati ako ne vjerujes... Jedna od mnogo situacija je bila, vozim ja mozda nekih 15-20km od kuce, zaustavlja me policija. Sve normala trazi mi dokumente saobracajnu, ja njemu nasu bih vozacku i slo saobracajnu.... Covjek gleda u mene a gde ti je slo pasos sa slo vizom, ja reko nemam auto mi je od caleta ja se vadim kako sam krenuo tu blizu moram hitno ovo ono ( znas kako vec ide). Kaze covjek napustite vozilo, kao znas li da ne smijes voziti ovo auto ja stao i gledam nez sta da kazem vise... Pitam ja sta sad? Kaze on ajde polako za nama do policijske stanice oduzimamo ti auto dok se ne pojavi vlasnik auta, i ja reko nemoj da idem doce cale ovde, kaze on moze dok ne dodje ne mozes voziti auto... Ja nazovem caleta (sreca pa je bio kod kuce, a inace je u slo) i covjek dodje i sve ok pustise me da nastavim....

Tako da ako bas moras kupi takvo auto ali se spremi na sve i svasta sa policijom... Bolje ti je uzmi Yuga ovde i vozi ko covjek... Moj savjet... A opet ne znam kakav je zakon u Federaciji kod nas u Republici Srpskoj je ovako...
 
Početnik
umene komsija radi u policiji,i ja pitao dali moze tako,kaze nema problema,sad neznam jeli 100% tacno,ali tako je on rekao..:)
 
Član
evo ovaj mi drug juce dobio kaznu za pogresno parkiranje,cekali ga dok nije dosao,da bi mu naplatili kaznu,nisu znali da su mu nasi papiri. NIsu ga uopste crvali zato sto je on bosanac,a vozi auto na slovenskim tablama,koje je btw registrovano na zenu koja nije u njegovoj porodici,nisu ga to uopste crvali,nema to veze. Mislim mozda ima,ali ne zajebaju zbog toga,jedino ako se naleti na kakvu barabu,onda te moze zajebavat sto pjese hodas ulicom,a kamoli sto vozis auto:lol:
 
Početnik
securiti 8v je napisao(la):
umene komsija radi u policiji,i ja pitao dali moze tako,kaze nema problema,sad neznam jeli 100% tacno,ali tako je on rekao..:)
komsija ti je obicni drot glupi koji nezna zakona osim udarit pendrekom .....slobodno mu tako reci ,a ovaj momak sto hoce stranca neka se meni javi pa cu mu ja pricat o losim iskustvima ,imo sam ih previse sa tim sranjem .....a hoces pravu info odes u mup pa ti kazu kao meni sto su ,vozis dok te ne zaustave kad te zaustave nemas auta dok ne dodje vlasnik ,ako napravis sudar popusio si ga muski ;)
 
Početnik
nihadGTI je napisao(la):
securiti 8v je napisao(la):
umene komsija radi u policiji,i ja pitao dali moze tako,kaze nema problema,sad neznam jeli 100% tacno,ali tako je on rekao..:)
komsija ti je obicni drot glupi koji nezna zakona osim udarit pendrekom .....slobodno mu tako reci ,a ovaj momak sto hoce stranca neka se meni javi pa cu mu ja pricat o losim iskustvima ,imo sam ih previse sa tim sranjem .....a hoces pravu info odes u mup pa ti kazu kao meni sto su ,vozis dok te ne zaustave kad te zaustave nemas auta dok ne dodje vlasnik ,ako napravis sudar popusio si ga muski ;)

uredu prenijet cu mu hehe,ma nije do mene,ja sam zelio pomoci,a ako je ta info pogresna nije iz lose namjere,stavise i bolje da ja znam onda tacno..)
 
Član
na ovom forumu pun ***** pametnjakovića koji su popili pamet cijelom svijetu,a mnogi cak nemaju ni završenu srednju školu...
Ljudi proguglajte malo,nadjite ZOBS sve Vam ima lijepo napisano,mnogima je bitno da komentarisu samo iz razloga da im se poveca broj napisanih postova....
 
Član
elvis_h je napisao(la):
na ovom forumu pun ku*ac pametnjakovića koji su popili pamet cijelom svijetu,a mnogi cak nemaju ni završenu srednju školu...
Ljudi proguglajte malo,nadjite ZOBS sve Vam ima lijepo napisano,mnogima je bitno da komentarisu samo iz razloga da im se poveca broj napisanih postova....

hehe potpis ;)

usput nemozes vozit to auto kod nas 100% sa nasom vozackom nesmijes vozit auto u bih na stranim tablama to mi je reko drug on voza takodje na slo tablicama ali samo kod nas po tuzli nesmije nigdje drugo ici ovdje zna policiju pa moze se i provuc
 
Početnik
nihadGTI je napisao(la):
securiti 8v je napisao(la):
umene komsija radi u policiji,i ja pitao dali moze tako,kaze nema problema,sad neznam jeli 100% tacno,ali tako je on rekao..:)
komsija ti je obicni drot glupi koji nezna zakona osim udarit pendrekom .....slobodno mu tako reci ,a ovaj momak sto hoce stranca neka se meni javi pa cu mu ja pricat o losim iskustvima ,imo sam ih previse sa tim sranjem .....a hoces pravu info odes u mup pa ti kazu kao meni sto su ,vozis dok te ne zaustave kad te zaustave nemas auta dok ne dodje vlasnik ,ako napravis sudar popusio si ga muski ;)

To ti pricam ne znaju nasi policajci ni pola zakona :icon_cry:
 
Početnik
elvise ako mislis da se pravim pametan ja ne mislim tako ,priznajem nisam pametan ,otidji u mup i vidjeces sta zna tvoj ,moj ili njegov komsija koji je obicni drot ,usput zavrsio sam davno srednju skolu ,a ove godine diplomiram na fax-u ;) ne hvalim se samo ti pricam iz vlastitih iskustava ti ih ocito nisi imo .....

PRIJATELJU KUPI STRANCA VOZAJ ***** TE BOLI KAD TE UHVATE PONOVO KUPIS DRUGOG I SVE TAKO .....;)
 
Član
nihadGTI je napisao(la):
elvise ako mislis da se pravim pametan ja ne mislim tako ,priznajem nisam pametan ,otidji u mup i vidjeces sta zna tvoj ,moj ili njegov komsija koji je obicni drot ,usput zavrsio sam davno srednju skolu ,a ove godine diplomiram na fax-u ;) ne hvalim se samo ti pricam iz vlastitih iskustava ti ih ocito nisi imo .....

PRIJATELJU KUPI STRANCA VOZAJ ku*ac TE BOLI KAD TE UHVATE PONOVO KUPIS DRUGOG I SVE TAKO .....;)

momak ti imas neki problem,nevidim nigdje u svom postu da sam licno tvoje ime spomenuo...Bravo za tebe ako si dogurao do diplomskog..:icon_smile:
 
Top