Auto gubi previse ulja

Auto gubi previse ulja

Član
Radi se o VW Golf IV 1.6 sr 74kw, auto ne dimi niti malo, pali i ide odlično, ne dimi na šipku, nikakvih problema osim sto ima malo nemiran ler gas kada se zagrije. Potrosi 1 litru ulja/1000km. Lijevam 10w40 ulje...primjetio sam da ima ulja po motoru sto se vidi na slici i dali je moguce da tu izgubi toliko ulja. I jos, koje ulje da probam mozda 5w40?
Hvala unaprijed
20170122_132833.jpg 20170122_132831.jpg
 
Član
To ti je iberlauf i nemoze tu gubit toliko ulja.10w40 ulje je za njega ako naspes 5w40 sipaces litru na 300km.to sto ti ima nemiran ler gas moze bit to crijevo sa iberlaufa sto ide na usis da je puklo a po slikama izgleda da jest
 
Član
To ti je iberlauf i nemoze tu gubit toliko ulja.10w40 ulje je za njega ako naspes 5w40 sipaces litru na 300km.to sto ti ima nemiran ler gas moze bit to crijevo sa iberlaufa sto ide na usis da je puklo a po slikama izgleda da jest
Ima dole i po bloku ulja samo nisam uspio poslikati, ali svejedno nisam primjetio da iskapi na asfalt kada je parkiran...
Znaci li to da je zrel za generalku? Ali opet mi cudno jer nema ostalih simptoma
 
Član
Vidi imam u autu isti taj motor i potpuno isti sam problem imao samo i uradio sam motor na org 197000 i to sve zbog nemara proslog vlasnika.uljne karike su im pretanke.
 
Član
haj objasni molim te zasto bi trosio vise ulja sa 5w40
Zato sto "MOZE" da se desi da ga vise potrosi iz razloga sto je SAE 5W-40 "rijedje" od SAE 10W-40, i onda ce, na zaptivkama, i mjestima kao npr. izmedju karike i stubline da "rijedje" ulje lakse prodje...mada, ne mora da bude slucaj, zato sto npr.njemu je vjerovatno nestanak na iberlaufu, a SAE 5W-40 je sintetika-vjerovatno, u odnosu na SAE 10W-40 polusintetika-pitanje kakvog kvaliteta, i moze da se desi manja potrosnja, jer je npr.motor polusintetiku lakse sagorjevao, a sintetika teze svakako.
 
Član
Ja bi ti prvo predlozio da lociras odakle ti curi. Mislim da nije toliko tesko, jer ti se prljavstine nakupilo gdje je masno. Ocisti to pa vidi.
 
Član
Moja korsa gutala 2 litra GM ulja 10w40 na 10.000km, usuo Mobil 3000 5w40 i evo stukao 9 hiljada km, potrosila 0.2 otprilike, nisam dosipao
Prvo ulje promijeni pa dalje, al nemoj usut najjeftinije nego naspi kvalitetnije ulje i vidi sta se desava.. jeftinije nego otvarat motor
 
Član
Najprije izmjeri kompresiju motora kod dobrog mehaničara i promjeni marku ulja. Uspi neko no name ulje 10w40 gradacije, nemoj kupovati razvikane marke jer su 90% šanse da ćeš usuti fuš ulje. Javi nam kolika je kompresija. Pozz
 
Član
Zato sto "MOZE" da se desi da ga vise potrosi iz razloga sto je SAE 5W-40 "rijedje" od SAE 10W-40, i onda ce, na zaptivkama, i mjestima kao npr. izmedju karike i stubline da "rijedje" ulje lakse prodje...mada, ne mora da bude slucaj, zato sto npr.njemu je vjerovatno nestanak na iberlaufu, a SAE 5W-40 je sintetika-vjerovatno, u odnosu na SAE 10W-40 polusintetika-pitanje kakvog kvaliteta, i moze da se desi manja potrosnja, jer je npr.motor polusintetiku lakse sagorjevao, a sintetika teze svakako.
da "rijedje" :D
 
Član
Moja korsa gutala 2 litra GM ulja 10w40 na 10.000km, usuo Mobil 3000 5w40 i evo stukao 9 hiljada km, potrosila 0.2 otprilike, nisam dosipao
Prvo ulje promijeni pa dalje, al nemoj usut najjeftinije nego naspi kvalitetnije ulje i vidi sta se desava.. jeftinije nego otvarat motor
preporuka i od mene za 5w40 3000
 
Član
Ekipa hvala na savjetima, probat cu prvo sa ovim Mobil 3000 te izmjerit kompresiju. Javim vam rezultate
I da mi kazete koliko bi okvirno izasla polugeneralka za ovaj motor jer vjv kada bih mijenjao te uljne karike morao bi raditi i ostalo?
 
Top