Auto do 5000 ?

Auto do 5000 ?

Član
206ica nema nekih strasnih problema sa elektronikom, ako nije bila u rukama nekog zestokog strucnjaka. Imam vise poznanika sa 206-icama, od dizela do GTI i ne znam da je iko imao problema sa elektronikom. Obrati paznju na torziju, to je najveci problem kod malih francuza PSA grupacije i jako skup kvar. Osim toga, generalno jako fini autici, ja 206-icu ne bi obilazio. Ako ti treba obicni auto za vozikanja a ne jurilica, 206 ti je bolji od Saxa i Pola definitivno, ako nista generacijski je mnogo noviji auto, pa samim tim i dosta sigurniji. Doduse i nesto sitno skuplji za odrzavanja, Saxo je tu bas ekstremno jeftin, ali kao auto, 206 je klasa iznad. Razmisli i o Puntu 2 generacije, jest jako neudoban u odnosu na 206, al isto ok autic za sitne pare...
 
Član
Nasao sam nekoliko pugova finih pa treba obic.Gledam neko malo auto za vozikanja da ne trosi puno. Kako otkriti problem na pugu sa torzijom? I na sta jos da obratim paznju kod njih?
 
Član
Tockovi stoje krivo, tj. "rascepe se" :icon_biggrin: P.S. A ako uzimas 206-icu, moja preporuka ti je 1.4b mada je i 1.4hdi jako izdrzljiv.
 
Peugeot 206 nazad ima 2 torzione sipke..Zadnji most se "razzabi"..Popravak jedne "torzione sipke" kosta 254 KM..Ukoliko je pretovaran, vozen po rupama i sl. odmah se moze primjetiti..A Golf mk III i Pug 206 ne mozes porediti nikako..Golf je jedino isplativ zbog ponovne prodaje.
 
Član
roki_actros je napisao(la):
Peugeot 206 nazad ima 2 torzione sipke..Zadnji most se "razzabi"..Popravak jedne "torzione sipke" kosta 254 KM..Ukoliko je pretovaran, vozen po rupama i sl. odmah se moze primjetiti..A Golf mk III i Pug 206 ne mozes porediti nikako..Golf je jedino isplativ zbog ponovne prodaje.

Ma i pugova ima po 5500 a 2000 godiste a golfovi oni noviji su dosta skuplji od pugova.
 
Član
a to sto se tice golfa, roki je u pravu, uvijek ga mozes prodati gotovo za iste pare... jbg golf je golf, takvi ljudi
 
Član
Ima jedan u zivinicama izgleda dobar istekla mu registracija, mozda neko zna nesto o njemu http://www.pik.ba/artikal/2091085/peugeot-206-1-9-dizel-2002-god-sa-klimom/ :icon_question:
 
Član
Kako ti neko vec napisa, tockovi zadnji dobiju lufta, pa se obicno i nakose. U voznji se slobodno krecu malo lijevo-desno pa osjetis da se zadnji kraj auta mrda, kao da bjezi tamo vamo dok se ne namjesti. Prije kupovine obavezno u neki servis za Citroen-Peugeot da mu to pogledaju. Fol je da u tom zadnjem mostu imaju lezajevi koji se mjenjaju svakih 100.000, al to kod nas niko ne radi. Lezajevi su 80-100 KM sa svim potrebnim za zamjene (4 komada), al kada odu pojedu osovinu na kojoj stoje, tada treba komplet trap reparirati, a to je 500-600 KM. Odlaze nekad zbog istrosenosti, a nekad odu semerinzi do njih, udje voda u torziju i zahrdjaju i raspadnu se. Na to obavezno pripazi, ko kupi auto i to reparira obicno mazalice stave, ulja se ubrizga unutra i onda to traje...
 
Član
Pretpostavljam da si rekao da nećeš FIAT zato što ti se ne sviđa, i ništa više. Ja sam vozao Punta 1.3 MJTD (multijet) ekstra motor, malo troši, a ide ko sto đavli, 250000prešao sa njim, i sad vozi... uglanom preporuke.. Imam ti ja Rovera 1,4benz, registriran, i uredno održavan, sutra mi dolazi tip iz Rame da ga vidi, pa ako se ne proda...
 
Član
Yellow je napisao(la):
Pretpostavljam da si rekao da nećeš FIAT zato što ti se ne sviđa, i ništa više. Ja sam vozao Punta 1.3 MJTD (multijet) ekstra motor, malo troši, a ide ko sto đavli, 250000prešao sa njim, i sad vozi... uglanom preporuke.. Imam ti ja Rovera 1,4benz, registriran, i uredno održavan, sutra mi dolazi tip iz Rame da ga vidi, pa ako se ne proda...

Ma sta ja znam slusao sam price da su dosta neudobni ali sta i ja trazim za 5000 km neku udobnost. Ma kontao sam nekog dizela da ne trosi puno valja sipat'.
 
Član
ima jeftino reno clio clan casper prodaje mislim da je 1,2 16v ev ti br 061425424 pa vidisa njim nije vise od 5milja
 
Top