auto dimi

auto dimi

Član
Poz ljudi, pisao sam nedavno u vezi ovog problema, auto je sad pocelo da izbacuje plavi dim u leru neprestano, narucen sam sljedece sedmice kod majstora, znaci auto dimi u leru, auto dimi prva druga brzina bas dosta dima, potrosnja ulja minimalna, skoro pa neprimjetna, sta mislite sta bi mogao biti problem ? Dizne, gumice ventila? turbo? Repariran je prije 5 mjeseci, pa eto ostavite neko svoje misljenje sta bi moglo da bude.
 
Član
ma u ponedjeljak idem, ali eto da pitam ako je neko imao slican problem. Hvala javim vam sta je bilo.
 
Član
kaze da pocnemo od dizni kaze da posaljem za srbiju da se urade repariraju 240€ troskovi 50 km i ruke 100 km, ja ga pitam pa mogu li se negdje ispitati, kaze ne mogu se ispitati na pumpa dizna motorima, pa sta vi mislite? Nema mi logike kaze kad uradimo dizne ako bude opet dima otvarat motor, turbina itd, sta mislite?
 
Član
Što ne probaš reparirati dizne u Rajlovcu, ili u Visokom ?
Oba servisa dobro poznata i koliko sam upoznat jedina 2 koja dobro rade dizne.
150 KM po dizni (skidanje, ispitivanje, reparacija i vraćanje, ako sam ih dobro shvatio)
 
Član
Što ne probaš reparirati dizne u Rajlovcu, ili u Visokom ?
Oba servisa dobro poznata i koliko sam upoznat jedina 2 koja dobro rade dizne.
150 KM po dizni (skidanje, ispitivanje, reparacija i vraćanje, ako sam ih dobro shvatio)
vidi drug nije mi problem reparirati otici ostaviti kes i zdravo, ali sta ako nije do dizni, auto u leru dimi plav, na gasu, sta ako je turbo ili nesto drugo pa bezveze reparirat i tako to
 
Član
Sve znam, zato možeš i otići i ispitati samo dizne u Rajlovcu, čini mi se 80 KM sa skidanjem ispitivanjem i vraćanjem.
A ako je plav, znaš i sam da ti gori ulje negdje u motoru, da l' je turbo, šta je, preko foruma ne možeš puno
 
Super Moderator
Nema fiksne cijene popravka dizni, zavisi od dizne do dizne. Pogledaj odstupanja dizni na dijagnostici. Mada to meni vuce na los turbo pa da zbog njeg ulje trosi
 
Član
Poznanik imao problem na audi a3 2,0tdi dimio konstantno,turbo radio u uzicama i cim je garantni rok prosao auto pocelo dimit rekli mu uvazit garanciju da nesto doplati,uradio turbo u vogosci,takodje potrosnja ulja bila minimalna.kod tih pd motora tesko stradaju karike najcesce dizne i zna se glava projest risevi ostanu gdje dizna nalijeze
 
Član
Ma nipošto ne raditi dizne prije nego se ispitaju. Ja bih tipovao na gumice ventila (tifone, teflone, kako hoces), mozes ispitati ovako - upali auto, ostavi da radi na leru jedno 10 minuta, i daj mu malo jačeg gasa. Ako izbaci dosta dima onda je vrlo vjerovatno da su gumice. Imao sam kod prijateljice slican problem na Ibizi, gumice stradale bile, s tim da su kod nje bile i karike loše pa i kad su gumice zamjenjene nije bilo bas kako treba...
 
Član
kaze da pocnemo od dizni kaze da posaljem za srbiju da se urade repariraju 240€ troskovi 50 km i ruke 100 km, ja ga pitam pa mogu li se negdje ispitati, kaze ne mogu se ispitati na pumpa dizna motorima, pa sta vi mislite? Nema mi logike kaze kad uradimo dizne ako bude opet dima otvarat motor, turbina itd, sta mislite?
Ja mislim, da sa takvim pristupom majstora, prvo trebas njega promijeniti, pa onda dalje traziti resenje...nazalost vecina ih je takva.
 
Top