auta od Skopje,Makedonija....UPDATE

auta od Skopje,Makedonija....UPDATE

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
RE: auta od Skopje,Makedonija

u makedoniji ima strava auta, a ne govorim sada samo o autima koja su tunirana, nego opcenito! nevjerovatno je kako se na parkingu (bilo kojem) moze vidjeti od lamborghini-ja do fice! zaista!

vlatko_baba ce vjerovatno znati o cemu pricam kad kazem da na parkingu iza MVR (pozadi bela, nova zgrada kaj SDSM), mozes u svakom momentu da nadjes lamborghini, audi tt i porsche (koji pripadaju istoj osobi) i totalno raspadnut stojadin, uz ostala "uobicajena" vozila tipa citroen, renault, peugeot (francuzi su prilicno popularni, ako sam dobro primjetila), fiat, seat, toyota, honda i tako dalje... vw dolje (bar u skoplju) dozivljava odredjenu averziju, za razliku od toga kako se na to gleda kod nas.

btw... vlatko, sto se sluci so toyota salon sto bese blisku do peanut bar? toa premesteno e nekade ili?
 
RE: auta od Skopje,Makedonija

Pa dobro, vidi Skopje e grad so preku 700.000 stanovnici, taka da moze sve da se vidi na ulica...a ona za pozadi MVR, pa vidi vo samoto MVR patrolni auta se CHRYSLER-i, sto ne veruvam deka nekoja zemja u Evropa ima takvi patrolni.......Inace uopste nema averzija za VW, dobro gravitira u Skopje,e sega sigurno ne bolje od Bosna, vie bosancite imate moto kao...sex and drugs and VW.....hahhahaha. A onoj salon za toyota ne znam na koj mislis, znam deka ima eden ogromen...............
 
Početnik
RE: auta od Skopje,Makedonija

haha, vo odnos na nas, averzia itekako! jas koga zemav passat, prijateli ne sakale da me vidaat... hihihih nikoj ne se vozese so mene... ;)
 
Član
RE: auta od Skopje,Makedonija

Meni je ovaj dramatican al STVARNO ko GROB TUNING :lol::lol::lol:

[attachment=8660]
 
Član
Al taj Ferrari je zvijer to nema kod nas jos . . .
612 Scaglietti
312 km/h MAX
0-100 - 4,2
540 hp
i nije cemu
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top