Audiobank F21 vs BOA MF-80

Audiobank F21 vs BOA MF-80

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pozz raja:cool:

Treba mi savjet onih koji se razumiju u pojacala i te stvari :D

Imam pojacalo Audiobank F-21 i nije losa stvar, sada sam dobio ponudu da mijenjam za BOA MF-80 :icon_eek::icon_eek: (nikad cuo), htjeo bih savjet da li se isplati mijenjati i doplatiti za to BOA, zapravo dal ono valja ista :D


Eto nadam se da cu dobiti neki fin savjet:D


ps: svjestan sam ja da ni jedno ni drugo nije nesto posebno pojacalo :lol::lol:
 
Član
smece ko smece ... jbga zao mi je al neznam sta bi ti drugo napiso ... vidi ako mozes spoji to boa i vidi kako svira, ako ti je bolje od audiobank-a, mjenjaj, ak nije, ostavi svoj amp i cao ... drugcije ti se ne isplati ... pozdrav
 
Član
eddo je napisao(la):
smece ko smece ... jbga zao mi je al neznam sta bi ti drugo napiso ... vidi ako mozes spoji to boa i vidi kako svira, ako ti je bolje od audiobank-a, mjenjaj, ak nije, ostavi svoj amp i cao ... drugcije ti se ne isplati ... pozdrav


znam da je smece i jedno i drugo.. sada fazon audibank koristim i nije lose ali nimalo, naprotiv odlicno radi ima MAX 400W na bridge, a ovo boa je kao 4-kanalno max 1000W :S:S

sranje pa et :S
 
Član
F21:
2-Kanal Endstufe
Stereo Betrieb:
2x100W@ 4 Ohm
2x150W@ 2 Ohm
2x170W@ 1 Ohm
Brücken Betrieb:
1x340W min. Impend.
Beschreibung:
- Regelbare 24 dB high / low pass Filter
- 18 dB bass boost
- regelbarer 12 dB subsonicfilter 10 - 100 Hz
- line out
- band pass 10-100 low 30-500 high
- high low level RCA input
- 1 ohm stabil
A za BOA MF-80 trazio ima na par njemackih 4 uma pisu nesto ja njemacki ne znam ali sam vidio da se bacaju nekim ciframa 185*4 sad dal je to neku u sali rekao (a mislim da jeste)ili su ozbiljni ne znam, kao sto ti eddo rece probaj oba i koje ti bolje zvuci odluci se
 
Član
Davor_ je napisao(la):
F21:
2-Kanal Endstufe
Stereo Betrieb:
2x100W@ 4 Ohm
2x150W@ 2 Ohm
2x170W@ 1 Ohm
Brücken Betrieb:
1x340W min. Impend.
Beschreibung:
- Regelbare 24 dB high / low pass Filter
- 18 dB bass boost
- regelbarer 12 dB subsonicfilter 10 - 100 Hz
- line out
- band pass 10-100 low 30-500 high
- high low level RCA input
- 1 ohm stabil
A za BOA MF-80 trazio ima na par njemackih 4 uma pisu nesto ja njemacki ne znam ali sam vidio da se bacaju nekim ciframa 185*4 sad dal je to neku u sali rekao (a mislim da jeste)ili su ozbiljni ne znam, kao sto ti eddo rece probaj oba i koje ti bolje zvuci odluci se

imam ja audiobank f21 druze znam te specifikacije ono razvaljuje, ali sad lafo ovo BOA je 1000W.. da li je bas 1000w i da li vrijedi mjenjati za ovo :S
 
Član
1KW (ili ti 1000w nije ni u PRICI SIGURNO) MOZDA 200w rmsa po kanalu (moja slobodna procjena) i to AKO AKO, znaci veoma optimisticna pretpostavka
 
Član
Evo spec BOA

Ausgangsleistung: 4*64 Watt RMS (4 Ohm) - 2*128 Watt RMS (4 Ohm)
4*128 Watt RMS(2 Ohm)-2* 256 Watt RMS ( 2 Ohm)
Alle Angaben bei 14,4 V Versorgungsspannung
Frequenzbereich: 10 Hz – 50 kHz (-3 dB)
Klirrfaktor: < 0,01 % (1 kHz)
Eingangsempfindlichkeit: 0,1 – 4,0 V
Impedanz 20 kOhm
Rauschabstand: > 90 dB
Dämpfungsfaktor: > 120 dB
Lautsprecherimpedanz: 2 – 16 Ohm
Tiefpassfilter: 40 – 250 Hz,
12 dB pro Oktave Hochpassfilter: 80 Hz – 400 Hz,
12 dB pro Oktave Bass-Boost: +6 / +12 dB bei 45 Hz
Abmessungen (L x B x H): 266 x 250 x 53 mm
Spannungs-Arbeitsbereich: 10 – 15 V

btw, ja imam ovo pojacalo i nije uopste lose...;)
 
Član
Davor_ je napisao(la):
Eto znaci bar po SPEC Audio.... je bolje

Audiobank F-21___________BOA MF-80
2x100W@ 4 Ohm ------>2*128 Watt RMS (4 Ohm)
2x150W@ 2 Ohm ------>2* 256 Watt RMS ( 2 Ohm)
2x170W@ 1 Ohm

:icon_question:
 
Član
Po tvornickim spec ispade da su oba po 500rms-a na 2omh, al molit boga da imaju i 200 kako se danasnji proizvođaci sluze marketingom i gađaju se rms-ovima...
 
Član
ErRoR je napisao(la):
Po tvornickim spec ispade da su oba po 500rms-a na 2omh, al molit boga da imaju i 200 kako se danasnji proizvođaci sluze marketingom i gađaju se rms-ovima...


de ti meni reci stari kako podesiti da radi na 2 omh???

ostajem pri audiobank i lupa ko veliki :D, sad samo da skonatm kako se to podesi na 2 omh, jel ima veze sa kablovima :icon_eek:
 
Član
spoji na zvucnicima plus na plus, minus na minus, ako je amp stabilan na 1 ohm po kanalu, onda je stabilan i na 2 ohma u bridz (ako je isti moguc) ... u suprotnom ce ti ostat tako kako je sad ;) ...
 
Član
eddo je napisao(la):
spoji na zvucnicima plus na plus, minus na minus, ako je amp stabilan na 1 ohm po kanalu, onda je stabilan i na 2 ohma u bridz (ako je isti moguc) ... u suprotnom ce ti ostat tako kako je sad ;) ...

moguc je brigde;)

to cu onda i probat.. cekam danas nove kablove jer mi je pojacalo pri vecem pojacavanju prekidalo (pali i gasi zelena lampica)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top