Audi xenon

Audi xenon

Član
evo nakon cca 3 god.korištenja xenon-a, uočio sam da mi je desno svjetlo izgubilo
jačinu rasvjete za oko pola tj.s bijelog 6000K se pretvorilo u neku plavkastu i slabo svijetli. veli mi majstor da to polako iscuri plin van i nema tu pomoći više osim da
se stavi novi komplet. pošto nemam baš s time iskustva zamolio bih da mi preporučite šta da napravim, ako treba mijenjati cijeli set koju marku,da li mogu
staviti recimo 8000K da jače svijetli i da barem drži malo duže itd. za ovaj kit samo dao oko 100 eur-a, neznam koja marka niti ništa jer sam kutiju naravno bacio,a sad vidim da se prodaje po 50 eur-a više manje. hvala unaprijed za prijedloge.
audi a4, 1.9tdi 2000god.
 
Ma kakav set cijeli, samo sijalice ;) Jer samo ti je oslabila svjetlost, hoce to kad je xenon pri kraju, drugo da ti i balasti prave problem pa da kupujes sve, ovako samo sijalice, i to gledaj neke kvalitetne, i od nekog provjerenog da kupis i da ti da garanciju. A sto se tice jacine, ti kelvini nemaju neke velike uloge, uglavnom se boja svjetlosti razlikuje. 4300K mislim da je idealno, jer fabricki se ugradjuju u auta, 5000K ti je cisto bjelo(trebalo bi da bude), 6000 vuce na plavkasto, i sto vise kelvine ide ljubicasto, i em policija moze da zeza, em nema neke velike svrhe.
 
Top