Audi VS BMW - Audi pokes BMW

Audi VS BMW - Audi pokes BMW

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nisam znao da se ovo smije...hmmm!:icon_question:
Obje marke su mi drage....BMW posebno,ali opet bi uzeo audija prije-radi prenje vuce!:icon_smile:
 
Član
bezveze reklama,glupo mi ovo sto se porede,al et,ako im je volja nek se kolju,,audi ostaje audi;)
 
Nisam siguran za američko pravo i uslove marketinga kod njih na tržištu, ali kod nas bi se ovo moglo podvesti pod nelojalnu konkurenciju, a i nisam načisto da li centrala Audija u Njemačkoj odobrava ovakvu marketing kampanju, ali svakako ispada malo jadno od strane Audija, mislim da im je ovo neko loše osmislio i da im svakako nije potrebno, u autoindustriji danas automobile prodaju inovacije i tehnološki napredak u razvoju etc., a ovo meni isto "Vama sigurno treba Softly"...:cool:
 
Piše već da je friendly competition što znači da je uz pristanak BMW-a očigledno s tim da ova reklama više ide u prilog njemu nego Audi-u opet al eto, imaju valjda svoje neke stavove o tome :icon_smile:
 
Član
Čim vi raspravljate o ovome, oni su postigli što su trebali. Dakle marketinškom timu pohvale.
 
Prije bi se reklo kontraefekat ;) meni barem je Audi dobar auto i sama sam ga vozila također ali ovakve stvari im apsolutno ne trebaju.Da ne spominjemo još onu drugu reklamu gdje su uključeni i Mercedes i Lexus, ponižavajuće za takav auto realno gledano al eto možda ima i čudnih ljudi koje upravo ta njihova reklama o opčinjenosti zaista probudi iz iste :D Mada čisto sumnjam...
 
Član
Mene ova reklama fascinira iz razloga da se Audi usudio tako direktno napasti sve proizvodjace :icon_biggrin:

Nije to mala stvar, nekako mi vise govori stvari iz ugla "ne bojimo se konkurencije, jer smo fakat najbolji".

Vidjet cemo kako ce se stvari dalje odvijati...
 
Legend
VR6Boki je napisao(la):
Mene ova reklama fascinira iz razloga da se Audi usudio tako direktno napasti sve proizvodjace :icon_biggrin:

Nije to mala stvar, nekako mi vise govori stvari iz ugla "ne bojimo se konkurencije, jer smo fakat najbolji".

Vidjet cemo kako ce se stvari dalje odvijati...

Slazem se, i meni tako izgleda... bring it on..
 

MTR

Član
imperijalisticki pristup trzistu mi se nikada nije svidjao , vec se pretjeralo u broju ISTIH modela samo sa razlicitim oznakama A4,A5,... A ovaj onaj , ne spominjem samo Audija ovdje , vec i BMW-a , a najgori je Mercedes oni su i uveli ovu pomamu sa milion razlicitih a u biti istih stvari , imaju sve od A do S , samo spomeni slovo oni ga imaju garant , valja to sve prodat , pogotovo sada . A inace reklame ovog tipa nikada ne radi proizvodjac direktno vec marketinska agencija koja je pod ugovorom , napravi se par prijedloga , uprava odobri i opleti .
Sjecam se pompe oko samog slova A ( kakvo se i danas koristi ) za Audi , pa bog te , izgled slova A placen 4,5 miliona maraka ( izradili Englezi ) .

Kako god , nama je se rapravljat , a oni na zezanciji ubijaju milione i milione , svaki put kad upisem Audi u Google hocu da mi plate 10 EUR :D:D
 

MTR

Član
Evo jedan best commercial ever ( po meni ) , nadje jedva , ovo smo imali na pre launch za XC 90 , uzeo sam ovaj video za primjer , jer prosjecnom kupcu nije bitno ko je bolji vec sta mu koji za njegove novce nudi , taj poseban feeling ili sklop svih pozitivnih aspekata kod vozila koje zeli da kupi . Uzet cu sebe za primjer , meni sad ne treba auto koje perfektno leti , lezi , upravlja itd , sad mi treba nesto gdje cu smjestit svoju porodicu sigurno , da mogu povest sa sobom pun gepek , da mi klima radi ko singerica , da mi je udobno , pa necu sa zenom i djetetom vozit 250 u npr S4 Audiju ili se penjat se po livadama , posto sam outdoor tip

Mozda je u off topic al vrijedi pogledat do kraja , uzivajte

http://www.youtube.com/watch?v=153PHDw2IbU

i evo jedan primjer sta dobra reklama cini

c.p.


davidptalex (4 months ago)

I loved it!!!
I want to buy this car!
 
Član
Stvarno profinjena reklama, ako je ovo uopste reklama, jer sumnjam da je vidjelo mnogo ljudi zbog duzine, a znamo kako je minuta TV reklame skupa :icon_biggrin:

A sto se tice kupaca, dosta prosjecnih kupaca zapravo nema pojma o autima. Samo pitaju koliko trosi i gledaju cijenu i to je sve. Uz to jos ako moze uzeti neki jaci brend da ispadne veliki pred komsijama, bit ce prezadovoljan. Makar taj auto voznim svojstvima bio daleko od pristupacnije konkurencije...
 

MTR

Član
Upravo tako Boki , ja npr. dosta cesto gledam svabe u Njemackoj kako to oni rade kad je kupovina u pitanju , j*e se njega za model , najbitnije stavke su im : Teilkasko , iznos poreza , koliko ga auto kosta na 30000 km , sta trosi i koliko , garancija , usluga servisa ...... a sad hoce li to biti Mercedes,BMW ili nesto trece . Kod nas je praksa da ako imas 50000 u djepu ( daj boze ) kupujes auto od 45-48000 KM :lol: , Svabo balansira na 15-25 milja . Trebamo mi svasta od njih naucit :cool:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top