Audi V8

Audi V8

Znaci ovako zanima me kakvo je auto Audi V8 3.6i 4x4 1989g,kakvi su motori,kako sluze automatik mjenjaci kakvi su trapovi itd!hvala
 
Početnik
Dosta rijedak model,ali bas porijedak.Racunaj da je velik potrosac i samim tim posto je rijedak da je prilicno "nedostupno" trziste dijelova.To auto postaje bukvalno rupa bez dna ako nije prethodno dobro odrzavan tako da ako vec imas priliku da ga kupis 6x provjeri sve temeljno ali bas temeljno jer kao sto sam vec rkoa ako nije odrzavan prije kako treba ukopat ce te.
 
Neznam druze ni sam kakvo je to auto nisam ga jos vidjeo uzivo,sta treba da gledam kod tih auto sta im je mana?
 
To ti je prethodnik audija A8, V8 se dakle proizvodio od 1988 do 1993-4., ponudiće ti udobnost koju ni (ured) najnovija auta ne nude. Ako je sve ok to je auto san, no ko što reče sarajlić jako su rijetki s toga oprez u svakom slučaju.
 
Yugo Masina je napisao(la):
Naj gore mi je to druze sto su rijetki pa se bojim da nece biti djelova pa onda samo mogu gledati u njega!

Mislim da to i nije tolko strašno po pitanju rijetkosti...jer mislim da njemu paše većina djelova od audija 100 i audija 200 ta godišta (1988-1991) jer su apsolutno rađeni na isti kalup. Mada, to opet provjeri.
 
Početnik
Yugo Masina je napisao(la):
Naj gore mi je to druze sto su rijetki pa se bojim da nece biti djelova pa onda samo mogu gledati u njega!

Druze kada sam napisao dijelovi su "nedostupni" pod tim nisam mislio da ih uopste nema,ima i sve ijedan dio nov ja msm cak,ali vjeruj cijene su toliko paprene da ces dobiti instant glavobolju.Znaci dijelova ima ali su uzasno skupi,saberi to sa time da je auto mozda lose odrzavano i dobijes ogromnu rupu bez dna koja ti svakodnevno guta ogromne novce tako da ako budes kupovao otvori 10-re oci i odvezi majstoru koje vjerujes da pregleda svaki aspekt auta.Ugl to ti je kao sto vec rekose "A8" obucen u odijelo audia 100/200.Inace pri stvaranju tog vozila ciljano trziste je bila amerika zbog ogromnog motora i luxuza sto ameri vole.Nekda su ta auta koristili predsjednici drzava jer je u tovrijeme to auto oznacavalo vrh ponude luxuznih vozila a cak sta vise postidjela bi ga se i mnoga nova vozila . ;) ;)
 

rs6

Član
skupo za odrzavanje bruku jednu ..... tezak motor, mjenjac pa lafeti,kugle krajnice amortizeri stradaju u veoma kratkom roku,

uglavnom rodjak mi ima takvog ( JATA )doduse kod njega je 4.2 drzi ga pored porsche-a i mnogih ostalih vozila i dan danas je bombona, kaze da ga je odrzavat u rangu nove sestice, a dijelove ceka i po 6 mjeseci ... i ovaj ima 4 disk plocice po tocku, duple felge narpijed
 
Član
Sarajlic je napisao(la):
Dosta rijedak model,ali bas porijedak.Racunaj da je velik potrosac i samim tim posto je rijedak da je prilicno "nedostupno" trziste dijelova.To auto postaje bukvalno rupa bez dna ako nije prethodno dobro odrzavan tako da ako vec imas priliku da ga kupis 6x provjeri sve temeljno ali bas temeljno jer kao sto sam vec rkoa ako nije odrzavan prije kako treba ukopat ce te.

u nas imaju 2 komada :icon_biggrin: jednan je skoro popravljan i račun je bio 20 000KM :icon_eek:

rs6 je napisao(la):
skupo za odrzavanje bruku jednu ..... tezak motor, mjenjac pa lafeti,kugle krajnice amortizeri stradaju u veoma kratkom roku,

uglavnom rodjak mi ima takvog ( JATA )doduse kod njega je 4.2 drzi ga pored porsche-a i mnogih ostalih vozila i dan danas je bombona, kaze da ga je odrzavat u rangu nove sestice, a dijelove ceka i po 6 mjeseci ... i ovaj ima 4 disk plocice po tocku, duple felge narpijed

i ja sam primijetio da ispod alu felge ima kao srce od čelične, al ne bi reko da su duple felge ;)
 

rs6

Član
zlajaaa je napisao(la):
Sarajlic je napisao(la):
Dosta rijedak model,ali bas porijedak.Racunaj da je velik potrosac i samim tim posto je rijedak da je prilicno "nedostupno" trziste dijelova.To auto postaje bukvalno rupa bez dna ako nije prethodno dobro odrzavan tako da ako vec imas priliku da ga kupis 6x provjeri sve temeljno ali bas temeljno jer kao sto sam vec rkoa ako nije odrzavan prije kako treba ukopat ce te.

u nas imaju 2 komada :icon_biggrin: jednan je skoro popravljan i račun je bio 20 000KM :icon_eek:

rs6 je napisao(la):
skupo za odrzavanje bruku jednu ..... tezak motor, mjenjac pa lafeti,kugle krajnice amortizeri stradaju u veoma kratkom roku,

uglavnom rodjak mi ima takvog ( JATA )doduse kod njega je 4.2 drzi ga pored porsche-a i mnogih ostalih vozila i dan danas je bombona, kaze da ga je odrzavat u rangu nove sestice, a dijelove ceka i po 6 mjeseci ... i ovaj ima 4 disk plocice po tocku, duple felge narpijed

i ja sam primijetio da ispod alu felge ima kao srce od čelične, al ne bi reko da su duple felge ;)



dupla felga zlaja 100 % naprijed ....
 
Član
Menjaci su im najveca mana, nema na kom nije riknjavao, obicno ljudi ubace manuelca nekako. Sigurno je skup za odrzavanje ali se moze jeftino kupiti sam auto...
 

rs6

Član
dellas je napisao(la):
Menjaci su im najveca mana, nema na kom nije riknjavao, obicno ljudi ubace manuelca nekako. Sigurno je skup za odrzavanje ali se moze jeftino kupiti sam auto...

u ovom kod mog rodjaka je manuelac 6 brzina ...... leti auto.....

a moze se naci po 3 - 4000 KM
 
Top