Audi TT - temperatura

Audi TT - temperatura

Član
Zdravo decki :)

Naime trebam savjet od nekoga ko je upoznat sa motorom 1.8 turbo 132kw. Desava se to da mi prelazi temperaturu, ventilator mi se pali na oko 106-107c kada auto stoji u leru ... Promjenio sam indikator temp, termostat, termoprekidac, sistem ispran, hladnjak s vana ispran...crijeva su normalna, nisu tvrda, ne cujem ni vodu da kuha kad radi...jedino kad klima radi, onda ne dize temp ni sekundu jer rade stalno vent...

A prijatelj ima boru sa istim motorom i njemu ne dize ni sekundu temp, zato mi je cudno sta se desava u mene ...
 
Član
Cini mi se da je clan @GaRGa pisao vezano za temperaturu na TT-u da normalnu prikazuje preko 90, tj da 90 nije na 90 nego preko i da je to mana TT-a. Opet nek se on javi pa ce ti reci jesam li nesto pobrkao.
 
Član
Kako si opisao, cim upalis klimu tada rade ventilatori i tada ti ne dize temperaturu. Po tome kako si opisao je zacepljen hladnjak. Provjeri hladnjak to ti je lako provjeriti, auto nek digne radnu temperaturu ili tih 106 stepeni, onda ga ugasi (zbog ventilatora) i ispipaj citav hladnjak ali cuvaj prste od ventilatora, mora biti jednako vruc kompletan, ako je negdje vruc a negdje mlak ili cak hladan znaci da je zacepljen na nekim dijelovima.... Isto probaj auto voziti bez klime a upali u autu grijanje na max i ako to spuati temperaturu obda nema sta prednji hladnjak je zacepljen...
 
Član
provjeri ti prvo na klimi da ne zajebaje kazaljka imas na kanalu 49 temperaturu rashladne tekucine a na 51 temepraturu motora
znaju kazaljke za gorivo i temperaturu zajebavat
ovjde mozes da vidis kako je kod mene, cim dam kontakt skoci kazaljka na 70-ak stepeni a kad se zagrije dodje do crvenog al ne pregrijava

ovdje imas uputsvo za OBD na klimi
 
Član
provjeri ti prvo na klimi da ne zajebaje kazaljka imas na kanalu 49 temperaturu rashladne tekucine a na 51 temepraturu motora
znaju kazaljke za gorivo i temperaturu zajebavat
ovjde mozes da vidis kako je kod mene, cim dam kontakt skoci kazaljka na 70-ak stepeni a kad se zagrije dodje do crvenog al ne pregrijava

ovdje imas uputsvo za OBD na klimi


E da je vise ovakvih postova na forumu a manje gluposti.
 
1.8T motori aialo zeznuti za ozracit meni treba skoro sat i pol da svoju Jettu 1.8T da je ozracim kako valja Imas zraka u sistemu garant ne neku veliku kolicinu ali imas toliko da te moze zezat
A postoji mogucnost da ti ni cajger nije udure mada sumnjam
 
Super Moderator
Ima li ventilator dvije brzine na tom autu ili jednu? ako ima dvije onda moze biti da ti prva ne radi i tek kad digne temp upali odma drugu
 
Član
Izgleda da je problem rijesen, u pitanju je bila kutijca na akumulatoru sa tri osiguraca, izmedju ostalog jedan je od ventilatora.
Kontakti su bili losi, nekad je kasnio, nekad nije nikako ni palio ... Stavio sam drugu i izgleda da je to to .. jos koji dan da testiram.
Banalna stvar, ali eto, nije se dalo odma rijesiti dok nisam sve izmijenjao :) Valjda ce jos nekome biti od pomoci ..
 
Top