Audi TT RS Plus

Audi TT RS Plus

MTR

Član
Audi-TT_RS_plus_2013_1024x768_wallpaper_01.jpg


Njemački proizvođač Audi na ženevskom će salonu automobila predstaviti dorađenu varijantu ionako potentnog modela TT RS.

Najmoćnija izvedba popularnog kupea tako će nositi oznaku TT RS Plus, gdje "Plus" predstavlja pun naramak novotarija, uključujući nešto više konjskih snaga pod poklopcem te atraktivne optičke modifikacije, pa krenimo redom.

Audi-TT_RS_plus_2013_1024x768_wallpaper_09.jpg


Automobil pokreće dorađeni 2.5-litreni turbopunjeni TFSI s direktnim ubrizgavanjem goriva, koji ovom prilikom razvija 20 KS i 15 Nm okretnog momenta više od standardne varijante, odnosno ukupno 360 KS i 465 Nm. Dodatna snaga izvučena je zahvatima na usisnom sustavu te povećanjem pritiska turbine.

Audi-TT_RS_plus_2013_1024x768_wallpaper_13.jpg

Audi-TT_RS_plus_2013_1024x768_wallpaper_23.jpg

Audi-TT_RS_plus_2013_1024x768_wallpaper_22.jpg


Snaga se kanalizira na sve kotače putem 6-stupanjskog ručnog mjenjača koji dolazi standardno, dok je 7-stupanjski S tronic s dvije spojke potrebno nadoplatiti.

Do stotke ubrzava za samo 4.1 sekundu!

U kombinaciji s ručnim mjenjačem, TT RS Plus teži 1450 kilograma, a s mjesta do stotke ubrzava za svega 4.3 sekunde (4.4 sekunde TT RS Plus Roadster), dok modelu s automatiziranim mjenjačem za isti posao treba dvije desetinke manje (4.2 sekunde TT RS Plus Roadster). Maksimalna brzina u oba slučaja ograničena je na 280 km/h.

Što se prosječne potrošnje tiče, ona je deklarirana na 8.5, odnosno 8.6 litara na stotinu prijeđenih kilometara, ovisno da li je riječ o kupeu ili roadsteru, uz uvjet da je automobil opremljen S tronic mjenjačem.

Kao što smo ranije spomenuli, paket Plus ne donosi samo mehaničke, već i optičke preinake. Izdvojimo aluminijsku rešetku hladnjaka, crne nastavke ispušnih cijevi, kućišta bočnih retrovizora izrađena od plastike ojačane ugljičnim vlaknima, redizajnirano stražnje krilo, te nove 19-colne aluminijske naplatke.

Audi TT RS Plus opremljen s ručnim mjenjačem na njemačkom tržištu stoji 60.650 eura (63.500 eura TT RS Plus Roadster), dok je za varijantu s S tronic mjenjačem potrebno izdvojtii 62.800 eura (65.650 eura TT RS Plus Roadster).

Audi-TT_RS_plus_2013_1024x768_wallpaper_21.jpg


Audi-TT_RS_plus_2013_1024x768_wallpaper_20.jpg
 
Početnik
MTR je napisao(la):
http://i958.photobucket.com/albums/ae66/MTRzenica/Audi-
Do stotke ubrzava za samo[b] 4.1[/b] sekundu!

U kombinaciji s ručnim mjenjačem, TT RS Plus teži 1450 kilograma, a s mjesta do stotke ubrzava za svega[b] 4.3[/b] sekunde ([b]4.4[/b] sekunde TT RS Plus Roadster), dok modelu s automatiziranim mjenjačem za isti posao treba dvije desetinke manje ([b]4.2 [/b]sekunde TT RS Plus Roadster). Maksimalna brzina u oba slučaja ograničena je na 280 km/h.

[/quote]

:lol::lol: prvo navode kao da vazi za sve modele za 4.1 pa onda posebno al opet nigdje 4.1 :lol: :mrgreen:
A sad stvarno auto je prebrutalno. :icon_cool:
 
auto svakako ide ispod 4 sec pa nema veze sta navode :D prebrutalan auto, stari TTi su mi bili bezveze, nimalo me nisu privlacili, ali ovo :icon_eek: druga prica :cool::cool:
 
Član
Upravo, za obicnog TT RS-a S-Tronic Coupe navode 4,3s do 100 km/h, a ja opet nisam vidio test na kojem ide sporije od okrugle 4 sekunde, na nekim cak 3,9s. Tako ovaj mora ici ispod 4 sekunde. Za te pare, to je nevjerovatno postignuce, performanse gotovo jednake kao prvi GT-R ili 911 Turbo 997.1 :cool:
 
Član
Sarajlic je napisao(la):
MTR je napisao(la):
http://i958.photobucket.com/albums/ae66/MTRzenica/Audi-
Do stotke ubrzava za samo[b] 4.1[/b] sekundu!

U kombinaciji s ručnim mjenjačem, TT RS Plus teži 1450 kilograma, a s mjesta do stotke ubrzava za svega[b] 4.3[/b] sekunde ([b]4.4[/b] sekunde TT RS Plus Roadster), dok modelu s automatiziranim mjenjačem za isti posao treba dvije desetinke manje ([b]4.2 [/b]sekunde TT RS Plus Roadster). Maksimalna brzina u oba slučaja ograničena je na 280 km/h.

[/quote]

:lol::lol: prvo navode kao da vazi za sve modele za 4.1 pa onda posebno al opet nigdje 4.1 :lol: :mrgreen:
A sad stvarno auto je prebrutalno. :icon_cool:
[/quote]

TT RS plus sa automatskim mjenačem - 4,1
-||- sa manuelnim - 4,3
Roadster sa automatikom - 4,2
- ||- sa manuelnim -4,4

Nisi dobro povezao. :mrgreen:
 
Član
dobar auto za žene, a bio bi još bolji da se može prepoznat koji je zadnji a koji prednji kraj :lol:
 
Član
Porschefan je napisao(la):
Ma ja bi opet ručni šaltung pa sve da automatik ide za 2 sekunde do 100km/h :icon_biggrin:

Volim manualu, al ovdje me ne bi vidjela pored S-Tronica :D

Uzmes manualac, chipujes na 420-ak KS i ides oko 12.2 na 402 metra. Sa S-Tronicom brze ides serijski, to znaci prakticno kao da sa S-Tronicom dobijas 100 KS vise. A razlika u ubrzanju serijskih modela je velika, sekunda na 402 metra, sto je neke 3-4 duzine razlike. Plus, koliko znas auta koji idu 13 na 402, a koliko njih koji idu 12, kad spomenes 12, prepolovi ih se broj i odmah si klasa iznad - i to potpuno serijski. Zato bi uzeo definitivno S-Tronica, da je manja razlika ok, ali ovako, ma bjazi. A dovoljno je da uzmes jednog konkurenta kojeg ne bi uzeo sa rucnim mjenjacem i to je to. Plus, sto mi rece vlasnik Evo X, kud nisam uzeo model sa "DSG" mjenjacem, ovo je uzasno tesko za startati brzo a da ne rizikujes odlazak kvacila, kaze mjenjam ga svakih 10.000-12.000 km. Jos jedan veliki plus...
 
Bez obzira na sve prednosti automatike i sekunde koje si nabrojao i dalje ostajem pri svome, dokle god je manual u ponudi ja bi ga odabrao. A znaš koji je jedini i najveći razlog... upravo to što je RUČNI mjenjač ... :D :123: :icon_smile:

I to što vlasnik Lancera podere kvačilo u kratkom periodu zbog čestih naglih startova... šta to znači... da su ručni mjenjači besmislica. :icon_rolleyes:

A moram i dodati da startovi sa launch controlom više žderu kvačila i cijeli sistem nego bilo koji ručni mjenjač.
Tko god nudi dsg mjenjače ima preporučen broj startova .... možemo provjeriti ovu tvrdnju ... ;)
 
Član
Porschefan je napisao(la):
I to što vlasnik Lancera podere kvačilo u kratkom periodu zbog čestih naglih startova... šta to znači... da su ručni mjenjači besmislica. :icon_rolleyes:

Ne znaci da je rucni besmislica, nego da si izveo pogresan zakljucak :D Na bas jakim autima, a posebno sa pogonom na sva 4 tocka mozes ako si bas nestrucan u samo 2-3 starta zeznuti kvacilo skroz. Kod FWDa ili RWDa snaga ode u proklizavanje tockova, kod AWDa trpi kvacilo. Zato neki auti, bas kao Evolution imaju jednu vrstu opruge na kvacilu, koja ga nesto sporije vraca, neovisno od toga kako ga ti brzo pustio. To ovi likovi koji idu na trackdayove redovno skidaju, al onda rizikuju jos vise da spale kvacilo a cesto i mjenjac ode u 3 pm. S obzirom da znam koliko startovi ubijaju komponente prenosa, prije svega mjenjac i kvacilo, mislim da je pouzdanije kad se taj posao prepusti pametnoj elektronici - bar kod tih jakih auta. Evo da ti spomenem, znam par ovih trkaca iz Sarajeva sa autima od oko 150-200 KS i FWD, neki su do sada na istom autu i po 8 mjenjaca sjebali - i to na njemackim autima, koji vaze kao za kvalitetnije. A kad generalno gledas, sve to na relativno slabim masinama pa zamisli onda kako je na necemu jacem. Sto jaci auto veca opasnost od toga. A DSG je napravljen tako i uvijek salta isto, prati temperaturu ulja i sl i prema tome podesava mogucnosti ispucavanja, znaci osiguran je od nekog ostecenja - to je ono sto nije imao prvi Nissan GT-R pa je lomio mjenjace, a sada imaju taj LC koji sve kontrolise pa nakon 4-5 startova nema vise startanja dok se ulje ne ohladi. Isto ima i 911 Turbo PDK i jos neki auti.

Iskreno nisam cuo za neki noviji DSG da ima ogranicen broj startova, to su imali BMW-i sa SMG mjenjacima, imao si 5 startova a preko toga gubis garanciju. Al kako su sad i oni presli na DSG, nisam siguran da ima vise te "zackoljice" u garanciji. A pratio sam jedno vrijeme i TT RS forum i znam da su hvalili dosta ovaj DSG mjenjac kako je jako izdrzljiv, neki su vec prezivjeli i preko 50 startova bez problema. Cini mi se da mu je oznaka DQ500. A 50 startova 12 sec auta je mnogo. Ako ti imas neke podatke o DSGu i tom preporucenom broju startova, rado bi to vidio, jer nisam sa tim upoznat. Mozda i Bax ima koju info da podjeli sa nama...
 
Član
VR6Boki je napisao(la):
Porschefan je napisao(la):
I to što vlasnik Lancera podere kvačilo u kratkom periodu zbog čestih naglih startova... šta to znači... da su ručni mjenjači besmislica. :icon_rolleyes:

Ne znaci da je rucni besmislica, nego da si izveo pogresan zakljucak :D Na bas jakim autima, a posebno sa pogonom na sva 4 tocka mozes ako si bas nestrucan u samo 2-3 starta zeznuti kvacilo skroz. Kod FWDa ili RWDa snaga ode u proklizavanje tockova, kod AWDa trpi kvacilo. Zato neki auti, bas kao Evolution imaju jednu vrstu opruge na kvacilu, koja ga nesto sporije vraca, neovisno od toga kako ga ti brzo pustio. To ovi likovi koji idu na trackdayove redovno skidaju, al onda rizikuju jos vise da spale kvacilo a cesto i mjenjac ode u 3 pm. S obzirom da znam koliko startovi ubijaju komponente prenosa, prije svega mjenjac i kvacilo, mislim da je pouzdanije kad se taj posao prepusti pametnoj elektronici - bar kod tih jakih auta. Evo da ti spomenem, znam par ovih trkaca iz Sarajeva sa autima od oko 150-200 KS i FWD, neki su do sada na istom autu i po 8 mjenjaca sjebali - i to na njemackim autima, koji vaze kao za kvalitetnije. A kad generalno gledas, sve to na relativno slabim masinama pa zamisli onda kako je na necemu jacem. Sto jaci auto veca opasnost od toga. A DSG je napravljen tako i uvijek salta isto, prati temperaturu ulja i sl i prema tome podesava mogucnosti ispucavanja, znaci osiguran je od nekog ostecenja - to je ono sto nije imao prvi Nissan GT-R pa je lomio mjenjace, a sada imaju taj LC koji sve kontrolise pa nakon 4-5 startova nema vise startanja dok se ulje ne ohladi. Isto ima i 911 Turbo PDK i jos neki auti.

Iskreno nisam cuo za neki noviji DSG da ima ogranicen broj startova, to su imali BMW-i sa SMG mjenjacima, imao si 5 startova a preko toga gubis garanciju. Al kako su sad i oni presli na DSG, nisam siguran da ima vise te "zackoljice" u garanciji. A pratio sam jedno vrijeme i TT RS forum i znam da su hvalili dosta ovaj DSG mjenjac kako je jako izdrzljiv, neki su vec prezivjeli i preko 50 startova bez problema. Cini mi se da mu je oznaka DQ500. A 50 startova 12 sec auta je mnogo. Ako ti imas neke podatke o DSGu i tom preporucenom broju startova, rado bi to vidio, jer nisam sa tim upoznat. Mozda i Bax ima koju info da podjeli sa nama...

Što se tiče mjenjača u TT-RSu nikada nisam ni službeno ni ne službeno čuo za ograničen broj startova, al definitvno je rađen da trpi mnogo, mnogo više od tvornički zadane snage, znam da MTM-om i ABT-ov TT RS sa oko 500hp ima stock mjenjač, a kako je napisao njihov djelatnik iz francuske da već imaju sa njim oko 200 odrađenih l.c.-a( ipak trebaju sve testirati prije nego kitove ponude mušterijama) nikada nisu imala niti najmanji problem, njihovo prosječno vrijeme od 0-60 je 3.2sec.
7S-tronic je Audijeva potpuno nova generacija DSG-a tek iza 2008. i sad za sad samo riječi hvale za njega, dobili su ga i RS5 i sada RS4. Što se tiče tršenja kvačila pri startu, svatko tko ima 4x4 sa 200+ hp da ne spominjem više, sanja LC.
 
Top